Kultový horor Kocka je späť! Japonský remake prichádza s prvým napínavým trailerom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hollywood má dlhú históriu prerábania originálnych filmov z iných krajín, ale tentokrát sa karta obrátila. Americký horor Kocka z roku 1997 si pod svoje krídla zobrali Japonci a ich remake odhalil prvý trailer, v ktorom nechýbajú smrtiace pasce a niekoľko ľudských obetí.

Rovnako ako v pôvodnom filme, japonský remake bude taktiež sledovať skupiny neznámych ľudí, ktorí sa ocitnú vo vnútri masívnej kovovej konštrukcie tvorenej malými miestnosťami. Niektoré z tých miestností sú však bohužiaľ len jednosmerná záležitosť, ale to hlavné postavy príbehu netušia. Aby prežili, budú musieť začať spolupracovať a zároveň prísť na to, prečo boli práve oni vybraní do tejto zvrátenej hry.

Prvý trailer k japonskému hororu Kocka:

Pôvodná Kocka, ktorú vytvoril Vincenzo Natali, sa dokázala stať kultovým hororom. Film neskôr získal pokračovanie a prequel, no tým sa nepodarilo uspieť a zaradili sa medzi podpriemer. Od verejnosti si tieto dva celky z rokov 2002 a 2004 odniesli vlnu kritiky, čo znamenalo jediné – koniec franšízy.

V roku 2015 sa dokonca objavili chýry o remakeu od filmového štúdia Lionsgate, ale od toho momentu sme o žiadnom významnom pokroku nepočuli. Projekt pravdepodobne zapadol prachom a vyzerá to tak, že sa sa ho už nikdy nedočkáme.

To nás už našťastie zaujímať nemusí, pretože režisér Yasuhika Shimizu prezval štafetu a medzičasom natočil vlastnú verziu. Podľa všetkého odviedol celkom dobrú prácu a podarilo sa mu zachytiť podstatu pôvodného filmu, o čom sa môžeš presvedčiť v ukážke vyššie.

Oficiálny synopsa:

„Tajomná kocka. 6 mužov a žien sa ocitne uväznených na neznámom mieste v Kocke. Nie je jasné, kde sa nachádza, prečo sú uväznení, či existuje východ, či majú šancu prežiť alebo aká miestnosť bude nasledovať. Podarí sa im prežiť?“

Japonská Kocka debutuje na veľkom plátne 22. októbra 2021. Celosvetový dátum uvedenia do kín zatiaľ nepoznáme a či sa niekedy objaví aj u nás na Slovensku je otázne. Fanúšikovia hororov však smútiť nemusia a tento zaujímavý remake si určite budeme môcť pozrieť minimálne online.

Kocka horor trailer 2021
Zdroj: cinematerial.com

Pozrieš si japonský remake Kocka, ktorého trailer sľubuje dávku napínavej akcie? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Kocka bola dobra ako je, netreba ju remakovat.. dopadne to ako americky remake Let the right one in, kde svedsky original bol vyborny, a americky smejd napriek „slavnej“ Cloe M. sa nedal pozerat…

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -