Nenápadná streamovacia služba valcuje Slovensko. Toto je všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Nenechajte si ujsť

Služba naberá na sile a ponúka aj nečakaný obsah

Konkurencia streamovacích služieb vo svete sa poriadne vyostruje a veľkým hráčom čoraz častejšie dýchajú na chrbát aj silné lokálne platformy. Tie sa síce z hľadiska kvantity obsahu nemôžu porovnávať s globálnymi gigantmi, zato však zručne pracujú s kombináciou lokálneho obsahu, zahraničnej produkcie či športu. To, že divákom takáto kombinácia chutí, dokazuje aj platforma JOJ Play, ktorá nedávno oslávila dva roky od spustenia.

Za službou stojí mediálna skupina JOJ GROUP, ktorá u nás prevádzkuje 14 televíznych staníc a ich obsah vo veľkom prenáša aj do svojej online platformy. JOJ Play sa však nespolieha iba na lokálnu produkciu a televízny obsah. V ponuke služby tiež možno nájsť viacero atraktívnych aj oceňovaných filmov, dokumentárny obsah či zahraničné seriály. Keď k tomu prirátame bohatú športovú ponuku, živé vysielania a polovičnú cenovku oproti najväčšej konkurencii, nie je prekvapením, že za dva roky už JOJ Play na Slovensku registruje 400-tisíc používateľov.

Služba JOJ Play
Rewind

Pozerať môžete aj zadarmo

JOJ Play si diváci na Slovensku môžu vyskúšať v dvoch verziách predplatného. K dispozícii je bezplatný balík s názvom FREE, za ktorý používateľ nič neplatí. Služba vďaka bezplatnej verzii ponúka ideálnu možnosť oboznámiť sa s jej obsahom, fungovaním či používateľským prostredím bez akejkoľvek viazanosti či poplatkov.

Háčikom je, že diváci sú v balíčku FREE obmedzení iba na obsah z produkcie skupiny JOJ a nie je im odomknutá celá knižnica služby. Súčasťou bezplatnej tarify sú aj vybrané živé vysielania staníc JOJ, JOJ Plus, WAU a JOJ 24 a sledovať môžu súčasne na jednom zariadení. Ide o zaujímavú príležitosť dostať sa k časti obsahu, vrátane prenosov z MS v hokeji, úplne zadarmo. To je vec, ktorú dnes žiadna konkurencia neponúka.

Služba JOJ Play
Rewind

Plnohodnotný zážitok lokálna služba odomyká v podobe predplatného Premium, ktorého cena predstavuje 5,99 € mesačne, alebo tiež 59,99 € ročne. K predplatnému sa nevzťahuje žiadna viazanosť a je možné ho kedykoľvek ukončiť.

JOJ Play v platenom balíku odomyká svoju bohatú knižnicu, vrátane prémiových filmov a seriálov, dokumentárnej tvorby či športových prenosov. Súčasťou balíčka je aj vysielanie 12 televíznych kanálov.

Prekvapivo bohatá ponuka obsahu

Služba v balíčku Premium sľubuje tisícky hodín zábavy. Veľká časť knižnice sa opiera predovšetkým o vlastnú produkciu JOJ, v ktorej možno nájsť tuzemské seriálové klasiky ako Bez servítky, Nákupné maniačky, Slovania, Nové bývanie či Nemocnica. Lokálna časť obsahu poteší predovšetkým tradičných televíznych divákov, ktorí vďaka JOJ Play získavajú väčšiu flexibilitu a prístup k televíznemu archívu, pokojne aj zadarmo. Súčasťou Premium balíka sú aj predpremiéry nových filmov, seriálov alebo relácií.

Služba sa v ponuke ale zďaleka nespolieha iba na vlastnú tvorbu a televízne vysielanie. V ponuke diváci nájdu aj desiatky zahraničných filmov pre všetky vekové kategórie. Najmenších divákov a rodiny s deťmi môže potešiť rodinná sekcia, ktorá ponúka viacero rozprávkových klasík a celovečerných snímok. Od titulov ako Pat a Mat, Spongebob, Požiarnik Sam, až po celosvetovo populárne série Máša a Medveď či Labková patrola. Všetko so slovenským dabingom.

Služba JOJ Play

Služba myslí aj na starších divákov, ktorým ponúka desiatky žánrovo pestrých titulov. K najznámejším veľkofilmom v ponuke JOJ Play patria Vlk z Wall Street, Osem hrozných, Boxer, Trainspotting či vybrané filmy obľúbenej série Hry o život. Súčasťou knižnice sú aj oceňované celovečerné snímky, za viaceré spomeňme životopisnú drámu Kód enigmy, filmové prekvapenie z roku 2019 Parazit alebo tiež cenami ovenčenú ťaživú drámu z Česka Pomaľované vtáča.

Služba pri dvojročnom výročí spresnila, že k divácky najpopulárnejším zahraničným filmom patria životopisné snímky. V knižnici im preto venuje celú sekciu, v ktorej možno nájsť hrané i dokumentárne snímky o politikoch, spevákoch, vynálezcoch či svetoznámych dobrodruhoch. Drvivá väčšina obsahu je k dispozícii so slovenským dabingom, vybrané filmy služba ponúka s titulkami a zreteľne na túto skutočnosť upozorňuje. Výber jazykovej stopy však pri prehrávaní nie je možný.

Služba JOJ Play
Rewind

Exkluzívne ponúka atraktívny obsah

Zástupcovia JOJ Play pri dvojročnom výročí tiež spresnili, že medzi najobľúbenejší obsah patria snímky zo Slovenska a Českej republiky. V službe sú ich ponuky desiatky – od najväčších klasík v podobe Marečku, podejte mi pero, Dědičství aneb…, Vrchní prchni, až po čerstvé novinky, ktoré iba nedávno boli v kinách. Do tejto kategórie patrí napríklad Perinbaba a dva svety, úspešná česká komédia Jedeme na teambuilding alebo Vojna policajtov, ktorú na JOJ Play diváci uvidia už 8. mája.

Služba kladie veľký dôraz na tuzemský obsah, po ktorom je v posledných rokoch cítiť vysoký nárast diváckeho záujmu. Dokazujú to nielen narastajúce tržby kín pri tomto type filmov, ale napríklad aj rebríček popularity zahraničných služieb, kde sa novinky zo Slovenska a Česka pravidelne umiestňujú na popredných miestach sledovanosti.

JOJ Play má v tomto smere veľkú konkurenčnú výhodu. Ťaží totiž zo spolupráce so slovenskými a českými producentskými spoločnosťami, vďaka čomu viaceré novinky ponúka ako jediná služba na Slovensku. Služba takto exkluzívne knižnicu obohatila napríklad o rozprávku Perinbaba a dva svety, v špeciálnom dvojdielnom formáte s rozšírenou dĺžkou ponúka aj triler Trhlina.

Prekvapenie na divákov čaká aj pri tohtoročnej novinke Vojna policajtov, ktorú JOJ Play uvedie do ponuky 8. mája. V rovnaký deň film síce do knižnice zaradí aj Netflix, JOJ Play ale film uvedie v rozšírenej verzii rozdelenej na štyri 50-minútové časti. Vo výsledku tak diváci na platforme od skupiny JOJ uvidia takmer o hodinu záberov viac. S exkluzívnym obsahom v tejto podobe služba ráta aj v budúcnosti.

K ťahákom tohto roka bude patriť hokej

Atraktívnou devízou slovenskej platformy môže byť aj športové vysielanie. Skupina JOJ od tohto roka exkluzívne vysiela podujatia MS v ľadovom hokeji, ktoré budú divákom k dispozícii aj na streamovacej službe. Nielen v balíku Premium, ale tiež v bezplatnej tarife. Hokejové prenosy sa pritom neobmedzujú iba na zápasy mužskej reprezentácie, ale tiež juniorov, ktoré JOJ Play rovnako vysiela v priamych prenosoch a následne ich ponúka v archíve.

Služba JOJ Play
Rewind

Ďalej služba ťaží z exkluzívnej spolupráce s organizáciou Fight Night Challenge, ktorá sa sústreďuje na súboje celebrít a ďalších zaujímavých osobností. Súčasťou bojových galavečerov sú aj profesionálni zápasníci, čo dokázala nedávno odvysielaná 6-hodinová živá šou Fight Night Challenge 6, kde sa objavili napríklad Flexking, Čepo, Strýco Filip a ďalší. Už 15. 6. sa však bude konať ďalšia udalosť FABRIQ 5, ktorú si budete môcť pozrieť cez JOJ Play. 

Súčasťou športového programu JOJ Play sú aj ďalšie prenosy a záznamy ako napríklad prenosy z najvyššej slovenskej hokejovej ligy alebo volejbalové prenosy. Športová sekcia je okrem priamych prenosov a záznamov obohatená aj o sprievodný obsah v podobe dokumentov alebo športových filmov. Obsah je vysielaný vo Full HD rozlíšení, mediálna skupina do budúcnosti ráta aj s podporou 4K pri časti obsahu.

Služba JOJ Play
Rewind

Skupina JOJ uvádza, že k najsledovanejšiemu seriálovému obsahu patria slovenské klasiky ako Profesionáli, Panelák a Mafstory. Najúspešnejšími novými titulmi v ponuke JOJ Play sú Iveta a Vytoč môjho agenta. Už 15. júna pribudne exkluzívne na JOJ Play aj film Smršť s Tomášom Maštalírom.

Zo zahraničných titulov za zmienku stoja seriály ako Vraždy v Midsomeri či Zelenáč, ktorý nedávno zaznamenal veľký divácky úspech. Fanúšikovia lokálneho obsahu môžu oceniť prednostný prístup k epizódam vybraných seriálov.

Treba s ňou počítať

Z hľadiska používania a dennodenného fungovania ponúka JOJ Play spoľahlivý a moderný zážitok. Používateľské prostredie je prívetivé a intuitívne, obsahová časť je prehľadne rozdelená do kategórií filmov, seriálov, športu, dokumentov a obsahu pre deti. V jednotlivých sekciách už diváci nájdu ďalšie podkategórie ako Nové filmy, Adrenalín a akcia, Komédie, Rodinné filmy a ďalšie. Za menší nedostatok možno považovať absenciu filtrovania obsah podľa žánru priamo v hlavnom menu. Naopak, poteší možnosť vyhľadať titul priamo podľa mien hercov a herečiek.

To, že služba JOJ Play je pripravená konkurovať na Slovensku veľkým hráčom, dokazuje aj bohatý zoznam zariadení, ktoré podporuje. Okrem tradičného sledovania cez webový prehliadač služba ponúka dedikovanú aplikáciu na Android aj iOS či pre AppleTV aj televízory, ktoré bežia na Android TV. Vlastnou aplikáciou disponujú aj Smart TV Samsung (modelové rady od roku 2017) a LG (modelové rady od roku 2020).

Celkovo sa teda JOJ Play ukazuje ako ambiciózny konkurent veľkých svetových hráčov. Slovenská platforma ponúka televízne vysielanie, tisícky hodín lokálneho aj zahraničného obsahu, vrátane viacerých atraktívnych filmov a dokumentov. Služba myslí aj na detských divákov a športových fanúšikov. Práve im ponúka množstvo športových udalostí ako v priamych prenosoch, tak aj vo svojom archíve.

Najlepšie na tom je, že nemalú časť obsahu môžu používatelia sledovať v rámci FREE balíčka úplne bezplatne. Dostanú sa tak napríklad aj k prenosom prichádzajúcich MS v ľadovom hokeji. Aj pri vyššej verzii Premium je však pomer cena / výkon viac ako slušne vyvážený.

Článok vznikol v spolupráci s JOJ. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -