Jarná sezóna v anime 2019 sa blíži! Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Máme za sebou zimnú sezónu a môžeme povedať, že sa jednalo o jednu z TOP sezón za mnoho mnoho rokov. Každý z fanúšikov si vo svojom obľúbenom subžánri našiel to svoje, či už v pokračovaniach niektorých doslova nekonečných seriálov (Boruto, One Piece, Detective Conan…), alebo v pár anime, ktoré pospájali takmer všetkých. Spomeniem hororovú pecku The Promised Neverland, samurajsko/démonský Dororo, alebo Mob Psycho 100 (2.séria), ktorá má najbombastickejšie súboje nielen po vizuálnej stránke. Od jarnej sezóny preto máme veľké očakávania.

Zdroj: myanimelist.net
Zdroj: myanimelist.net
Zdroj: myanimelist.net

Čo by sme vám odporučili?

Tých titulov je samozrejme veľmi veľa. Malo by ich byť približne 43 (seriálov, neráta sa Netflix), plus ďalšie OVA, filmy a špeciály. Preto spomenieme iba zopár.

One Punch Man, 2.sezóna (10.apríl)

Saitama s jeho anime jednoranovkou doslova rozomlel svet aj fanúšikov. Táto paródia na všetkých Son Gokov, Narutov a Luffyhov si nás získala svojím humorom, choreografiou súbojov a experimentálnym vizuálom. Z čoho máme obavy je len zmena režiséra a štúdia. Producenti chceli jednoducho zarobiť. Nebudeme už musieť čakať, avšak kvôli tomu sa bojíme, že si seriál nezachová svoju kvalitu a originalitu. Saitamov príbeh je však natoľko zaujímavý, vtipný a návykový, že si One Punch Mana pozrieme určite aj tak všetci.

 

Attack on Titan, 3 sezóna (29.apríl)

Ultra brutálna manga a jej anime seriál nás dostavajú znova a znova svojimi vzdušnými twistami, prekvapeniami, zvratmi a svetom, kde si nemôže byť nikto istý svojím prežitím. Anime sa už príbehovo oddelilo od mangy, avšak to nič nemení na jeho návykovosti.

 

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (29. Marec)

Jedného dňa Tanjirou zistí, že celá jeho rodina bola vyvraždená. Prežila len jeho sestra Nezuko, ktorá sa ale zmenila na démona. Na jeho prekvapenie však stále vykazuje známky ľudskej emócie a myslenia. Manga bola natoľko zaujímavá, a čitateľmi okamžite obľúbená, že netrvalo dlho a dočkali sme sa anime verzie.

 

Fairy gone (Apríl 6.)

Príbeh sa odohráva vo svete, kde víly žijú v zvieratách a dávajú im tajomné schopnosti. Odstránením orgánov posadnutého zvieraťa a ich transplantáciou do ľudí, si víly môžu vyvolať svoje „alter ego“ a používať ho ako zbraň. Takíto jednotlivci, ktorí používali víly ako nástroje vojny, sa nazývali „Fairy soldiers“. Akonáhle však vojna skončila a oni dokončili svoje úlohy, vojaci stratili svoj účel. Niektorí začali pracovať pre vládu, niektorí sa pripojili k mafii a niektorí sa dokonca stali teroristami. Síce to znie ako typický fantasy príbeh v našej realite, prvé obrázky nás úplne ovalili. Už len kvôli hororovému dizajnu postáv treba vidieť aspoň prvý diel.

 

Netflix nespí…

Aj Netflix si uvedomuje silu a obrovský nárast v obľúbenosti anime po celom svete. Nielenže pridáva do svojho katalógu už existujúce anime, ale taktiež začína samotné produkovať rôzne tituly. Môžeme sa teda tešiť aj na tieto „Netflix original anime“ tituly:

Cannon Busters (Apríl)

 

Ultraman (1.Apríl)

 

Baki, 2 sezóna (30. Apríl)

 

Ingress (30. Apríl)

 

Chýba vám tu nejaký seriál? Inšpirovali sme vás k pozretiu zopár z nich? Dajte nám vedieť.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -