Hviezda z pôvodnej X-Men série by si rada zopakovala svoju úlohu v Marvel filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Zahrá si opäť Famke Janssen postavu Jean Grey v MCU?

Nie je tomu tak dávno, čo štúdio Disney odkúpilo od spoločnosti Fox práva na filmové postavy X-Menov. X-Meni sa tak aj nachádzajú opäť v domovskom štúdiu Marvel a je len otázkou času, kedy ich uvidíme v marvelovskom filmovom spracovaní. Famke Janssen, ktorá hrala v pôvodných X-Men filmoch, dokonca prejavila záujem o hranie svojej postavy Jean Grey v MCU.

Vôbec prvý film o X-Menoch z dielne spoločnosti Fox sme mohli vidieť ešte v roku 2000. Vtedy v ňom zahviezdili herci ako Hugh Jackman (Wolverine), Patrick Stewart (Professor X), Halle Berry (Storm) alebo Ian McKellen (Magneto). Film vyšiel ešte v čase, keď filmy o superhrdinoch neboli až tak obľúbené, no aj napriek tomu zarobil veľa peňazí a mal obdiv u fanúšikov.

Aj vďaka tomu sa táto filmová séria začala rozrastať a vzniklo mnoho pokračovaní, ktoré sa zameriavali nie len na budúcnosť, ale aj minulosť X-Menov ako jednotlivcov a aj ako tímu. Séria trvala zhruba 20 rokov a posledný film X-Men: Dark Phoenix vyšiel minulý rok. Famke Jenssen, o ktorej už bola reč predtým, si v tejto sérii zahrala rolu Jean Grey v piatich filmoch.

Jean Grey Famke Janssen MCU
Zdroj: pursuenews.com

Čo herečka vraví k návratu?

Zatiaľ sa o X-Menoch v MCU vedú len špekulácie a rôzne dohady. Herečku Famke Jenssen zatiaľ ani nikto neoslovil, no ona sama je tomuto nápadu opäť si zahrať svoju postavu aj v Marvel Cinematic Universe otvorená. Vyjadrila sa k tomu takto:

„Myslím si, že otázka je skôr, či oni budú mať záujem priviesť ma späť. S filmom Budúca minulosť tu bola prekvapivá cesta ako opätovne predstaviť niektoré zabité postavy. V niektorých prípadoch ich to priviedlo naspäť, tak ako aj ich mladšie verzie. Som zvedavá, aké to bude s Marvel filmami. Ale áno, bola by som tomu veľmi otvorená.“

Herečka ďalej povedala, že v žiadnom z týchto X-Menov nie je nedostatok toho, čo môžete urobiť a čo môžete nájsť z hľadiska rôznych postáv. Teší sa preto na ich budúcnosť a tiež si myslí, že rozmanitosť vo všetkých smeroch v budúcich filmoch by bola úžasná. Taktiež dodáva, že v X-Men tíme je veľa ženských silných superhrdinských postáv.

Jean Grey X-Men
Mladšia a staršia verzia Jean Grey v X-Men filmoch od Foxu; Zdroj: sk.pinterest.com

Zatiaľ nie je isté, kedy a ako sa nám predstaví skupina X-Menov v obľúbených Marvel filmoch. Mnoho hercov prejavilo záujem hrať niektorého z X-Menov, avšak konečné slovo je na štúdiu. Čo sa týka návratu starších hercov, šance sú asi skôr biedne, keďže Marvel nebude chcieť mať spojitosť s pôvodnou sériou a bude si chcieť vytvoriť vlastné príbehy.

Uvítali by ste, ak by sa niektorí z pôvodných X-Men hercov vrátili do svojich rolí aj v MCU? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov! 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -