Prečo Jim Parsons, ktorý hral Sheldona, odišiel zo seriálu Teória veľkého tresku?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Jim Parsons ako Sheldon v seriáli Teória veľkého tresku

Od roku 2007 patril Jim Parsons medzi tie najznámejšie tváre televíznych obrazoviek. K tomuto úspechu sa dostal prostredníctvom svojej role v známom seriáli Teória veľkého tresku, ktorá rozpráva príbeh viacerých kamarátov, ktorý zdieľajú lásku k vede a popkultúre a jedného dievčaťa, ktoré býva v ich bytovke. Prečo ale herec Jim Parsons, ktorý dlhé roky stvárňoval ikonickú postavu menom Sheldon, v skutočnosti odišiel zo seriálu Teória veľkého tresku?

Sheldon, a teda samotný Jim Parsons, sa stal tvárou celého seriálu Teória veľkého tresku. Vždy, keď sa spomenul názov tohto sitkomu, každý si vybavil práve túto ikonickú postavu s jej minimálnymi sociálnymi zručnosťami a obrovskou inteligenciou. Predsa len, Sheldona sme v seriáli videli neuveriteľných dvanásť sérii. Parsons sa vďaka úspechu tohto seriálu zmocnil štyroch ocenení Emmy a stal sa jedným z najlepšie platených televíznych hercov.

Prečo sa Jim Parsons rozhodol odísť?

Avšak po dvanástej sérii, ktorá vyšla v roku 2019, sa celý seriál zrútil, keď sa Jim Parsons rozhodol odísť. Zničil tak seriál, ktorý mu pomohol dostať sa k väčšine jeho úspechov. Prečo sa tak ale rozhodol? Herec sa k tomu vyjadril nasledovne:

„Dostal som akýsi moment osvietenia, ktorý si myslím že je veľkým šťastím dostať v mnohých situáciach. Povedal som si: „Nepokračuj v prekračovaní povolenej rýchlosti.“ Chápete? „Využi čas na to, aby si sa obzrel okolo seba.“ A tak som to spravil. A uvedomil som si, že musím urobiť krok.“

Zdá sa, že Parsons vedel, že prišiel čas odložiť Sheldona do minulosti. Priznal aj, že nad tým premýšľal oveľa skôr, než prišlo finále seriálu. Nanešťastie preňho, uvedomil si to až potom, ako podpísal kontrakt na jedenástu a dvanástu sériu – teda na ďalšie dva roky spolupráce. Keď však kontrakt podpisoval, cítil, že to bude jeho posledná spolupráca so seriálom.

Okrem tohto zmýšľania sa mu prihodilo aj niekoľko iných nepríjemností, ktoré ho posunuli k tomuto rozhodnutiu. Kvôli tomu, že počas jedného leta neustále pracoval, nemohol sa venovať svojmu chorému psovi a musel ho nakoniec dať uspať. Okrem toho si aj zlomil nohu. No poslednou kvapkou bola spomienka na smrť jeho otca. Jeho otec nečakane umrel vo veku 52 rokov v roku 2001. Počas natáčania dvanástej série oslávil Parsons 46 rokov a začal premýšľať, koľko života chce ešte postave Sheldona a seriálu venovať.

najobľúbenejší televízny seriál
Zdroj: youthincmag.com

Koniec seriálu a kráčanie k novej kariére

Porovnával dĺžku svojho života s dĺžkou života jeho otca a uvedomil si, že ak by mal mať už iba šesť rokov života, chcel by toho stihnúť omnoho viac, než len hrať celý život v seriáli Teória veľkého tresku. Túto myšlienku preberal aj s tvorcami seriálu Chuckom Lorreom a Steveom Molarom.

Koniec koncov asi je aj dobre, že sa Parsons rozhodol odísť zo seriálu vtedy, kedy odišiel. Príbeh dvanástej série bol už mnohými miestami o dosť slabší, než predošlé série. A teraz, keď už aj poznáme jeho dôvody, myslím že všetci rozumieme a akceptujeme jeho rozhodnutie a prajeme mu ešte dlhú a úspešnú kariéru.

Čo si myslíte o tom, že Jim Parsons (Sheldon) odišiel zo seriálu Teória veľkého tresku? Svoje názory nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -