Jason Momoa si zahrá hlavnú úlohu v hranom filme Minecraft od štúdia Warner Bros.

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Herecká hviezda Jason Momoa (Aquaman) sa dočkal svojho ďalšieho veľkého filmového projektu a na zozname mu čoskoro pribudne hraná adaptácia veľmi populárnej hry Minecraft. Do režisérskeho kresla by mal zasadnúť Jared Hess, ktorý naposledy zrežíroval komédiu Šialená jazda (2016) v hlavnej úlohe so Zachom Galifianakisom (Vo štvorici po opici).

Filmové štúdio Warner Bros. vyvíja film Minecraft už niekoľko rokov a počas tohto obdobia sa v projekte vystriedalo hneď niekoľko skúsených režisérov – Shawn Levy (Free Guy), Rob McElhenney a Peter Sollett. Posledný menovaný sa nakoniec zhostil úlohy scenáristu. Momentálne nepoznáme žiadne podrobnosti o príbehu, ale existuje veľa rôznych smerov, ktorými by sa film mohol uberať.

Jason Momoa

Jason Momoa si zahrá hlavnú úlohu v hranom filme Minecraft

Jason Momoa nie je v štúdiu Warner Bros. žiadnym nováčikom. Vzájomná spolupráca nám ešte v roku 2018 priniesla DC film Aquaman, ktorý sa môže pochváliť so zárobkom 1,1 miliardy dolárov. Budúci rok sa dokonca dočkáme pokračovania s názvom Aquaman and the Lost Kingdom od režiséra Jamesa Wana (V zajatí démonov). Za zmienku taktiež stojí aj minuloročný blockbuster Duna, ktorý znamenal pre WB obrovský úspech a budúci rok sa dočkáme ďalšieho pokračovania tohto veľkolepého sci-fi príbehu.

Hra Minecraft debutovala v roku 2011 a od toho momentu si dodnes drží obrovskú popularitu po celom svete. Hráči v nej majú k dispozícii rôzne bloky na vytváranie štruktúr a svetov, kde sa kreativite hranice nekladú a postaviť môžete naozaj čokoľvek. Len dva roky po spustení si hru zakúpilo viac ako 100 miliónov používateľov. Obrovský záujem širokej verejnosti si všimla aj spoločnosť Microsoft, ktorá v roku 2014 odkúpila vývojárske štúdio Mojang za 2,5 miliardy dolárov a takáto investícia sa technologickému gigantovi jednoznačne vyplatila.

hra minecraft dungeons
Zdroj: youtube.com

Roztrhnuté vrece s filmovými adaptáciami hier

Filmové adaptácie videohier sú v posledných rokoch vítanou záležitosťou pre nejedného fanúšika, ale nie vždy to dopadne podľa predstáv. Vo väčšine prípadov sme sa dočkali len slabšieho priemeru, ktorý sa musel popasovať s kritikou. Medzi najväčšie sklamania patria filmy Assassin’s Creed (2016), Warcraft (2016) a Uncharted (2022). Nájdu sa však aj svetlé výnimky, ako napríklad Ježko Sonic (2020), ktorého pokračovanie Ježko Sonic 2 sa premieta v slovenských kinách od 31. marca 2022. Niet teda pochýb, že 21. storočie patrí filmovým adaptáciám populárnych hier a či sa filmový projekt Minecraft zaradí medzi úspechy zistíme až postupom času. Premiéra je momentálne naplánovaná na rok 2023.

Je podľa teba Jason Momoa tým správnym hercom do hlavnej úlohy v pripravovanom filme Minecraft? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -