Obľúbená služba Slovákov radikálne rastie. Hlási 400-tisíc registrácií a pripravuje veľké veci

Nenechajte si ujsť

Slovenská služba poriadne dupla na plyn

Netflix a ďalšie svetové služby začínajú na Slovensku narážať na silnú lokálnu konkurenciu. Slovenské streamovacie služby svetovým platformám síce zatiaľ nedokážu konkurovať v oblasti kvantity ponúkaného obsahu, zato však kontrujú vlastnými silnými zbraňami na čele s bohatým zástupom lokálnych noviniek, športovým vysielaním či vlastnými exkluzivitami.

K najsilnejším hráčom na našom trhu patrí platforma JOJ Play, ktorá si nedávno spravila masívne renomé vysielaním MS v ľadovom hokeji. Slovenská streamovacia služba, za ktorou stojí mediálna skupina JOJ Group, sa však už pred šampionátom chválila viac než 400-tisíc registráciami a vďaka možnosti sledovať nemalú časť obsahu úplne zadarmo popularita JOJ Play naďalej narastá.

hokej joj
Zdroj: Joj Šport

Zažíva prelomový rok

Aktuálny rok bude pre JOJ Play s vysokou pravdepodobnosťou vôbec najúspešnejší. Služba vo veľkom profitovala zo športového vysielania MS v ľadovom hokeji, ktoré až do roku 2028 prebrala po RTVS a kvalitou za verejnoprávnym vysielateľom rozhodne nezaostala. Mediálna skupina sa síce so štatistikami športových fanúšikov na JOJ Play zatiaľ nepodelila, záujem o hokej v televízii však trhal rekordy a nie je dôvod predpokladať, že na online platforme to bolo inak.

JOJ Play vo veľkom profituje z ponuky svojich kanálov, ktoré si diváci môžu pozrieť naživo alebo zo záznamu, a to dokonca zadarmo. Služba ponúka dve verzie predplatného – v bezplatnom balíčku, pri ktorom stačí registrácia, divák nájde JOJ, JOJ Plus, WAU, JOJ 24, v balíčku Premium, ktorého cena predstavuje 5,99 € mesačne, je to ešte 5 kanálov navyše. Sú nimi JOJ Šport, JOJ Cinema, CS FILM, CS HISTORY, CS MYSTERY, CS HORROR, dokumentárny kanál JOJ Svet a detská stanica JOJko.

Služba JOJ Play
Rewind

Nová stanica

Skupina navyše ponuku svojich televíznych staníc rozšírila o Play Comedy. Stanica ponúka zábavu so seriálmi ako Iveta, Tomáš a Diana, Profesionáli, Šťastná rybka, Mafstory a najzaujímavejšie diely zábavných show ako Nákupné maniačky, Donakupované, Láska na chate, Tetko naslepo, ČSMT, Haló, Silné reči, Sedem, Inkognito alebo Bez servítky.

Stanica JOJ Play Comedy vysiela 24 hodín denne úplne bez reklamy. Dostupná je len v službe JOJ Play pre všetkých predplatiteľov úrovne PREMIUM.

tv joj
Zdroj: TV JOJ

Ponúka aj novinky v jedinečnom formáte

Okrem televíznych staníc JOJ Play začína čoraz viac ťažiť z blízkych vzťahov so slovenskými filmármi. Prejavuje sa to na rastúcej ponuke exkluzivít, ktoré nie sú dostupné ani v ponuke výrazne silnejších svetových hráčov. Ešte na konci minulého roka JOJ Play do ponuky exkluzívne zaradila rozprávku Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, ako jediná služba na Slovensku disponuje aj rozšírenou verziou zatiaľ najúspešnejšieho slovenského filmu 2024 Vojna policajtov.

Vojna policajtov je síce dostupná aj na Netflixe, JOJ Play však pre divákov prišla s prekvapením a okrem tradičnej verzie filmu ponúka aj jeho rozšírenú verziu, ktorá je k dispozícii v podobe štvordielnej minisérie s takmer 50 minútami záberov navyše. V špeciálnom rozšírenom formáte služba ponúka aj úspešný slovenský triler Trhlina, za ktorým stojí uznávaný slovenský režisér Peter Bebjak. Rozšírenú verziu Trhliny si diváci dokonca môžu pozrieť aj v bezplatnej verzii predplatného.

Exkluzívne dorazí aj ďalšia novinka zo Slovenska

JOJ Play exkluzívne ako jediná služba na Slovensku do ponuky už 19. júna uvedie aj tohtoročnú Bebjakovu novinku – mysteriózny triler Smršť. Aj v tomto prípade ide o unikátny počin, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Divák je svedkom napínavého príbehu odohrávajúceho sa v kúpeľnom komplexe uprostred lesov, kde sa objaví hrozivý halný vietor.

Ide o zvláštny meteorologický jav, ktorý ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj ľudí. V miestach, kde sa objavuje, narastá počet ochorení od migrén až po psychózy. Legenda však hovorí, že keď sa vám veternica pozrie do očí, bude vás prenasledovať až na kraj sveta, kým vás nezničí. 

Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah.

slovensky film smrst
Zdroj: BONTONFILM

Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu, ktorý prináša späť nepríjemnú a nedoriešenú minulosť. 

Filmová Smršť možno prekvapí aj čitateľov rovnomennej knižnej predlohy. Peter Bebjak sa ňou voľne inšpiroval, nejde preto o jeho priame prenesenie príbehu do podoby scenára, ktorý napísal Peter Balko. Motív a tajomno legendy, ktorá ovplyvňuje hrdinov príbehu a odráža ich tajomstvá, však ostali zachované. Diváci tak uvidia príbeh, ktorý je rozšírením a pokračovaním obľúbenej knihy jedného z najpredávanejších slovenských autorov Jozefa Kariku.

Nie sú to len slovenské filmy a seriály

Exkluzívne slovenské tituly na JOJ Play ďalej dopĺňa aj zástup ďalších titulov z lokálnej i českej produkcie. Z bohatej ponuky za zmienku stoja úspešná česká komédia Jedeme na teambuilding, provokatívna životopisná dráma Jej telo, film inšpirovaný skutočnými udalosťami Kajínek alebo pohodová novinka z roku 2021 Kurz manželskej túžby.

jedeme na teambuilding
Zdroj: Itafilm

Ponuka JOJ Play sa však nespolieha iba na českú a slovenskú produkciu. V knižnici je možné nájsť desiatky známych svetových filmov, medzi ktorými nechýbajú ani oceňované klasiky či divácky obľúbené kúsky z rôznych žánrov. Fanúšikov westernu poteší skvelá Tarantinovka Osem hrozných, o napätie sa postarajú snímky ako Moonfall, Tri dni ku slobode, Bod varu alebo oceňovaný film Martina Scoreseseho Vlk z Wall Street.

K dispozícii sú tu tiež pohodové rodinné snímky ako Pes, Ako dostať deda z domu, Všemocný alebo divácky populárne seriály ako Zelenáč (JOJ Play čoskoro uvedie 4. sériu) alebo Sonic Boom orientovaný na rodiny s deťmi. Výhodou môže byť, že takmer všetok obsah je dostupný so slovenským dabingom.

Čoraz väčší dôraz aj na šport

Služba tiež kladie veľký dôraz na športový obsah. Nielen na ten filmový, na čele ktorého stoja napríklad oceňované športové drámy ako Rivali alebo Boxer, ale tiež na živé prenosy. JOJ Play okrem dôrazu na hokej ťaží aj so spolupráce s organizáciou Fight Night Challenge, ktorá sa sústreďuje na súboje celebrít a ďalších zaujímavých osobností.

15. júna bude na JOJ Play možné sledovať aj ďalšiu udalosť FABRIQ 5, v ktorej sa stretnú vychádzajúce hviezdy domácej MMA scény i talentovaní profesionáli. Galavečer okrem skvelých zápasov sľubuje aj atraktívnych hostí. Podporiť svojich zverencov prídu aj hviezdy ako Attila Végh, Vlasto Čepo, Lajoš Klein, Karol Ryšavý a mnohí ďalší.

Súčasťou športového programu JOJ Play sú aj ďalšie prenosy a záznamy ako napríklad prenosy z najvyššej slovenskej hokejovej ligy alebo volejbalové prenosy. Športová sekcia je okrem priamych prenosov a záznamov obohatená aj o sprievodný obsah v podobe dokumentov alebo športových filmov.

Absolútnou bombou je aj zisk vysielacích práv na MS sveta vo futbale, ktoré bude JOJ vysielať aj na JOJ Play. Získanie práv skupina síce zatiaľ nepotvrdila, zákulisné zdroje však hovoria o hotovej veci a ďalšej veľkej výhre pre tuzemského vysielateľa.

Článok vznikol v spolupráci s JOJ Play

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -