Prečo dostal Jimmy Kimmel pokutu 395 000 dolárov od vlády USA?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Prečo vlastne Jimmy Kimmel dostal pokutu takmer 400 000 dolárov? A prečo okrem šou „Jimmy Kimmel Live!“ veľké sumy zaplatili aj ďalšie programy ako The Walking Dead od AMC, Lone Star Law od Animal Planet či rádio Meruelo Radio Holdings? Poďme to spolu zistiť!

jimmy kimmel live!
Zdroj: reviewjournal.com

Jimmy Kimmel dostal pokutu… a nie je sám

Viaceré spoločnosti dokopy dostali pokuty viac ako 600 000 amerických dolárov. Udelila im ich vláda USA, resp. Federálna komisia pre komunikáciu (FCC). Za čo to teda bolo?

Všetky tieto programy odvysielali v televízii istú podobu tónu zvuku, ktorý je známy ako EASemergency alert system – teda výstražný signál, ktorý sa automaticky spúšťa zo všetkých televízií, smartfónov či rádií, keď obyvateľom hrozí nebezpečenstvo. Spustenie EAS môžu vyvolať situácie ako blížiace sa tornádo, záplavy či požiar.

Vyššie zmienené programy ako Jimmy Kimmel Live!, The Walking Dead, Lone Star Law či Meruelo Radio Holdings pri vysielaní použili alebo napodobnili EAS, čo sa Federálnej komisii pre komunikáciu nepáčilo. Prečo? To vysvetlil hovorca národnej agentúry:

„Stále nás trápi zneužívanie EAS kódov a EAS i WEA výstražných signálov, či ich napodobnenie, aby upútali pozornosť divákov pri vysielaní reklamy; dramatických, zábavných či náučných programov, či kedykoľvek, kedy nejde o skutočnú výstrahu. Federálna komisia pre komunikáciu za tieto priestupky môže udeliť sankcie, vrátane, ale nie len, v podobe peňažných pokút.“

fcc federálna komisia pre komunikáciu
Zdroj: spacenews.com

Šou Jimmyho Kimmela zvukový signál EAS použila až trikrát pri komediálnom skeči. Štáb Animal Planet zasa nahral skutočný EAS pri nakrúcaní hurikánu Harvey v Texase, ktorý bol potom odvysielaný v epizóde programu Lone Star Law.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Americká talkshow dostala najvyššiu pokutu zo všetkých, a to až 395 000 dolárov. Celkovo vyššie spomenuté produkcie dostali pokuty viac ako 600 000 dolárov. Okrem toho taktiež museli súhlasiť s tým, čo vládna agentúra nazýva „striktný plán kontroly“, aby sa zaistilo, že výstražné signály nebudú znova zneužité.

Zdroj: docs.fcc.gov, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -