KináTržby v kinách

Jason Statham láme svoj rekord a je späť v hre o veľké peniaze! | TRŽBY V KINÁCH #32

Leto sľubne pokračuje a ako ste si už určite všimli, kiná privítali ďalšiu filmovú pecku. Jason Statham je akčný hrdina s naozaj plodnou kariérou. Jeho boj s žralokom však ale pre neho znamená nový rekord! Znelo to zábavne v teórii, a ako sa ukazuje, ľudí to do kín prilákalo. Ako sa však tržby žraloka Megalodona porovnávajú s akčnou konkurenciou v podobe Toma Cruisea a šiesteho dielu Mission: Impossible? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Meg: Hrozba z hlbín RECENZIA

Zdroj: wall.alphacoders.com

Jason Statham a jeho veľký úspech

Prvé miesto v rebríčku tržieb z uplynulého víkendu naozaj obsadil MEG: Hrozba z hlbín, ktorý si stihol zarobiť už 44,5 milióna dolárov. Pre Stathama to znamená ohromný osobný úspech. V jeho kariére tento debut prekonávajú len diely Rýchlo a zbesilo, ktoré vlastne ani nemôžeme považovať za jeho vlastné filmy. Aby toho nebolo málo, Megalodonovi sa darilo všade po svete, keďže celosvetovo má na konte už krásnych 141,5 milióna dolárov.

Druhé miesto počas svojho tretieho víkendu obsadil Mission: Impossible – Fallout s 20 miliónmi. Svoje celosvetové tržby tým šiesty diel akčnej série navýšil na ohromných 437,5 milióna dolárov. Za ním s tretím miestom nasleduje Christopher Robin od Disney s 12,4 miliónmi. Oproti debutovému víkendu ide až o zhruba 50% pokles, čo nie je dobré znamenie.

Film Slender Man

Zdroj: youtube.com

Na štvrtom mieste v USA debutoval Slender Man, ktorý si počas prvých dní zarobil 11,3 milióna. Očakávaný horor natočený podľa populárnej creepy-pasty tým zabodoval, keďže jeho rozpočet sa vyšplhal len na 10 miliónov dolárov. Keď sa film dostane aj do zvyšku sveta, tržby určite riadne porastú. Za ním s piatym miestom nasleduje BlacKkKlansman s 10,8 milióna dolármi počas prvého víkendu. Napriek prítomnosti populárnych hercov nejde o príliš vysoký debut, no štúdio môže vďačiť nízkemu rozpočtu, ktorý sa nevymkol spod kontroly.

 1. $44,500,000   The Meg (MEG: Hrozba z hlbín)
 2. $20,000,000   Mission: Impossible – Fallout
 3. $12,430,000   Disney’s Christopher Robin
 4. $11,325,000   Slender Man
 5. $10,799,000   BlacKkKlansman
 6. $6,600,000     The Spy Who Dumped Me (Špión, ktorý ma dostal)
 7. $5,820,000     Mamma Mia! Here We Go Again
 8. $5,500,000     The Equalizer 2
 9. $5,110,000     Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Strašidelná dovolenka)
 10. $4,048,000     Ant-Man and the Wasp

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár