Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Justice League! V prípade, že ste film nevideli, článok si doporučujeme odložiť na neskôr.

Zatiaľ, čo boli mnohí ľudia v DCEU odradení rozvrátenými filmami, ktoré sme mohli za posledné roky vidieť, iba v Jessiem Einsenbergovi ostala ešte nejaká nádej. A to dokonca taká, že by si opäť rád zahral jeho postavu, Lexa Luthora v budúcnosti. Jeho debut v tomto vesmíre sme mohli vidieť v roku 2016, vo filme Batman v. Superman: Úsvit spravodlivosti. Predviedol nám vtedy úžasného záporáka, ktorý nás nepochybne zaujal. Avšak odvtedy sme o ňom moc nepočuli, až na jednu scénu. Ako dobre vieme, mohli sme ho vidieť v post-credit scéne filmu Justice League. Tú, kde utiekol z väzenia a dal sa do spolupráce s Deathstrokeom.

Jesse Einsenberg DCEU
Zdroj: comicbook.com

V snahe zlepšiť situáciu, ktorá sa momentálne odohráva v DCEU, Warner Bros. začalo robiť veľké personálne zmeny, ktoré sa týkajú superhrdinských filmov. Walter Hamada, producent IT a The Conjuring bol povýšený na post nového prezidenta produkcie DC filmov. Zatiaľ však ostáva záhadou, ako sa s filmami popasuje nové vedenie, i keď fanúšikovia dúfajú v príjemnú zmenu.

Jesse Eisenberg DCEU

Jesse Eisenberg DCEU
Zdroj: comicbook.com

V rozhovore pre Variety sa Eisenberg vyjadril, že by bol rád, keby si mohol opäť zahrať Luthora v DCEU. Podľa jeho slov sa mu páčilo stvárnenie tohto superzáporáka, akým Luthor je. Avšak priznáva, že netuší, čo má Warner Bros. v pláne s ich superhrdinskou sériou.

“Dúfam v to. Teda, neviem či je to pravda. Milujem hranie tej postavy. Je to postava, ktorú som si užil pravdepodobne najviac zo všetkých, ktorých som hral. Takže rád by som si ju zahral opäť. Avšak neviem, či sa mi to podarí uskutočniť.”

Hoci Warnes Bros. zatiaľ nepotvrdili žiaden oficiálny film, no bolo by zaujímavé vidieť Eisenberga v Man of Steel 2.Nič však ešte nie je potvrdené. Zatiaľ vieme len o troch filmoch, ktoré sa momentálne nachádzajú v produkcii. Medzi ne patria Aquaman, Shazam! a taktiež Wonder Woman 2. Podľa všetkého sa Aquaman nachádza v post-produkcii, zatiaľ čo Shazam! v strede natáčania. Čo sa týka Wonder Woman 2, tam to zatiaľ vyzerá dobre. Naznačuje to hlavne nedávne oznámenie, v ktorom sme sa dozvedeli, že Kristen Wiig si zahrá antagonistku filmu, Cheetah. Natáčanie filmu by sa malo začať už máji tohto roku.

Jesse Einsenberg DCEU
Zdroj: syfy.com

Údajne sa túto jeseň ešte pripravuje natáčanie Suicide Squad 2. Netreba zabúdať ani na ďalšie projekty ako sú The Flash či Green Lantern Corps, ktoré sú vraj v aktívnom vývoji. Je pre nás teda záhadou, v ktorom z nich by sa Eisenbergova postava, Lex Luthor, mohla ukázať, ak vôbec v niektorom.

Páčil sa vám Jesse Eisenberg v roli Lexa Luthora vo filme Batman v. Superman? Bol to podľa vás dobrý záporák alebo sme podľa vás videli chabý výkon? Napíšte nám vaše názory do komentárov.