Režisér Joel Schumacher sa ospravedlňuje za natočenie najhoršieho Batman filmu vôbec!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Batman je bezpochyby jednou z najznámejších a najviac ikonických fiktívnych postáv vôbec. Tento komiksový superhrdina bol v uplynulých desaťročiach adaptovaný v tých najrôznejších podobách, samozrejme, vrátane filmu. Originálny Batman film z roku 1989 navždy zmenil históriu i budúcnosť superhrdinských filmov. Vďaka obrovskému úspechu sa snímka dočkala pokračovania s názvom Batman Returns. Burton sa však ku tretej časti filmovej série vrátiť už nechcel a tak štúdio Warner Bros. najalo režiséra Joela Schumachera, ktorý sa zmocnil nasledujúcich častí.

Joel Schumacher a jeho nechvalne známy Batman & Robin

Tretí diel s názvom Batman Forever si ešte dokázal nájsť svoje publikum a uspokojiť fanúšikov. Nanešťastie to však bola štvrtá časť, Batman & Robin, ktorá filmovú sériu poslala do záhuby. Vo filme pritom hrali skvelí herci George Clooney (Batman), Chris O’Donnell (Robin), a Alicia Silverstone (Batgirl). Negatívnu povesť však zapríčinil zlý scenár a réžia. Záporákov si zahrali Arnold Schwarzenegger (Mr. Freeze), Uma Thurman (Poison Ivy), a Robert Swenson (Bane), ktorí sú, a v tej dobe aj boli zdatní herci. Aj keď režisér pôvodne plánoval natočiť aj piaty diel, po extrémne negatívnej reakcii verejnosti na tento Batman film musel plány zahodiť.

joel schumacher batman and robin
Arnold Schwarzenegger ako Mr. Freeze; Zdroj: fearofaghostplanet.com

Od vydania filmu Batman & Robin ubehlo 20 rokov a režisér sa dnes za všetko ospravedlňuje. Joel Schumacher priznáva, že doslova zabil filmovú sériu Batmana, až kým ju po rokoch znova neoživil Christopher Nolan. V nedávnom rozhovore s portálom VICE pred výročím vydania filmu povedal toto:

Pozrite sa, ospravedlňujem sa. Chcem sa osobne ospravedlniť každému jednému fanúšikovi, ktorý bol sklamaný, pretože im to dlhujem.

Joel Schumacher nebol poprvýkrát verejne spytovaný a zhadzovaný vďaka filmu Batman & Robin – pravdepodobne ani poslednýkrát. Režisér sa ale tentokrát aspoň konečne pridal na stranu zvyšku hereckého obsadenia a štábu – všetkých, čo sa ospravedlnili za rôzne zbabrané aspekty filmu. Schumacher si už všetko priznal a dúfa, že nebol vinníkom straty lásky k Batmanovi, ktorou si po vydaní prešli mnohí fanúšikovia.

Režisérovu úctu k fanúšikom Batmana obdivujeme a jeho ospravedlnenie v mene divákov prijímame. Predsa len, superhrdina má za sebou úžasnú filmovú sériu Temný Rytier, ktorá jeho zlú a nekvalitnú minulosť vcelku odčinila. Štúdio je teraz ponorené v DCEU a my môžeme konečne pochovať minulosť.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -