10 zaujímavých faktov o filmovej hviezde Jennifer Lawrence, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jennifer Lawrence Fakty

Jennifer Lawrence. Výborná 26-ročná herečka, ktorá sa narodila v Kentucky, USA. Ako všetci dobre vieme, už dlhšie sa radí medzi najlepšie platené herečky na svete. O tom sa však viac dočítate vo faktoch samotných. Netreba zabúdať na to, že má na svojom konte Oscara a na ďalších troch dostala nomináciu. Prvou „blockbusterovou“ rolou bola pre ňu postava Mystique vo filme X-Men: First Class. Tou je až do dnes a rovnako tak bude aj v budúcoročnom X-Men: Dark Phoenix. Môžete ju však poznať aj z filmov ako Hry o Život, Joy, Pasažieri alebo Špinavý trik. Jennifer je známa aj kvôli jej svojskému správaniu, a pokiaľ by existoval rekord v uniknutých nahých fotkách Hollywoodskych herečiek, Jennifer by dostala zlatú medailu. Teraz si však povedzme TOP 10 faktov o Jennifer Lawrence.

Na Oscaroch ju už všetci dobre poznajú

Jennifer Lawrence bola najmladšou nominovanou herečkou na dva Oscary za najlepšiu herečku. Keď mala 20 rokov, dostala nomináciu za film „Winter´s Bone“. Dva roky na to si zahrala s Bradleym Cooperom vo filme „Silver Linings Playbook“, za čo dostala Oscara a Zlatý Glóbus. V roku 2013 získala druhú nomináciu na Oscara za film „American Hustle“. Šikovná, však?

Lawrence na Oscaroch v roku 2013, Zdroj: thr.com
Lawrence na Oscaroch v roku 2013, Zdroj: thr.com

O peniaze má postarané

Portál Forbes vyhlasuje každý rok najlepšie zarábajúce herečky a hercov. Minuloročnou víťazkou bola samozrejme Jennifer Lawrence s čiastkou 47 miliónov dolárov. Taktiež stojí za spomenutie, že jej „net worth“ (čistá čiastka) je 75 miliónov dolárov. Neuveriteľné čísla, však?

Hitom bola dokonca aj v hudobnej sfére

Jennifer naspievala pre film „The Hunger Games: Mockingjay – časť 1.“ hlavnú pieseň s názvom „The Hanging Tree“. Túto pieseň sme mali možnosť počuť pri útoku na Kapitol a nejednému fanúšikovi spôsobila husacinu. Táto pesnička sa dostala na 12. priečku v kategórii Billboard Hot 100 songs! Lawrence je teda dobrá ešte aj v speve…

Herecký talent aj bez školy

Jennifer nikdy nechodila na žiadne hodiny herectva alebo na hereckú školu. Dokonca, na jej škole ju nevybrali do dramatického krúžku. Jej rodičia s ňou dokonca dohodli, že môže robiť herectvo až po vyštudovaní školy. Našťastie, na strednej zmaturovala o dva roky skôr pretože bola čistá jednotkárka.

Väčšina ľudí ju pozná pre jej rolu Katniss Everdeen
Väčšina ľudí ju pozná pre jej rolu Katniss Everdeen, Zdroj: vanityfair.com

Drsňačka už od mala

Keď Jennifer vyrastala, bola naozaj divoká a nezbedná. Keď bola v škôlke, nemohla sa hrať s ostatnými dievčatami, pretože bola „moc hrubá„. Tak trochu jej to ostalo až dodnes…

Z každého rožku trošku

Jennifer má anglický, nemecký, írsky, škótsky a vzdialený francúzsky pôvod. Asi aj preto jej sedí skoro každá rola, ktorú si skúsi.

Role, ktoré nedostala

Samozrejme, ani herečka jej kalibru nedostane každú rolu o ktorú sa pokúsi. Jennifer bola na konkurze na postavu Belly Swan z Twilightu, no nakoniec ju dostala Kristen Stewart. Taktiež sa pokúšala o rolu Emmy Stone v seriáli Superbad. Skúsila to aj s postavou Lisbeth Salander vo filme „The Girl With the Dragon Tattoo„, no aj tú nakoniec dostala Rooney Mara.

Alebo ju máte radšej ako Raven/Mystique z X-Menov?
Alebo ju máte radšej ako Raven/Mystique z X-Menov?, Zdroj: pikabu.ru

Jennifer, na čo to ale myslíš…

Keď sa prvý krát stretla s Woodym Harrelsonom v jeho prívese na natáčaní Hier o Život, povedala mu „Hej Woody, to je erotická hojdačka?“. Bola to hojdačka na jógu…

Hry o Život boli veľkou súčasťou jej života

Keď dostala ponuku na rolu Katniss v Hrách o Život, nepovedala hneď áno. Najprv sa zamyslela nad tým, čo spôsobila sláva Kristen Stewart jej životu. No po troch dňoch nakoniec prikývla. Cvičila dva krát denne aby sa dostala do dobrej fyzickej formy pre tento film. Taktiež cvičila lukostreľbu s olympijským víťazom.

Hold, treba si dávať väčší pozor

Našťastie Bohužiaľ, aj Jennifer bola obeťou anonymných útokov hackerov na osobné údaje a fotky. Na jednej z podstránok 4chanu sa objavilo viac ako 60 fotiek a pár videí nahej Jennifer Lawrence. Odtiaľ sa to samozrejme rozšírilo po celom internete a dnes je naozaj ľahké, si tieto fotografie vyhľadať.

Nádherná Jennifer si zahrala aj Auroru vo filme Pasažieri
Nádherná Jennifer si zahrala aj Auroru vo filme Pasažieri, Zdroj: screenrant.com

Páčili sa vám fakty o tejto výbornej herečke? Pokiaľ áno, o kom ďalšom by ste sa chceli dozvedieť nové veci? Vaše názory píšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -