Brutálna scéna šokovala ľudí v kinách. TOP horor 2024 je online

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Šokujúci horor prichádza online

Začiatkom apríla sa do našich kín dostal horor Prvé znamenia: Prichádza Satan!, ktorý po rokoch nadviazal na ikonickú sériu s anglickým názvom The Omen. Tú naštartoval originálny film ešte v roku 1976, pričom doteraz sme videli viacero pokračovaní a dokonca aj remake. V poradí šiesty film série je úspešným prequelom a v kinách divákov naozaj očaril (aj pobúril), pričom teraz konečne prichádza aj online.

Prvé znamenia: Prichádza Satan! je už teraz dostupný na VOD službách na prenájom za jednorazový poplatok. Avšak určite odporúčame ešte chvíľu počkať, nakoľko horor si budete môcť pozrieť na streamovacej službe Disney+ už od štvrtka 30. mája.

Novinka, ktorá sa do kín dostala pred necelými dvoma mesiacmi, je prequel k slávnemu filmu zo 70. rokov, v ktorom sa diali nevysvetliteľné hrozivé veci okolo chlapca Damiena. Ukázalo sa, že je vtelením samotného antikrista. V novom filme sme sa dozvedeli práve to, akým hrozivým spôsobom sa dostal do nášho sveta.

S touto udalosťou súvisí aj skutočne šokujúca scéna s pôrodom, množstvom krvi a nahoty.

Diváci aj kritici boli s filmom všeobecne spokojní, na platforme Rotten Tomatoes81 % skóre. Tunajší návštevníci kina boli o niečo kritickejší, na CSFD má totiž skóre 63 %.

Režisérka je na brutálnu scénu hrdá

Ústrednou postavou príbehu je mladá americká žena, ktorú stvárňuje Nell Tiger Free (môžeme ju poznať z dramatického seriálu Servant či Hry o tróny). Vydá sa do Ríma, aby začala svoj život službe Cirkvi. Narazí však na temnotu, ktorá ju prinúti spochybňovať nielen jej samotnú vieru, ale odhalí pri nej aj hrozivú konšpiráciu.

Ako píše Digital Spy, príbeh samotný s ženou v hlavnej úlohe nezapôsobil na divákov len strašidelnosťou. Pôsobil totiž aj ako sociálny komentár o ženách a celkovej tematike núteného rodičovstva a potratov. Režisérka a scenáristka Arkasha Stevenson je hrdá hlavne na brutálnu scénu s pôrodom:

„Ak sa budeme baviť o ženskom telesnom horore, tak sa musíme baviť o nútenom rozmnožovaní a musíme taktiež vedieť ukázať ženské telo bez sexuálneho podtónu. Som na túto scénu veľmi hrdá.“

Ak ste spomínanú scénu nemali možnosť vidieť v kinách, budete tak môcť spraviť už vo štvrtok 30. mája na streamovacej službe Disney+. Pozriete si horor Prvé znamenia: Prichádza Satan! keď dorazí online?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -