Ježko Sonic 2 mal aj jednu potitulkovú scénu. Prezradila nám, akú ďalšiu postavu z hier uvidíme v treťom filme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje potenciálne spoilery, keďže jeho témou je potitulková scéna filmu Ježko Sonic 2. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulková scéna filmu Ježko Sonic 2

Určite nie je prekvapením, že vo filme Ježko Sonic 2 sa nachádzala jedna potitulková scéna. Nebola úplne na konci, ale tesne po skončení filmu, a tak si ju určite stihli pozrieť všetci diváci. Takáto scéna na konci filmu, respektíve počas tituliek, bola aj v prvom filme. Vtedy nám prezradila, že sa v druhej časti ukáže Miles „Tails” Prower. Potitulková scéna druhej časti nám ale prezradila, že v treťom projekte uvidíme ďalšiu postavu z hier.

V Ježko Sonic 2 sme sa mohli pozrieť na to, ako sa Dr. Robotnik (Jim Carrey) vrátil z hubovej planéty aj s pomocou – ježurou Knucklesom (Idris Elba). Obaja sa snažia spolu získať magický smaragd – prvý preto, aby mohol ovládnuť svet, druhý preto, aby prinavrátil slávu svojmu kmeňu. Do cesty im ale vojde ježko Sonic (Ben Schwartz), ktorému na pomoc príde okrem Toma (James Marsden) a Maddie (Tika Sumpter) aj už spomínaný lišiak Tails (Colleen O’Shaughnesse).

Ježko Sonic 2 finálny trailer
Zdroj: impawards.com

O čom bola potitulková scéna?

Všetci, ktorí film videli, vedia, že na konci filmu Sonic využil moc smaragdu, stal sa na chvíľku zlatým a vďaka tomu porazil Dr. Robotnika, teda už vlastne Eggmana. Ten spolu so svojím gigantickým robotom spadol a odvtedy sme o ňom nepočuli. Potitulková scéna nám ukázala, že vojenská skupina G.U.N. (Guardian Units of Nations – Ochranné jednotky národov) prehľadáva okolie a snaží sa nájsť Eggmanove telo.

Zatiaľ ho nenašli, a tak je dosť možné, že Robotnik prežil a utekal sa skryť do bezpečia. Možnosťou je ale aj to, že naozaj zomrel, pretože predstaviteľ postavy Jim Carrey prezradil, že po tomto filme končí s herectvom. A keďže tvorcovia povedali, že herca v tejto úlohe nepreobsadia, s Eggmanom sme sa tak stretli možno naposledy. Carrey môže ale stále prekvapiť a vrátiť sa z dôchodku, aby nakrútil ďalšie pokračovanie.

Jim Carrey Ježko Sonic (Eggman)
Zdroj: oneesports.gg

Ďalej v scéne sa ale dozvedáme, že jeden z agentov sa dostal hlbšie do Robotnikovej databázy a našiel tam jeden spis starý 50 rokov. V ňom sa písalo o polohe tajnej základne, na ktorej sa vykonávali akési experimenty. Jedným z nich bol aj takzvaný Projekt Shadow, pričom počas toho, ako o tomto projekte agent hovoril, bol prestrih do podzemnej základne, v ktorej sa nachádzala čierno-červená kópia ježka Sonica.

Ježko Shadow sa pridáva do partie!

Niet pochýb, že postava z potitulkovej scény je ježko Shadow, známy antagonista a neskôr aj hrdina zo série hier. Prvýkrát sme ho mohli stretnúť ešte v roku 2001 v hre Sonic Adventures 2. V nej sme sa dozvedeli, že Shadowa vytvoril Gerald Robotnik, starý otec Eggmana. Geraldovým cieľom bolo nájsť cez Projekt Shadow liek na všetky ľudské choroby, no vláda sa obávala monštra, ktoré vytvoril, a tak jeho laboratórium zavreli.

Ježko Shadow (Sonic 2 potitulková scéna)
Zdroj: dashfun.net

Shadow je takmer identickou kópiu Sonica, čo znamená, že sú aj rovnako rýchli. Rozdiel je teda len vo farbe, v mene a v tom, že Shadow nemá rovnako kladne nastavený morálny kompas ako Sonic. V jeho sólovej hre z roku 2005 sme sa ale dozvedeli ďalej aj to, že Shadow vznikol z použitia DNA zlej mimozemskej rasy, ktorá chce vládnuť vesmíru. To z neho ale nemusí robiť nutne len zápornú postavu.

V niektorých hrách totiž naozaj slúžil ako hlavný antagonista, ktorého nenávisť spravila z ľudstva jeho nepriateľov číslo 1. Boli ale aj hry, v ktorých sa z neho stal ochranca Zeme pred nepriateľskými mimozemšťanmi. Tretí film nám ho tak môže ukázať aj ako hrdinu, aj ako nepriateľa, podobne ako to bolo v druhej časti s Knucklesom. Shadowa pravdepodobne aj vo filmoch vytvoril Gerald Robotnik, keďže Projekt Shadow je aj tam starý pol storočie.

Ježko Shadow
Zdroj: gamerant.com

Je teda takmer isté, že Shadow bude hlavným antagonistom filmu Ježko Sonic 3. Či ho ale prebudí a pošle proti Sonicovi Dr. Robotnik tak, ako to urobil v hrách, to nevieme. Ak by sa ale Carry nevrátil, namiesto Eggmana by to v najhoršom prípade mohol spraviť agent Stone (Lee Majdoub), ktorý bol jeho pravou rukou a obdivovateľom. Ten bol totiž na chvíľu tiež v potitulkvej scéne, oblečený ako agent G.U.N.-u, čo znamená, že sa do organizácie infiltroval.

Ježko Sonic 2 je za nami – aké ďalšie projekty vyjdú po ňom?

Dobrou správou je ale to, že si na tretí film nemusíme počkať dlho. Paramount a Sega totiž ešte pred premiérou druhej časti oznámili, že trojka dostáva zelenú a začína sa oficiálne vyrábať. Dostať by sme ho teda mohli možno o zruba dva roky. Vo výrobe je ale aj hraný seriál o Knucklesovi. Ježuru v ňom nadabuje opäť Idris Elba, pričom projekt vyjde už niekedy v roku 2023, keďže na ňom vraj pracujú už nejakú dobu.

Čo hovoríte na to, že sa v ďalšej časti ukáže aj ježko Shadow? Boli ste jeho fanúšikmi v hrách?

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -