Jeden z najlepších seriálov súčasnosti sa vracia. Finále však bude bez najdôležitejšieho herca

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jeden z najlepších seriálov sa vracia s úchvatným finále

SkyShowtime dnes oznámila, že celosvetovo úspešný seriál Yellowstone z produkcie MTV Entertainment Studios a 101 Studios sa vo štvrtok 14. novembra vracia s očakávaným pokračovaním. Ako už bolo oznámené, seriálový megahit sa v súčasnosti natáča v Montane.

Seriál má už 4 kompletné sezóny a nedokončenú 5. sériu, ktorá si dala pauzu zhruba v polovici po odvysielaní 8. epizódy. Aktuálna 5. séria bude po vyše jeden a pol roku pokračovať v poradí 9. epizódou a zopár nasledujúcich častí definitívne ukončí túto úchvatnú ságu. Aktuálna séria totiž bude zároveň poslednou.

Už bez hlavnej hviezdy

Kevin Costner oznámil, že sa do Yellowstonu nevráti, informuje The Guardian. 69-ročný herec zverejnil na Instagrame video, v ktorom povedal, že sa teraz sústredí na natáčanie Horizon: Americká sága, jeho série westernových filmov, ktorých prvá časť mala premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes.

Yellowstone rozpráva príbeh rodiny Duttonovcov, ktorá ovláda najväčší súvislý ranč na chov dobytka v Spojených štátoch. Uprostred meniacich sa spojenectiev, nevyriešených vrážd, otvorených rán a ťažko nadobudnutého rešpektu je ranč v neustálom konflikte s tými, s ktorými susedí – rozrastajúcim sa mestom Montana, indiánskou rezerváciou a prvým americkým národným parkom. 

Na tvorbe seriálu Yellowstone sa podieľali na Oscara nominovaný scenárista Taylor Sheridan (Wind River, Hell or High Water a Sicario) a John Linson. Výkonnými producentmi sú John Linson, Art Linson, Taylor Sheridan, Kevin Costner, David C. Glasser, Bob Yari, Stephen Kay, Michael Friedman, Christina Voros a Keith Cox. Seriál distribuuje spoločnosť Paramount Global Content Distribution.

O čom bude záver 5. série?

Zatiaľ prišlo 8 epizód, ktorých dej nás nechal v poriadne vypätých situáciách. Duttonovci sú tlačení nielen zvonka svojimi nepriateľmi, ale zažívajú aj niekoľko rozkolov v samotnej rodine. Boli sme dokonca svedkami nečakaných úmrtí niektorých postáv. Čo sa týka patriarchu klanu, naposledy sme ho videli, ako sa stal guvernérom štátu Montana, a tak mimoriadne posilnil svoju moc.

Jeho dosah bol skutočnou hrozbou a preto začal Johnove zosadenie riadiť jeho vlastný syn Jamie (Wes Bentley). Ich napínavý súboj a možný koniec jedného z nich by sa mal odohrať v nasledujúcich epizódach, možno dokonca aj blízko k samotnej záverečnej epizóde. Bez chýbajúceho herca by bolo problematické, aby sa odohralo mimo obrazu.

Je bez pochýb, že nasledujúce časti budú stáť za to. Yellowstone má úchvatné hodnotenia divákov, napríklad na portáli IMDb má skóre 8,7/10. Mnohí ho označujú za jednej z najlepších seriálov súčasnosti, pričom si obľúbili hlavne vystupovanie herca Kevina Costnera. Ten sa už však pravdepodobne vo zvyšku seriálu neobjaví.

Miesto neho máme vidieť ešte niekoľko momentov s mladým Johnom Duttonom, ktorého rolu prevzal Josh Lucas. Čoraz viac pozornosti sa sústreďuje aj na Ripa Wheelera (Cole Hauser), ktorého sa nám snažia predložiť ako skutočnú hlavnú postavu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -