Ako sa herec Joaquin Phoenix pripravoval na rolu Jokera?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Joaquin Phoenix ako Joker zaútočí na Gotham City už o necelý mesiac. Samotný Princ zločinu je dosť možno najznámejším komiksovým zloduchom v histórii, ak nie jedným z najznámejších záporákov populárnej kultúry. Na striebornom plátne ho už stvárnili herci Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger a Jared Leto. Jeho piaty predstaviteľ teraz dostáva vlastný film, na ktorý sa naozaj dôkladne pripravoval.

trailer na film Joker
Zdroj: ew.com

Herec Joaquin Phoenix ako Joker

Phoenix nedávno ponúkol rozhovor portálu ET Canada, v ktorom nám odhalil pohľad do jeho hlavy. Herec nominovaný na Cenu Akadémie požadoval slobodu, aby mohol vytvoriť charakter, ktorý by bol neidentifikovateľný. Chcel, aby Jokera nevedel diagnostikovať dokonca ani psychiater, nieto filmový divák. Toto povedal ďalej:

Prvá vec bolo chudnutie, s tým som vlastne začal. Ako sa ukazuje, ovplyvňuje to vašu psychológiu, a keď za ten krátky čas schudnete tak veľmi, pomaly začnete strácať rozum. Je tu tiež kniha o politických atentátnikoch, ktorá ma zaujala. Zachádza do rôznych typov osobností, ktoré robia podobné veci ako ja v tomto filme.“

Herec kvôli úlohe schudol23,5 kilogramov, pričom už predtým bol vcelku štíhly.

joaquin phoenix
Zdroj: forbes.com

Počas nakrúcania som mal každý deň pocit, že objavujem nové aspekty charakteru a odtiene jeho osobnosti, a to až do posledného dňa,“ dodal Phoenix. Zatiaľ to teda podľa slov herca vyzerá tak, že sa môžeme tešiť na komplexného Jokera a naozaj zaujímavý príbeh. O niečom podobnom rozprávajú aj prvé reakcie.

Nový pohľad na postavu Jokera nám vyrozpráva príbeh Arthura Flecka, nádejného stand-up komika, ktorý sa obráti na temnú stranu, keď sa bude chcieť pomstiť ľuďom, ktorí ublížili jeho milovanej matke. O réžiu sa postaral Todd Phillips, ktorý vychádzal z vlastného scenára a scenára Scotta Silvera. Herecké obsadenie okrem Joaquina Phoenixa dopĺňajú mená ako Robert De Niro či Zazie Beetz.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Joaquin Phoenix sa nám ako Joker predstaví už začiatkom októbra. Tešíte sa na film a herca v hlavnej úlohe? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: batman.fandom.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -