Neohrozený zabijak John Wick a jeho herná adaptácia prichádzajú na PlayStation 4

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Neohrozený zabijak John Wick prichádza so svojím titulom Hex na konzoly 

John Wick sa v roku 2014 stal legendou akčného filmu. V tých dobách, no vlastne i v súčasnosti, by ste len ťažko hľadali čistokrvnejšiu akčnú sériu, ktorá tak bravúrnym a obratným spôsobom zvláda svoje remeslo.

Keanu Reeves so svojou postavou chladnokrvného zabijaka s jasným kódexom priniesol do kinematografie tri najkryštalickejšie akčné zážitky uplynulej dekády. Tie pritom hravo pochovajú akúkoľvek konkurenciu, ktorá by chcela prísť s obdobne kvalitným zážitkom.

Netreba však zabúdať ani na Davida Leitcha a Chada Stahelskiho, ktorí sa starajú o to, aby každý z dielov série John Wick pôsobil po akčnej stránke tak dokonalo, plynulo a svižne. No a vzhľadom na koncept sveta zabijakov je len pochopiteľné, že si fanúšikovia žiadali videohernú adaptáciu.

Po pomerne dlhom žiadaní sa jej nakoniec minulý rok dočkali, i keď treba skonštatovať, že mnohí zrejme nedostali vysnívanú žánrovú záležitosť, ktorá by sa k tomuto svetu i zasadeniu hodila najlepšie.

John Wick si už svoju hernú premiéru odbil 

A hoci by sa mohlo zdať, že John Wick by si naozaj zaslúžil hrateľnosť v štýle značky Max Payne, ktorá je na poli third person strieľačiek neporazeným kráľom, titul Hex je taktickou akciou. Nejde teda o žiadne divoké stláčanie dvoch tlačidiel alebo kláves, pri tejto hernej adaptácii musíte primárne premýšľať.

Je nutnosťou si jednotlivé ťahy poctivo premyslieť a až následne sa rozhodnúť, čo bude pre danú situáciu ideálne. Chcete nepriateľa nenápadne spacifikovať alebo nekompromisne zaútočiť na skupinu ozbrojencov?

John Wick Game
Zdroj: pcgamesn.com

Vpadnete do miestnosti a rozdáte si to s útočníkmi päsťami? Prípadne protivníkov rozstrieľate brokovnicou, samopalom, či niečím nemenej efektívnym? Podobným rozhodnutiam čelíte naprieč celou sedem hodinovou kampaňou.

Samozrejme, do vašich taktických útokov vstupuje i fakt, že na jednotlivé úkony disponujete určitou percentuálnou úspešnosťou, ktorá môže v konkrétnych prípadoch rozhodnúť o úspechu danej akcie. V recenziách si John Wick Hex neviedol najhoršie a získaval nadpriemerné známky. Vtedajších recenzentov zaujala taktická hrateľnosť s množstvom možností, nekonvenčné vizuálne spracovanie i príbehové pozadie, avšak kritizovali strnulejšie animácie a neplynulé pohyby.

John Wick Hex
Zdroj: weplay.tv

Ikona akčného filmu na PlayStation 4

Je preto možné, že vývojári z Bithell Games sa budú chcieť patrične predviesť a opravia niekoľko problémov, s ktorými sa John Wick Hex stretol na osobných počítačoch. Isté to samozrejme nie je, no port na konzoly má šancu zamedziť množstvu neduhov, ktoré boli prítomné počas vydania pôvodnej edície prostredníctvom Epic Games Store. Tým pádom by taktický titul získal ešte lepšie hodnotenia od kritikov i hráčov.

Záverom je nutné spomenúť, že Hex vyjde na konzolách PlayStation 4 presne 5. mája 2020. Žiaľ, momentálne titul nemá nastavenú cenovku, avšak vzhľadom k tomu, že na osobných počítačoch ste si ho mohli zaobstarať za prívetivú sumu 15,99€, môžeme aj v tomto prípade očakávať niečo podobné.

Dáte taktickej akcii John Wick Hex šancu a podporíte nezávislého autora menom Mike Bithell? Prípadne by ste si radšej priali frenetickú akciu, kde by sa viacej strieľalo, než premýšľalo? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -