Sú Rick Sanchez a Morty Smith zo seriálu Rick a Morty jedna osoba?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Rick a Morty sú záhadný a fascinujúci

Animovaný seriál Rick & Morty netreba predstavovať. Tento fenomén si v poslednej získal množstvo fanúšikov. Ale dej tohto seriálu nie je taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Teda, existuje skupinka ľudí, ktorí sú do tohto seriálu fanatici. A presne táto skupinka ľudí vytvára rôzne šialené teórie, ktoré by mohli byť pravdou. Pozrime sa na jednu zaujímavú teóriu, ktorá sa zrodila po prvom diely tretej série Ricka & Mortyho.

960
Zdroj: avclub.com

Je Rick staršia verzia Mortyho?

Na prvý pohľad sa táto otázka môže zdať úplne nezmyselná. Veď predsa Rick má dcéru, Beth, Mortyho mamu. Ale Rick je taktiež génius. Génius, ktorý dokáže veci, ktoré nedokáže nikto vo vesmíre a ani v žiadnom paralelnom univerze. Pozrime sa na nejaké dôkazy, ktoré by mohli potvrdiť teóriu, že Morty je vlastne Rick za mlada. Upozorňujem, že dôkazy môžu obsahovať menšie spoilery, takže odporúčame to čítať až po pozretí celého seriálu. (Zaberie vám to asi len 8 hodín…)

Modré nohavice

Po tom, čo v poslednom diely druhej série Ricka zatkne „intergalaktická polícia“, v prvom diely tretej série ho vypočúvajú v prístroji s názvom Brainalyzer. Rick je najmúdrejší muž vo vesmíre a preto ho mnoho stvorení chce dostať. Účelom Brainalyzera je vytiahnuť z Rickovej mysle plány na postavenie prístroja na interdimenzionálne cestovanie. A tak Rick zreprodukuje falošný obraz toho, ako sa v mladosti stal tým, kým sa stal. Ako sa tak Rick pozerá na seba (stále nevieme čo všetko bola pravda), tak zamrmle:

Zvykol som nosiť modré nohavice.

rick-and-morty-credit-adult-swim
Zdroj: moviepilot.cm

Nohavice rovnakej farby, akej nosí Morty. Možno to je len nepatrný detail, no seriál Rick a Morty je tak fascinujúci, že je určite dôvod, prečo to Rick povedal. A možne len tvorcovia chceli, aby diváci prišli na takú teóriu. No predstavte si, čo by sa stalo, ak by to bola pravda. Pozrime sa teda na ďalšie dôkazy.

Rick-Morty

Počas jedného dobrodružstva kráčajú Rick a Morty cez Citadelu Rickov. Prechádzajú okolo mnohých verzii Ricka a Mortyho z alternatívnych vesmírov. No v jednom momente narazia na niečo, čo sa podobá na kombináciu Ricka a Mortyho dokopy. Samozrejme, že tu je možnosť, že to bol „Rickomorty“ z nejakého šialeného alternatívneho vesmíru. Ale čo ak to je len staršia verzia Mortyho/mladšia verzia Ricka? Táto myšlienka by mohla predstavovať odpoveď na Mortyho budúcnosť a Rickovu pravú identitu, ale dúfam, že najbližších 97 rokov sa to ešte nedozvieme.

rick-and-morty-credit-adult-swim (3)
Zdroj: moviepilot.com

Diane Sanchez

Tretia séria Ricka a Mortyho nám pravdepodobne aj odhalila, kto bola Rickova milovaná. Teda, ak nebola aj to len vymyslená osoba. Ja myslím, že nie. Aj keď Rick je dosť diabolská osoba. Ak ste už videli aspoň prvú sériu Ricka a Mortyho, nepodobajú sa vám tieto dve osoby na obrázku?

rick-and-morty-credit-adult-swim (1)
Zdroj: moviepilot.com

Vľavo je Diane Sachez, teda láska Rickovej mladosti. Vpravo je Annie. Jediný charakter, ktorý prežil deštrukciu „Anatomického parku“. Rick zašle do tela bezdomovca miniatúrneho Mortyho. Dostane sa do Anatomického parku, kde spozná Annie. Morty a Annie sa počas výpravy zblížia. Nažive ostanú už len oni dvaja. Začne ísť do tuhého, a tak ich Rick zachráni. Akonáhle Annie povie, že má dostatok skúseností na vybudovanie nového Anatomického parku, Rick s ňou spraví to čo s Mortym. Akosi ju zmenší. V potitulkových scénach vidíme, že Rick transportoval Annie a tím výskumníkov do tela Ethana, priateľa sestry Mortyho. Je možné, že v budúcnosti oslobodil Morty Annie z Ethanovho tela, aby konečne mohli byť spolu? Čo ak je vyslobodenie Annie dôvod na to, aby sa Morty zmenil a začal tvoriť šialené vynálezy?

Relatívne možné aj nemožné

Táto teória nemusí byť vôbec pravdivá. Veď predsa, Beth je Rickova dcéra a Mortyho mama. Ak by bol Rick Mortym, znamenalo by to vlastne, že Beth je zároveň aj Mortyho dcéra, alebo naopak, Rickova mama. Ale vo vesmíre tak rozsiahlom, ako je Rick a Morty, bol by toto naozaj problém? Tretia séria už je na dosah, a my netrpezlivo čakáme, že leto bude úplne nádherné.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -