Neuveríte, ktorú scénu herec Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Viac ako 850 miliónov amerických dolárov. Takú neuveriteľnú sumu si za tri týždne celosvetovo zarobil film Joker. V minulom článku sme vás informovali o tom, že Joker prekonal rekord a stal sa vôbec najzárobkovejším filmom s hodnotením R v histórii kinematografie. Zároveň by malo ísť o vôbec prvú snímku s týmto hodnotením, ktorá prekoná hranicu miliardy amerických dolárov.

Diváci ju proste žerú a väčšinovú zásluhu na tom má herec Joaquin Phoenix, ktorý predviedol hotové herecké divadlo. Excelentný výkon predviedol aj vo filmoch ako Gladiátor, Ona či Nikdy si tu nebol, no tentokrát to zobral na úplne iný level. Zaujímavosťou je, že niektoré z ikonických scén úplne improvizoval.

film Joker
Zdroj: cbr.com

Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker

Jedným z týchto momentov je veľmi smutná a ťažká scéna, v ktorej Arthur Fleck vyhádže obsah svojej chladničky a celý si do nej vlezie. Nie, táto scéna sa naozaj nenachádzala v scenári. Vyjadril sa k tomu aj kameraman Lawrence Sher, ktorý na pľaci prežil všetky tieto momenty.

„Zatiaľ čo niektoré scény boli poriadne naplánované, ako keď bol v telefónnej búdke alebo kráčajúci hore po schodoch, tak iné zas neboli naplánované vôbec. Keď si vyliezol do chladničky, nemali sme žiadne tušenie, že to urobí. Nastavili sme dve pozície kamier a Joaquin proste rozmýšľal nad tým, čo by urobil keby bol veľkým bláznom. Zažali sme aby mohol ísť kamkoľvek, a prvý a poslednýkrát kedy to urobil, sme ostali uchvátení. Spomínam si, ako som si pomyslel ‘Čo to robí? Naozaj práve vliezol do chladničky?’ Bolo to ako zábavné, tak aj divné sledovať.“

Je teda jasné, že táto scéna musela byť nakrútená hneď na prvýkrát! Samozrejme nejde o jedinú scénu, ktorú Joaquin vo filme improvizoval. Režisér Todd Phillips pred nejakým časom prezradil, že improvizovaný bol aj tanec na verejných toaletách po tom, čo Arthur zastrelil muža v metre.

premiera filmu joker
Zdroj: tl.fanpop.com

Pôvodne sa mal rozprávať sám so sebou v zrkadle, no herec sa spýtal, či môže vyskúšať niečo iné. Kameraman ďalej vysvetlil, že toto bol veľmi dôležitý moment v produkcii celého filmu:

„Joaquin vytvoril celý tento tanec a po úspechu tej scény sme začali vytvárať viac podobných momentov. Ako keď sa hral so zbraňou a vystrelil s ňou do steny. Vedeli sme len to, že v jednom momente má s tou zbraňou vystreliť do steny, no nikdy sme neplánovali a ani nevedeli, že sa postaví, bude mať konverzáciu sám so sebou a začne tancovať. Proste sme tam mali dve kamery a nechali sme tomu voľný priebeh, čo sa stalo dôležitou súčasťou toho, ako sme potom robili ďalšie veci.“

Ako sa vám páčil film Joker? Chceli by ste niekedy vidieť pokračovanie? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -