Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema svoj knižný príbeh predvedú aj na našom filmovom plátne!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už 28. júna 2018 sa do kín dostane ďalšia filmová adaptácia príbehu od nemeckého spisovateľa Michaela Ende. Vôbec prvou bol kultový fantasy film Nekonečný príbeh, ktorý sa na strieborných plátnach ukázal ešte v roku 1984. Tentokrát dostane hranú podobu detská novela Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema, ktorá sa v roku 1960 stala bestsellerom.

Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema
Zdroj: magicbox.sk

Film vznikal dlhých 14 rokov a s rozpočtom 25 miliónov eur je považovaný za najväčšiu a najdrahšiu nemeckú filmovú produkciu. Hlavné úlohy si zahrali Solomon Gordon (Jim) a Henning Baum (Lukáš). Autormi scenára sú Sebastian Niemann a Dirk Ahner, ktorí pri písaní využili pomoc britského scenáristického veterána Andrew Birkina (Parfém, Meno ruže). Vo filme je použitých veľké množstvo špeciálnych efektov. Postavy prechádzajú rozmanitými prostrediami i krajinami a sprevádzajú ich rozprávkové bytosti. Tie bolo potrebné dotvoriť pomocou počítačovej techniky. V jednom období pracovalo na filme až 500 špičkových animátorov, ktorí vytvárali postavy i všetky prostredia. Mnohí z nich pracujú napríklad aj pre Marvel.

O čom bude krásny príbeh?

Príbeh fantasy filmu sa začína na malom ostrovčeku s vlakovou stanicou, lokomotívou Emou a jej rušňovodičom Lukášom. Jedného dňa prišiel na ostrov poštár, ktorý tam doručil záhadný balík. V ňom sa nachádzalo čierne dieťa, ktoré bolo adoptované ostrovanmi a pomenované Jim Gombička. Ako však Jim rástol, kráľ sa začal obávať, že keď Jim dospeje, tak na ostrove neostane dostatok miesta. Taktiež Lukášovi oznámil, že lokomotíva Ema bude musieť byť odstránená.

Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema
Zdroj: cinestar.de

Lukáš sa teda rozhodol, že spolu s Jimom a Emou odídu preč z ostrova. Z lokomotívy tak spravili provizornú loď a v noci odplávali. Nakoniec sa dostali až na pobrežie Číny, ktorej v tom čase vládol smútiaci cisár. Jeho dcéra, princezná Li Si, bola totiž unesená a držaná v Dračom meste. Lukáš a Jim teda ponúkli pomoc a vydali sa hľadať princeznú. Počas ich dobrodružstiev však Jim začal odhaľovať aj pravdu o svojej tajomnej minulosti. Ako to dopadne? Na to si budete musieť počkať do premiéry!

Krásny príbeh Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema sa na našich filmových plátnách ukáže už 28. jún, kedy ho do našich kín prinesie spoločnosť Magicbox!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -