Zabudnite na americkú verziu! Japonský Kruh prichádza s novým trailerom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hororové série ako Ringu (Kruh) či Ju-On (Nenávisť) pochádzajú z Japonska. Neskôr sa ich samozrejme chytili americkí filmári, ktorí vytvorili hollywoodske verzie. Tak vznikla aj séria filmov Kruh (2002), Kruh 2 (2005) a Kruhy (2017). Prvé dve časti síce boli obstojné, no tá posledná bola prepadákom po každej stránke. Ten film by sme najradšej vymazali zo svojej pamäte.

O réžiu prvej časti americkej verzie sa postaral talentovaný režisér Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly, Liek na život). Tú druhú mal na starosti ešte dôležitejší človek – japonec Hideo Nakata. Práve on stojí za originálnym japonským Kruhom z roku 1998, ktorý odštartoval všetky príbehy o Samare zo studne.

Japonská séria Kruh dostane pokračovanie

Počas svojej kariéry stihol zrežírovať aj ako japonskú verziu hororu Dark Water (2002), tak aj tú americkú (2005). Je teda jasné, že pre svoje série chce len to najlepšie. Na plátna kín sa teda vracia jeho ikonická japonská verzia s filmom Sadako. Celosvetovej premiéry sa dočká na kanadskom filmovom festivale Fantasia Film Festival.

V japonských kinách už film síce beží, no poriadnej ukážky sme sa dočkali až teraz. Po snímkach Ring (Japonsko), Ring 2 (Japonsko) a Kruh 2 (USA) teda pôjde o jeho štvrtý film zo série. Herecký káder je zložený z mien ako Himeka Himejima, Elaiza Ikeda, Ren Kiriyama, Hiroya Shimizu, Rie Tomosaka a Takashi Tsukamoto.

Tak čo, sledujete japonské horory? Pokiaľ ste im zatiaľ neprišli na chuť, tak to skúste ešte raz!

Zdroj: bloody-disgusting.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -