Japonská verzia Kruhu! Sadako sa nám odhaľuje v prvej krátkej ukážke!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nová kapitola vo filmovej sérii Kruh sa pomaly blíži a tvorcovia nám konečne dovolili zazrieť na nový plagát. Aby toho nebolo málo, nechýba ani krátka ukážka priamo z filmu Sadako. Názov filmu by nám mal byť už dávno známy. Sadako (v americkej verzii Samara) vám však určite nemusím nijako predstavovať. Hnusná, škaredá a o 7 dní ti vykrúti ksicht. Áno, to je ikonická postava Sadako Yamamura. Jej návrat nás čaká po troch rokoch, kedy sme si jej prítomnosť mohli užiť v horore, alebo skôr v komédii, Sadako vs Kayako (2016), kde sa tvorcovia snažili spojiť dva legendárne celky – The Ring a The Grudge. Naštastie to vyzerá tak, že Sadako tentokrát zažije sólo jazdu a vráti sa k svojej temnej a nechutnej stránke s jediným cieľom. Zabiť každého človeka, ktorý zazrie krátke video plné hrôzy.

Ukážka je síce veľmi krátka, ale zaručene strašidelná. Že by sme sa opäť dočkali tej Sadako, ktorú sme naposledy zažili v japonskom origináli Kruh z roku 1998? Video nám zobrazuje neznámu postavu, ktorá v ruke drží kameru a plíži sa temnou jaskyňou. Potom následuje už len prestrih na Sadako a tým sa celý príbeh končí.

Kam nás zavedie dej filmu Sadako?

Film Sadako sa sústreďuje na ženu menom Mayu Akigawa (Elaiza Ikeda). Psychologická poradkyňa, ktorá sa zapletie do incidentu s Yusukem Ishidou (Takashi Tsukamoto). Do deja filmu sa taktiež dostáva aj mladší brat Mayu Kazuma Akigawa, ktorý sa ako potencionálny YouTuber snaží vyriešiť záhadu a prebudiť prekliatie samotnej Sadako. Okrem vyššie menovaných hercov sa vo filme objaví aj neznáme dievča Jinko (Himeka Himejima), ktoré stratilo pamäť a herec Renn Kiriyama ako kolega Mayu Minori Fujii.

Celá táto hororová série je založená na knižnej predlohe spisovateľa Kojiho Suzukiho, ktorá odštartovala svoju púť v roku 1991. Od tej doby sme sa dočkali ďalších piatich kníh, šiestich japonských filmov, troch amerických verzií a dvoch seriálov. Nechýba ani niekoľko medzinárodných remakeov, videohier a manga. Naposledy sme mohli Sadako vidieť v jej americkej verzii Samary vo filme Kruhy (2017). Ten nedopadol podľa očakávaní a japonská verzia Ringu zostáva zatiaľ bezpochyby tou najlepšou verziou tejto čiernovlasej krásky. Konkurovať jej však môže americká verzia Kruh z roku 2002, ktorá sa stala obrovským hitom.

Film Sadako sa do kín dostane 24.mája 2019 a určite sa máme na čo tešiť. U nás by sme na premiéru čakali len márne, ale film si budeme určite môcť pozrieť na niektorých webových stránkach zadarmo. Do tej doby si nezabudnite pozrieť spomínané krátke video a plagát, ktorý na vás čaká nižšie v článku. 

zdroj: movieweb.com

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -