Režisér Chad Stahelski odhaľuje zákulisie očakávaného pokračovania filmu John Wick! Čo máme čakať od tretej kapitoly?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dlho pred tým, ako sa John Wick 2 dostal do kín vo februári, režisér Chad Stahelski prezradil, že štúdio Lionsgate ho požiadalo, aby začal „skúmať“ nápady pre pokračovanie. Tiež povedal, že sa vo filme opäť ukážu tri kľúčové postavy. Winston (Ian McShane) ako majiteľ hotelu Continental, herec Lance Reddick Charon ako hotelový recepčný a samozrejme samotný Keanu Reeves v podobe Johna Wicka. A takto sa k tomu vyjadril:

„Áno, v súčastnosti sme uprostred písania scenára. Je to skôr, ako sme si mysleli a celé to dávame dohromady. Ale predpokladám, že ak to nebude do konca tohto roka, všetko vypukne začiatkom toho budúceho.“

Vyťaženosť režisérov…

Prvý film nám na strieborné plátno priniesli režiséri Chad Stahelski a David Leitch. Pri druhom pokračovaní sa filmári rozdelili a kormidlo mal v rukách Stahelski. David Leitch si to totižto nasmeroval do iných koľají – k filmu Atómová blondína (premiéra 28. júla). Obaja majú v momentálnej dobe veľmi zaujímavé projekty. Dočkáme sa rebootu filmu Highlander v podaní Stahelskeho a Leitch nám prinesie pokračovanie Deadpoola. Pre našu smolu zatiaľ Chad nepotvrdil jeho návrat na režisérsku stoličku pri filme John Wick 3. Avšak pri rozhovore pre Collider dal všetkým nádej:

„V súčastnosti tam pôsobím ako prep režisér. Dúfam, že všetko sa podarí včas. Samozrejme, rád by som to režíroval.“

Režisér Stahelski s hviezdou jeho filmu, zdroj: aceshowbiz.com

Taktiež prezradil, že má pre pokračovanie veľmi kvalitný nápad:

„Chceme, nie ísť úplne vysoko, ale ukázať vám aký je v skutočnosti tento svet… Cítim, že sú to niektoré maličkosti, ktoré som vynechal. Preto by som sa rád vrátil a ukázal, ako to môže fungovať v rôznych častiach New Yorku. Takže namiesto masívnej akcie by som rád ukázal niečo chladnejšie a zložitejšie. Myslím, že by bolo chybou siahať hlbšie do vrecka, aby sme si mohli dovoliť vyhodiť do povetria električku. Toto nie je náš ciel. To nech si nechajú komiksovky alebo Bondovky. My chceme ukázať chladné a zložité detaily. Aké sú tieto malé detaily v každodennom živote? Zmeníme pohľady ľudí. Smetiari, zberači odpadkov a bezdomovci. Všetko bude vyzerať trochu inak.“

Bude John Wick 3 naozaj taká pecka, ako nám všetci sľubujú?

Ak si dobre pamätáte, druhý John Wick skončil veľmi zaujímavo. John sa stáva „excommunicado“ a stráca všetky svoje privilégia v hoteli Continental. Winston však oneskorí oficiálne vyhlásenie a dáva mu hodinu nato, aby jednoducho zmizol. Na otázku o príbehu tretieho filmu odpovedal Chad Stahelski nasledujúce slová, nad ktorými sa budeme musieť lepšie zamyslieť:

„Sme veľmi spokojní s tým ako to skončilo. Johna sme umiestnili tam, kam sme ho chceli umiestniť. A existuje len jedno miesto, kde môže ísť. Nie je to o tom, že nájde nejakú tajnú mapu alebo knihu. Každý z vás si to môže dávať pomaly dohromady. Je dobre známe, že má za sebou naozaj seriózny a ťažký tréning. Vojenský výcvik? Ehm, vyzerá to tak. Odkiaľ teda pochádza? Dali sme vám aspoň malý kúsok a verím, že vám to stačí. Dúfame, že za päť rokov budete vy a vaši kamaráti hovoriť o tom, kým bol John v skutočnosti. Časom vám dáme ešte pár kúskov a bude na vás, ako si to pospájate.“

V tomto momente sa pokojný život končí… zdroj: silverscreenbeat.com

Stačilo to? Myslím, že pre začiatok určite áno a nastáva moment nekonečného čakania. Lionsgate totižto zatiaľ neurčilo dátum vydania. Ak neviete, tak ešte v marci sme sa dozvedeli, že ďalšia filmová legenda by sa chcela do projektu pridať. Kto? Samotný Samul L. Jackson odhalil, že by veľmi rád spolupracoval s Keanu Reeveson a Laurencom Fishburnom. Taktiež k tomu pridal, že urobí všetko, čo budú tvorcovia chcieť. Odvážne slová, nemyslíte? 

Ak sa výroba začne koncom tohto roku alebo začiatkom budúceho, poriadna „párty“ príde skôr, ako si myslíme. Taktiež je možné, že sa už čoskoro dozvieme o nových postavách, ktoré by sa mali v pokračovaní ukázať. Takéto niečo by mohlo fungovať, nemyslíte? 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -