Filmy

JOKER si podmanil slovenské kiná. Joaquin Phoenix pri nakrúcaní súcitil so šialencom

Joker v slovenských kinách

Joker v slovenských kináchDo našich kín vstúpil nový DC film, sprevádzaný ohlasmi zo svetových festivalov i predpremiérových uvedení. Príbeh originálnym a filmársky precíznym spôsobom zobrazuje, ako sa z citlivého človeka s túžbou po šťastnom živote môže stať jeden z najobávanejších zločincov. Takým Joker v rámci komiksového, ale aj filmového sveta, rozhodne je. Diváci a diváčky sa môžu v týchto dňoch v kinách dozvedieť, akou cestou si prešiel, než svoj status získal.  

Gotham City je miesto, ktorého systém sa rozpadá. Nemyslí na chudobných, je plný odcudzenia a ľudia v jeho špinavých uliciach akoby už zabudli, že by sa vôbec mali usilovať o šťastie. Arthur Fleck je iný. Žije so svojou krehkou starnúcou matkou a ako komik sa snaží ľuďom prinášať na tváre úsmev. Neúspešne… Na dennej báze sa dostáva do stretu s realitou, ktorá je krutá nielen voči osobám tak citlivým, ako je on. On, ktorý sa má už onedlho stať Jokerom, obávaným zločincom, pre ktorého má humor celkom iný rozmer. 

„Začína s tým, že sa snaží rozosmiať ľudí, vyčariť úsmev na ich tvári. Preto je klaunom a preto sníva o tom, že sa stane stand-up komikom. Chce len priniesť trošku radosti do sveta. Ale potom ho toxické prostredie mesta Gotham zlomí – nedostatok súcitu a empatie, strata zdvorilosti… to je to, čo stvorí nášho Jokera,“
vysvetľuje scenárista Scott Silver, ktorý vytvoril príbeh Jokerovho zrodu spoločne s režisérom Toddom Phillipsom.

joker recenzia

Zdroj: wi-fi.ru

Titulný herec

Herec Joaquin Phoenix, ktorý bol režisérovou prvou voľbou pre stvárnenie komplikovanej postavy, priznáva, že nebolo ľahké sa s rolou stotožniť:

„Boli momenty, kedy som sa pristihol, že mám s ním súcit, dokonca som mal dojem, že rozumiem jeho motivácii. No v ďalšom okamihu som bol znechutený jeho rozhodnutiami. Hrať túto postavu bolo pre mňa ako herca náročné a vedel som, že to bude výzva aj pre divákov a ich očakávané predstavy o Jokerovi, lebo v jeho fiktívnom svete, podobne ako v našom skutočnom svete, neexistujú jednoduché odpovede,“
hovorí herec, ktorý v tejto chvíli patrí medzi najhorúcejších kandidátov na oscarovskú nomináciu za svoj nesmierne presvedčivý výkon.

Film, ktorý si získava uznanie v programoch najprestížnejších festivalov, ale aj srdcia návštevníkov kín po celom svete, prináša na Slovensko distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Aj Marvel vie sklamať... Toto je najväčšia chyba filmu Avengers: Endgame

  Filmy

  Jessica Jones a Daredevil v MCU? Neuveríte, kto tieto postavy stvárni

  FilmyOdporúčameTrailery

  Posledný Star Wars IX trailer nás pripravuje na epické dobrodružstvo tohto roka

  Filmy

  Vieme, proti komu si zabojuje Batman Roberta Pattinsona. O koho ide?

  Pridaj komentár