Filmy

“Tragická chyba” – Čo si o odchode Spider-Mana z MCU myslí režisér Avengers: Endgame?

Diváci sa stále nevedia zmieriť s tým, že Spider-Man a práva na všetky postavy z jeho sveta opäť vlastní štúdio Sony. Peter Parker sa tak z Marvel Cinematic Universe presúva do univerza, ktoré si Sony Pictures začalo tvoriť filmom Venom. V MCU tak po Spider-Manovi ostane prázdne miesto, čo si uvedomujú aj režiséri filmu Avengers: Endgame.

Predsa len, v ich filme Captain America: Civil War sa Spider-Man vôbec po prvýkrát objavil s ostatnými hrdinami. Bol to nádherný a neopísateľný moment, na ktorý teraz môžeme len s úsmevom spomínať. Bratia Joe a Anthony Russovci si sú vedomí vážnosti tejto situácie, k čomu sa aj patrične vyjadrili.

Spider-Man končí v MCU

Zdroj: 24horas.cl, costumediyguide.com, icsart.com

Odchod Spider-Mana z MCU je tragickou chybou

Keď sa ich na celú situáciu spýtali pred pár týždňami, tak priznali, že rozdelením štúdií Marvel Studios a Sony neboli vôbec prekvapení. V najnovšom rozhovore sa k tomu Anthony Russo vyjadril bližšie:

“Bolo to nesmierne ťažké získať ho [Spider-Mana] do Civil War. Bol to extrémne dlhý a ťažký proces. Ale boli sme zapálení do pomoci k tomu, aby sa to stalo skutočnosťou. Nakoniec to [šéf Marvel Studios] Kevin Feige dokázal, nejakým spôsobom. Disney a všetci dobrí ľudia v Sony našli cestu, ako to uskutočniť a vydržalo to pár filmov. Mali sme s tým nádhernú skúsenosť a myslím si, že diváci túto dohodu naozaj ocenili. Ale uvedomujeme si to, aké ťažké bolo túto dohodu uskutočniť. Takže fakt, že sa táto dohoda rozpadla, mňa ani Joea nejak veľmi neprekvapil.”

Marvel vymazal Spider-Mana

Zdroj: movietele.it, zonglanxinwen.com

Svoje slovo prihodil aj Joe Russo, ktorý sa pozrel na ťažký vzťah medzi Marvel Studios a Sony. Na druhú stranu, ich vzťah priniesol obom stranám veľa ovocia. Práve preto si Joe myslí, že pre Sony je pokračovanie bez Marvel Studios veľkou chybou. Vysvetlil:

“Bolo to veľmi krehké a obtiažne spojenie, počas celého procesu. Avšak, poviem vám, objektívne a nezainteresovane, že je to tragická chyba pre Sony myslieť si, že dokážu zopakovať Kevinov talent v rozprávaní neuveriteľných príbehov a úžasný úspech, ktorý dosiahol za posledné roky. Myslím si, že je to veľká chyba.”

Pravdepodobne sa nájde mnoho fanúšikov, ktorí budú súhlasiť so slovami Joea Russa. Teraz nám však neostáva nič iné ako čakať, čo nám štúdio Sony Pictures spolu so Spider-Manom prinesú.

Aký máte na celú situáciu názor vy? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár