Takto sa preslávila Jennifer Lawrence. Ako dnes vyzerajú herci z filmov Hry o život?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ako sa zmenili herci z Hry o život

V roku 2012 odštartovala jedna z najúspešnejších filmových sérií súčasnosti, známa ako Hry o život (2012 až 2023). Hlavnou hviezdou celej série bola Jennifer Lawrence, ktorú si celý svet obľúbil ako Katniss Everdeen.

Od premiéry prvej časti, ktorá dosiahla tržby nad 670 miliónov dolárov ubehlo už takmer 12 rokov. A tak sa v tomto článku pozrieme na to, ako dnes vyzerajú herci z filmového hitu Hry o život. Ktorá herecká hviezda sa najviac zmenila či posunula vo svojej kariére?

8. Jennifer Lawrence ako Katniss Everdeen

Jennifer Lawrence
Zdroj: moviestillsdb.com/instagram.com

Najväčšou hviezdou celej série je Jennifer Lawrence, ktorá dodnes patrí medzi najúspešnejšie herečky súčasnosti. V roku 2012 si zahrala hlavnú postavu v prvej časti série Hry o život, pričom už v tom istom roku si zahrala v dráme s Bradleym Cooperom s názvom Terapia láskou (2012). Za svoj výkon bola nominovaná na Oscara a toto najprestížnejšie filmové ocenenie aj získala.

Odvtedy sa Jennifer pohybuje v komerčných, ale aj menej komerčných projektoch. Za svoju kariéru zatiaľ získala 4 nominácie na Oscara. Naposledy si zahrala v úspešnej komédií Nič v zlom (2023), v ktorej sa okrem iného aj kompletne odhalila.

7. Josh Hutcherson ako Peeta Mellark

Josh Hutcherson
Zdroj: moviestillsdb.com/instagram.com

Josh Hutcherson bol kedysi vyhlásenou detskou hviezdou. Zahral si vo sci-fi komédii Zathura: Vesmírne dobrodružstvo (2005) či s Brendanom Fraserom v dobrodružnej komédii Cesta do stredu Zeme (2008). V roku 2012 sa pridal k obsadeniu série Hry o život a jeho kariéru to posunulo vpred. Síce sa nemôže pochváliť takou kariérou, akú má jeho kolegyňa Jennifer, no napriek tomu stále patrí medzi aktívnych a úspešných hercov.

V minulom roku si zahral v horore 5 nocí u Freddyho (2023), z ktorého sa napokon vykľul komerčný hit od spoločnosti Blumhouse (Uteč!). V tomto roku si zahral v akčnom filme The Beekeepeer s Jasonom Stathamom v réžii Davida Ayera (Jednotka Samovrahov).

6. Liam Hemsworth ako Gale Hawthorne

Liam Hemsworth
Zdroj: IMDB/Instagram.com

Liam Hemsworth je po celú svoju kariéru známy ako ten „menej slávny Thorov brat“. V skutočnosti je Liam pomerne úspešným hercom. Zahral si takmer vo všetkých dieloch série Hry o život a stvárnil postavu Jakea Morrisona v pokračovaní kultového Dňa nezávislosti (1996) s podtitulom Nový útok (2016).

Okrem týchto filmov bol známy aj vďaka svojmu mediálne rozoberanému manželstvu so  speváčkou a herečkou Miley Cyrus. Na motívy ich vzťahu vznikla aj obľúbená skladba Flowers, za ktorú získala Miley Cyrus svoju prvú cenu Grammy. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -