Je Ježko Sonic 2 posledným filmom Jima Carreyho? Herec priznal, že plánuje ukončiť hereckú kariéru

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Jim Carrey končí s herectvom

Keď sa povie Jim Carrey, každému určite hneď napadne slovo komédia. Herec si v tomto filmovom žánri totiž zahral najviac a poriadne sa v ňom aj vybláznil. Jeho komediálne role sú taktiež celosvetovo známe. Naposledy si zahral v pokračovaní filmu o modrom rýchlom ježkovi s názvom Ježko Sonic 2, pričom podľa všetkého ide o jeho posledný film kariéry. Herec Jim Carrey totiž verejne oznámil, že končí s herectvom.

V Ježko Sonic 2 si opäť zahrá záporáka Dr. Eggmana (alebo Vajčiaka, ako sa po slovensky nazýva), ktorý tentoraz chce získať bájny smaragd, vďaka ktorému by ovládol Zem. V hľadaní mu pomáha aj ježura Knuckles (Idris Elba), ktorý nevie o jeho zlých úmysloch. Na druhej strane ale stojí tím v podaní ježka Sonica (Ben Schwartz) a lišiaka Tailsa (Colleen O’Shaughnessey), ktorí im v tom chcú zabrániť a plánujú smaragd ochrániť.

Dej filmu Ježko Sonic 2
Zdroj: polygon.com, fortressofsolitude.co.za

60-ročný herec má za sebou zhruba 40-ročnú kariéru

Carrey bol hercom väčšinu svojho života a tak sa niet čomu čudovať, že si už plánuje dať oddych. Známym sa stal totiž pomerne skoro, a to vďaka komediálnym filmom Blbý a blbší, Ace Ventura: Zvierací detektív a Maska. Tie boli pre neho prelomové a od vydania týchto filmov patrí medzi najlepších komikov vôbec. Medzi tých najlepších sa zaradil vďaka svojej bezkonkurenčnej mimike, s ktorou veľakrát ušetril filmárom peniaze za špeciálne efekty.

Herec si ale v posledných rokoch dával celkom dosť prestávok a hral skôr len v menších filmoch. Jedinou výnimkou bol Ježko Sonic a jeho nedávne pokračovanie. Ide o azda jeho najväčšie filmy za posledné roky, pričom si ich vybral zrejme preto, lebo sa v nich mohol herecky vyblázniť ako za mlada, čo podotkol aj on sám. Šlo ale o jeho posledné projekty, pretože ako sám priznal, plánuje skončiť s herectvom:

„Nuž, odchádzam do dôchodku. Hej, pravdepodobne. Myslím to naozaj vážne. Záleží na tom. Ak anjeli donesú nejaký druh scenára, ktorý je napísaný zlatým atramentom, ktorý mi hovorí, že bude veľmi dôležitý pre ľudí, aby ho videli, možno budem pokračovať v tejto ceste, ale dávam si pauzu. Mám veľmi rád svoj pokojný život a veľmi rád nanášam farby na plátno a naozaj milujem môj duchovný život a cítim, že – a to je niečo, čo možno nikdy nebudete počuť povedať inú celebritu, kým existuje čas – Mám dosť. Urobil som dosť. Stačí mi.“

Jim Carrey teda naozaj, a zrejme už navždy, končí s herectvom

Carrey sa k svojmu odchodu do dôchodku vyjadril po tom, ako mu prezradili, že by ho Dolly Parton rada videla v životopisnom filme o samej sebe. Chcela, aby tam stvárnil jej hudobného partnera Portera Wagonera. Z hercovho vyjadrenia je ale jasné, že to so skončením kariéry myslí vážne a muselo by ísť o naozaj veľký film, aby sa k herectvu ešte aspoň na chvíľu vrátil. Teraz ale zrejme našiel novú záľubu, a to v maľovaní obrazov.

Niet sa hercovi ale čo čudovať. Má za sebou skvelú a bohatú kariéru a tak mu odpočinok zrejme dopraje každý správny fanúšik. Herca možno k odchodu do dôchodku postrčil aj nedávny incident na Oscaroch 2022, na ktorých priamo na pódiu vlepil Will Smith facku komikovi Chrisovi Rockovi za nevhodný vtip o jeho manželke Jade Pinkett Smith. Smith o chvíľu na to vyhral cenu v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe.

Jim Carrey
Zdroj: thrillist.com

Skritizoval Smitha aj Akadémiu

Carrey sa krátko po incidente k tomu celému vyjadril a neskrýval svoje opovrhovanie Akadémiou aj samotným incidentom. Bol znechutený potleskom v stoji, ktorý dostal Smithom po výhre Oscara, pričom podľa neho je už Hollywood bez chrbtovej kosti. Tiež sa vyjadril, že proti Willovi Smithovi a jeho práci nič nemá, ale to, čo urobil, bolo podľa neho sebecké. Zatienil totiž iné veľké momenty, ktoré mali ostatné celebrity.

Je dosť možné, že aj táto situácia, pri ktorej bol jeho kolega z komediálnej branže fyzický napadnutý, hoc aj za nemiestny vtip, ho nejak dokopla k tomu, aby už išiel na odpočinok. My mu, samozrejme, prajeme všetko dobré, veľa namaľovaných obrazov a pevne veríme, že raz anjeli donesú taký zlatý scenár, vďaka ktorému si jeho herecké a komické schopnosti na filmovom plátne aspoň ešte raz pozrieme.

Bol Jim Carrey vašim obľúbeným komikom? Ktorý jeho film máte najradšej?

Zdroj: collider.com, gamesradar.com, theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -