Čo majú spoločné filmy Ježko Sonic 2 a Batman? Krátka ukážka na prvý spomínaný projekt vám to prezradí

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Práve v týchto dňoch vychádza po celom svete film Batman. Najnovšie spracovanie tohto hrdinu zo sveta DC má už teraz dobré ohlasy, čo sa dalo očakávať. Už prvé trailery a ukážky nás totiž pripravovali na to, že tento projekt bude naozaj niečo dobré. Kráka ukážka z filmu Ježko Sonic 2 nám ale ukazuje, že aj tvorcovia tohto filmu majú radi Batmana. A to preto, že v ukážke vidíme a počujeme mnoho narážok na tohto maskovaného hrdinu a jeho najnovší film.

Ježko Sonic 2 je pokračovaním úspešného filmu natočeného podľa rovnomennej hry. Druhá časť bude snáď rovnako dobrá a úspešná. Vrátia sa totiž aj všetci hlavní herci – Ben Schwartz (Ježko Sonic), Jim Carrey (Dr. Robotnik), James Marsden (Tom Wachowski) či Tika Sumpter (Maddie Wachowski). Ukážu sa ale aj dvaja v podstate nováčikovia – Colleen O’Shaughnessey (Lišiak Tails) a Idris Elba (Ježura Knuckles).

Ukážka z filmu Ježko Sonic 2 (alebo Batman?)

Blue Justice. Tak sám seba nazýva Sonic, ktorý sa v tejto ukážke cíti ako Batman. Celkovo veľkú časť tejto ukážky urobili podľa najnovšieho filmu o tomto temnom hrdinovi. Vidíme to na štýle nakrúcania scén s kriminálnikmi, Sonicovom pózovaní pred mesiacom a jeho hrubom hlase, či na tom, ako Tom priamo konfrontuje Sonica. Sonic na Batmana naráža aj menami, ktorými sám seba oslovuje na začiatku videa.

Jedným z nich je totiž aj meno Vengeance (Pomsta). Týmto menom sám seba volá najnovší Batman v podaní Roberta Pattinsona. Je teda jasné, že táto ukážka naráža na najnovší DC film (či už zo srandy alebo obdivu). A keby to nestačilo, štúdio vydalo ešte aj plagát, na ktorom môžeme vidieť Batsignál – pardon, Hedgehogsignál. Ten nám ukazuje tradičný svetelný symbol Batmana, avšak namiesto netopiera je v ňom hlava spomínaného ježka.

Ježko Sonic 2 sa bude aj podobať na superhrdinský film, keďže Sonic bude musieť zachrániť svet. Hrozivý Dr. Robotnik sa totiž vráti a tentokrát má aj partnera – ježuru Knucklesa. Spolu hľadajú smaragd, ktorý má silu stavať a ničiť civilizácie. Sonic sa preto spojí s jeho vlastným partnerom Tailsom (ktorý bol už v potitulkovej scéne prvého filmu) a spolu sa vydajú na cestu, aby našli smaragd skôr než padne do zlých rúk. Film vyjde v kinách 31. marca 2022.

Ježko Sonic/Blue Justice sa cíti ako Batman. Pobavila vás táto ukážka svojim spracovaním a odkazovaním na obľúbeného DC hrdinu?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -