Je Kylo Ren synom Darth Vadera?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

ajnovší a posledný Star Wars: The Force Awakens trailer u nás debutoval pondelok v noci. Kto ho nevidel, určite si ho pozrite práve teraz.

Je tu ešte veľa, čo sme nevideli od J.J. Abramsa, takže očakávania boli vysoké. Nový trailer určite nesklamal. Práve naopak. Vyvolal v nás zvláštny pocit. Objaví sa Luke Skywalker v novom filme? Vieme, že sa Mark Hamill (Luke Skywalker) má objaviť v novej epizóde, ale stále sme nevideli oficiálny náhľad na jeho postavu. Mali sme možnosť vidieť Carrie Fisher ako princeznú Lei, Harisson Forda ako Han Sola a dokonca aj Peter Mayhewa ako Chewbacca. Z nejakého dôvodu, Abrams a spol sa drží v ústraní ohľadom Luka Skywalkera a to v nás spôsobilo  teóriu o jeho pravej indentite, ktorá sa zdá byť tak povedzme taká, že by mohol byť práve on hlavný záporák?

Táto teoria, že Kylo Ren, nový „bad guy“ so svetelným mečom, je v skutočnosti Skywalker, bojujúci na temnej strane sa pomaly stáva skutočnosťou. Znie to trochu bláznivo, ale fanúšikovia sa snažia nájsť dôkazy, že to je práve on. Mohlo by to byť tak? Abrams by niečoho takého však určite bol schopný.

Existuje dôvod, prečo LucasFilm ešte neukázal Skywalkera verejnosti. Osobne si myslím, že takýto masívny spoiler by spôsobil pokles celého filmu. Všetko, čo sme zatiaľ počuli je jeho hlas v trailery: „The force is strong in my family…“, v preklade „sila je silná v mojej rodine“. Vie sa aj to, že Hamill bol videný na natáčaní scény na Skellig Micheal Island, a diváci teda dúfajú, že v prívese R2-D2 to bola práve jeho ruka, ktorú sme videli.

Táto teória je kostrbatá, ale je tu pár dôvodov, prečo je tomu tak. Opäť platí, že vodič bol oznámený ako Kylo Ren a Comic Con odhalil aj nejaké fotky jeho postavy vo filme. Vanity Fair tiež odhalil jeho tvár mimo masky. Navyše, jeho hlas je jasne počuť v novom trailery ako hovorí: „Nothing will stand in our way, I will finish what you started,“ (Nič nám nebude stáť v ceste. Dokončím to, čo si začal.) a záber na spálenú helmu Darth Vadera.

Kylo Ren Luke Skywalker mask

Bohužiaľ v scénke, kde Kylo Ren zapne svetelný meč v chladnom lese proti Finnovi, vidíme iba jeho chrbát. Kto vlastne si?

Kylo Ren Adam Driver woods

A teraz dôvod, prečo je táto teória tak ospevovaná na sociálnych sieťach. Vráťme sa k plagátu. Meno Hamill sa objavuje na druhom mieste spomedzi hercov a napriek tomu ho nevidíme na plagáte. Možno sa však na tom plagáte nachádza, ale práve za maskou. Predsa len Ren, spolu s Reyom a Finnom sú jednými z hlavných postáv.

Niektorí majú však názor, že  Kylo Ren je len názov a naozaj tomu môže byt tak. Ako sme sa dozvedeli v rozhovore s Abramsom v Entertainment Weekly, „Ren“ je názov, ktorý odkazuje na tajomnú organizáciu s rytiermi Ren. „Kylo“ je jedinečná prezývka, teda meno Kylo Ren si vybral pre seba z nejakého záhadného dôvodu. To znamená, že nevieme o The Knights of Ren naozaj nič, ale nikto nikdy nespomenul, že Luke Skywalker nie je ich súčasťou.

„Kylo Ren = Luke Skywalker“ je jedna z tých teórii, pri ktorých človek pomaly prichádza o rozum. Je zábavné hľadať a premýšľať, ale na konci dna si uvedomíte, že všetky dôkazy sú možno len náhoda. Netreba však zúfať. Určite to bude stáť zato a nakoniec odhalíme tajomstvo, ktoré pred nami Abrams skrýva.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -