Zakladateľ Amazonu chce zachrániť svet. Na čo pôjde Bezosových 10 miliárd dolárov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jeff Bezos daruje 10 miliárd dolárov na boj proti klimatickým zmenám

Jeff Bezos prednedávnom oznámil, že daruje 10 miliárd dolárov na boj proti klimatickým zmenám. Chystá sa ich darovať na nový fond s názvom Bezos Earth FundVytvorenie tohto fondu oznámil na sociálnej sieti Instagram. Spoločnosť Amazon potvrdila existenciu fondu technologickému portálu The Verge.

Bezos v ňom uviedol, že peniaze sa použijú na pomoc vedcom, aktivistom, mimovládnym organizáciám. Taktiež podporia všetky snahy, ktoré ponúkajú skutočnú možnosť na ochranu Zeme pred dopadmi na zmenu klímy. Osoba blízka Bezosovej novej nadácii informovala zahraničný portál, že fond sa nebude zaoberať investíciami do súkromného sektoru, ale zameria sa výlučne na charitatívne darcovstvo.

View this post on Instagram

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

Fond plánuje začať vydávať granty v lete 2020. Avšak zatiaľ sa stále existuje len veľmi málo podrobností o tom, čo Bezos zdieľal na svojom Instagrame (príspevok vyššie), preto ešte nie je jasné, ako presne a kedy budú žiadosti o granty akceptované, ako budú znieť podmienky žiadostí a tak pod. Tieto informácie sa snáď dozvieme v blízkej budúcnosti, dovtedy si však budeme musieť ešte zrejme chvíľku počkať.

Bezos ma momentálne hodnotu majetku okolo 130 miliárd dolárov, takže 10 miliárd odovzdaných do fondu neznižuje jeho majetok až tak drasticky. Stále sa však jedná o sumu, ktorú si vie málokto z nás predstaviť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Avšak doteraz nebol Bezos taký „štedrý“, ako ostatní technologickí miliardári, konkrétne čo sa týka jeho filantropie. No už v minulosti oznámil sieť bezplatných neziskových predškolských zariadení, ktoré majú byť vybudované v komunitách s nízkymi príjmami. V roku 2017 sa dokonca na Twitteri pýtal ľudí na ich nápady na filantropiu, ktoré by mohli pomôcť ľuďom v núdzi v blízkej budúcnosti. Zdá sa, že konečne sa mu podarilo pospájať tie správne nápady.

Zdroje: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -