Jared Leto príde ako upír Morbius podstatne neskôr. Štúdio Sony opät odložilo premiéru filmu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Sony Pictures si po vzore Marvel Cinematic Universe vytvorilo vlastný filmový vesmír, ktorý dostal oficiálny názov Sony Pictures Universe of Marvel Characters (SPUMC). Ten odštartoval v roku 2018 filmom Venom a teraz majú v pláne skoro desať ďalších projektov. Tento rok uvidíme dva z nich – Venom: Let There Be Carnage a Morbius.

Práve druhý spomenutý je najviac zaujímavý tým, že by mohol potenciálne spojiť filmové univerzá MCU a SPUMC. Kľúčovou postavou by mal byť záporák Adrian Toomes a.k.a. Vulture, ktorého vo filme Spider-Man: Návrat domov stvárnil herec Michael Keaton. Práve jeho postava sa objavila v ukážke na Morbia, čo nám dáva jasnú nádej.

medzinárodný trailer Morbius

Jared Leto ako upír Morbius

Doktor Michael Morbius bol biochemikom, ktorého neúspešný biochemický experiment premenil na upíra so špeciálnymi schopnosťami. Odvtedy je známy ako Morbius, žijúci upír. Z komiksov a animovaných seriálov ho môžete poznať ako jedného z najznámejších protivníkov Spider-Mana. Túto úlohu stvárni oscarový herec Jared Leto, známy z filmov Klub poslednej nádeje, Blade Runner 2049 alebo ako Joker zo Suicide Squad.

Réžiu má na starosti filmár Daniel Espinosa, ktorý ma konte filmy ako Dieťa 44 alebo Život. Okrem Jareda Leta uvidíme vo filme mená ako Adria Arjona ako Martine Bancroft, Matt Smith ako Loxias Crown, Jared Harris ako Morbiov mentor a Tyrese Gibson ako agent FBI.

Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na minuloročné leto, čo samozrejme prekazila celosvetová pandémia. Rovnako bol presunutý aj film Venom: Let There Be Carnage na prvú polovicu roku 2021, no situácia nie je ani zďaleka stále pod kontrolou. Debut Jareda Leta v úlohe Morbia sme si mali po odklade užiť 19. marca 2021, no už ani tento dátum nie je platný. Štúdio Sony premiéru presunulo na 8. október 2021, teda o sedem mesiacov neskôr.

Približne 65 % kín v Spojených štátoch je stále zatvorených, pričom situácia vo zvyšku sveta vrátane Slovenska nie je o nič lepšia. Preto môžeme očakávať, že okrem Morbia budú opäť odložené aj filmy ako Nie je čas zomrieť, Rýchlo a zbesilo 9, The Kingsman a mnoho ďalších. Snímky s dátumom vydania minimálne do mája nie sú vôbec v bezpečí, teda až na tie od štúdia Warner Bros. Tie sa totiž v deň vydania v kinách dostanú rovno na streamovaciu službu HBO Max.

Mrzí vás, že sa Jared Leto ukáže ako Morbius o sedem mesiacov neskôr? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -