Svet je na nohách, dorazil trailer: Joker prekročil všetky hranice a spája sily s Harley Quinn

Nenechajte si ujsť

Joker 2 sa ukázal v prvom traileri

Filmový fenomén Joker sa už tento rok vráti v podobe druhého filmu. Ponesie názov Joker: Folie A Deux, čo vo francúzskom preklade znamená „šialenstvo dvoch„. Pomenovanie je v tomto prípade príznačné, keďže k Arthurovi Flackovi v podaní fenomenálneho Joaquina Phoenixa pribudne aj Lady Gaga v úlohe Harley Quinn. Očakávaný film sa ukázal v prvej ukážke, ktorá vyzerá nanajvýš sľubne. Určite však vzbudí veľkú debatu.

Režisér Todd Phillips, ktorý sa postaral aj o prvý film, totiž pokračovanie nakrúti ako muzikál. Prekvapivé smerovanie je známe už dlhšie a teraz ho potvrdzuje aj vôbec prvý trailer, ktorý ukazuje, že hudba bude mať v pokračovaní kľúčový význam.

Pre Deadline to potvrdil aj samotný Phillips, ktorý Joker: Folie A Deux neoznačuje ako čistokrvný muzikál. Skôr ide o prirodzený vývin vo svete hlavnej postavy, ktorá už po novom nebude sama.

Keď sme natáčali prvý film, so Joaquinom sme často hovorili aj o pokračovaní, pretože celá produkcia bola skvelá. Nikdy sme to však nemysleli vážne. Potom však Joker zaznamenal obrovský úspech, rozprávali sme o pokračovaní počas pandémie a bola to jednoducho bomba. Obsadili sme Lady Gaga, pretože je jednoducho úžasná a úplne ma očarila pri Zrodila sa hviezda, kde som bol producentom.

O pokračovaní som ale nikdy nehovoril ako o muzikále. Je to film, v ktorom hrá hudba kľúčovú úlohu. V prvom filme sme Arthura predstavili ako rezervovaného podivína, ktorý sa od ostatných drží bokom, nosí však v sebe hudbu a tiež hrdosť. To ho v prvom filme vo veľkom definovalo. Nezdá sa mi preto, že by sme v pokračovaní robili výrazný krok iným smerom.

joker 2 joaquin phoenix lady gaga
Zdroj: tmdb.org

Netradičné poňatie Harley Quinn

Z traileru je však jasné, že Joker: Folie A Deux bude v porovnaní s predchodcom určite iný, a to nielen kvôli prítomnosti muzikálových čísel. Veľkým prekvapením je aj Harley Quinn, ktorá vo filme nebude stvárnená ako väzenská psychiatrička Harleen Quinzel, ale vo filme bude rovno trestankyňou v neslávne známom Arkham Asylum.

Joker 2 do slovenských kín príde 2. októbra, psychologická dráma už má za sebou prvé premietania. Prvé reakcie hovoria o riskantnom, no geniálnom počine, ktorý má potenciál napodobniť obrovský úspech prvého filmu. Viac v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -