Hudobný skladateľ John Williams zloží soundtrack k seriálu Obi-Wan Kenobi

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Po úspechu prvých dvoch hraných Star Wars seriálov dostaneme už v máji najočakávanejší seriál z tohto filmového a seriálového vesmíru. Tento projekt sa totiž zameria na jedného z najobľúbenejších a najsilnejších Jediov, ktorý bol aj učiteľom Luka Skywalkera. Reč je o Obi-Wanovi Kenobim. Tento Jedi sa teda ukáže vo vlastnom seriáli s (nekreatívnym) názvom Obi-Wan Kenobi, ku ktorému zloží hudbu slávny skladateľ John Williams.

Obi-Wan Kenobi sa bude odohrávať 10 rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Obi-Wan jedným očkom dáva pozor na malého Luka na planéte Tatooine. Viac-menej pokojný život sa mu ale jemne zmení po tom, čo sa bude musieť vydať na veľké dobrodružstvo. Vo filme si zahrajú Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel EdgertonBonnie Piesse, Sung Kang alebo Kumail Nanjiani.

John Williams Obi-Wan Kenobi
Zdroj: thedirect.com

John Williams zloží hudbu k seriálu Obi-Wan Kenobi

K zatiaľ obom vydaným hraným seriálom – The Mandalorian a The Book of Boba Fett – zložil hudbu hudobný skladateľ Ludwig Goransson. Pri Obi-Wan Kenobi túto úlohu dostal významný a úspešný skladateľ John Williams, pre ktorého je Star Wars určite srdcovka. Zložil totiž hudbu k všetkým deviatim hlavným filmom, pričom za päť z nich bol aj nominovaný na Oscara a za hudbu k štvrtému filmu ho dokonca aj vyhral.

Pre Williamsa musí ísť naozaj o srdcový projekt, keďže tento 90-ročný skladateľ bežne robí hudbu len k filmom. Tento seriál ho teda asi očaril, alebo mu je jednoducho blízka postava Obi-Wana, ktorý sa objavil v mnohých Star Wars filmoch, pre ktoré robil hudbu. Nech už má motiváciu akúkoľvek (hoc aj finančnú), jeho soundtrack pridá seriálu len na kvalite. Tento šesťdielny seriál začne vychádzať 25. mája na Disney+.

Čo vravíte na to, že John Williams spraví k tomuto seriálu hudbu? Bude podľa vás taká dobrá ako všetky jeho filmové soundtracky?

Zdroj: collider.com, variety.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -