Zažite úplne nový pohľad na klaunov Joker a Pennywise v ich filmoch

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Joker film s Joaquinom Phoenixom a To Kapitola 2 s Billom Skarsgårdom

Rok 2019 bol rok klaunov. Videli sme hneď dve divácky obľúbené novinky: Joker film s Joaquinom Phoenixom a To Kapitola 2 s Billom Skarsgårdom. Obaja klauni nás ohromili vďaka neuveriteľným hereckým výkonom ich predstaviteľov, ktoré snáď ani nemohli byť lepšie. Až doteraz. Filmy si totižto teraz môžete vychutnať už aj v pohodlí vášho domova. Prečo na tom záleží?

Pozeranie filmov doma má oproti ich sledovaniu v kine veľa výhod. Tou základnou je cena – ak vlastníte DVD, je len na vás, koľkokrát si ho pozriete. Okrem toho si film doma môžete pozerať vlastným tempom, t.j. kedykoľvek si ho zastaviť či pretočiť. Môžete tak ešte z väčšej blízky a poriadnejšie sledovať tie najlepšie scény a možno aj odhaliť zopár Easter Eggov.

Veľmi nás teda teší, že vám môžeme oznámiť, že dvaja klauni – Joker a Pennywise – prichádzajú na DVD. Ponuku si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch:

Joker

Kto by to bol čakal, že sa komiksový film dočká až 11 oscarových nominácií. Ak vám utieklo dianie vo filmovom svete, kompletný list nominovaných Akadémiou nájdete tu. Film Joker premiéroval v auguste 2019 na Filmovom festivale v Benátkach a veľmi rýchlo sa po kritickej stránke zaradil medzi najúspešnejšie filmy roka.

Veľa kritikov ho zaradilo medzi umelecké diela a iní ho zas nazvali nebezpečným pre dnešnú spoločnosť. Jedno je však jasné: diváci si ho absolútne zamilovali. Na portáli Rotten Tomatoes si od fanúšikov vyslúžil priemerné hodnotenie 8,88/10, na IMDb uspel hodnotením 8,6/10 a Česi i Slováci mu na CSFD udelili 8,7/10 bodov.

Pokračovanie?

Portál We Got This Covered nedávno oznámil, že Warner Bros. a DC Comics už pracujú na filme Joker 2. Očividne aj na nich zapôsobil masívny zisk, keďže pôvodne nebolo pokračovanie v pláne. Arthur Fleck však u verejnosti zabodoval natoľko, že ho uvidíme v ďalšom príbehu, ktorý sa tentokrát zameria na jeho vzostup na kriminálnej scéne Gotham City. Ukázať by sa mali aj komiksové ikony ako Two-Face a Penguin.

Projekt je údajne na 100 % v skorých fázach vývoja. Vraj máme len čakať na jeho oficiálne oznámenie. Dovtedy si môžete zaobstarať DVD.

To Kapitola 2

Prvá časť filmovej adaptácie knižného bestselleru To sa stala v roku 2017 najúspešnejším hororovým filmom všetkých čias, keď si z kín po celom svete odniesla zárobok viac ako 700 000 000 dolárov. V septembri 2019 vstúpilo do slovenskej distribúcie pokračovanie. Úspešná premiéra To Kapitola 2 nadchla divákov, pričom novinka šla v šľapajách svojho predchodcu.

Pokračovanie bolo aj napriek tomu v mnohom rozdielne od jednotky. Stephen King, autor knižnej predlohy, ešte dávnejšie film opísal ako „druhú polovicu jedného príbehu.“ Ako sme však videli, s dospelými verziami Loser’s Club, ktoré stvárnili hviezdni herci ako Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader a ďalší. Samozrejme, proti nim sa v úlohe klauna Pennywisea postavil Bill Skarsgård.

Režisér Andy Muschietti nás ešte pred premiérou uistil, že aj napriek tomu, že pri produkcii museli vystrihnúť mnoho scén, to najlepšie vo filme ostalo:

“So scénami, ktoré by boli príliš hrôzostrašné, sme problém s ich ponechaním vo finálnom filme nemali. Takže nie. Všetko, čo je príliš strašidelné, v ňom ostalo.

Na portáli Rotten Tomatoes si od fanúšikov vyslúžil priemerné hodnotenie 8,04/10, na IMDb uspel hodnotením 6,7/10 a Česi i Slováci mu na CSFD udelili 6,3/10 bodov.

Zdroj: imdb.com, magicbox.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -