Príbeh Jokera vo filme Temný rytier mal byť pôvodne úplne odlišným. Ako by vyzeral?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Písal sa rok 2008 a už v tej dobe vizionársky režisér Christopher Nolan vydal pokračovanie jeho úspešného filmu Batman začína. V tej dobe len málokto tušil, akým kultom sa snímka Temný rytier stane. Do úlohy hlavného antagonistu Jokera obsadil herca Heatha Ledgera, ktorý vo filmoch ako Príbeh o rytierovi alebo Skrotená hora síce ukázal svoje kvality, no veľa ľudí tomuto výberu neverilo.

Jeho legendárny herecký výkon však všetkých presvedčil o opaku a film Temný rytier sa tak navždy zapísal do histórie. Ledger zaslúžene získal Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, no zlatú sošku si už bohužiaľ nestihol prebrať. 22. januára 2008 nás navždy opustil na dôsledky predávkovania.

Zdroj: moviecitizens.com

Joker vo filme Temný rytier a jeho pôvod

Pred pár dňami sa konala online akcia Comic-Con@Home, na ktorej nechýbal ani David S. Goyer, scenárista filmu Temný rytier. Prezradil, že štúdio Warner Bros. malo pôvodne s postavou Heatha Ledgera diametrálne odlišné plány. Chceli totiž vyrozprávať príbeh o Jokerovom pôvode, na ktorý sa zameral napríklad minuloročný sólový film Joker s Joaquinom Phoenixom.

Nakoniec sa však rozhodli inak, verili totiž, že tak dokážu vytvoriť ešte mysterióznejšiu a desivejšiu postavu Jokera. Nolan a jeho tím sa teda rozhodli vybrať úplne opačným smerom. Joker počas filmu niekoľkokrát rozpovedal svoj príbeh, no ten vždy znel inak a tak sme sa nikdy nedozvedeli ozajstnú pravdu o tom, ako vznikli jeho jazvy.

„Pamätám si, ako sme si hovorili: „Dobre, čo keď Joker nemá skutočný príbeh o jeho pôvode?“ Dokonca aj po úspechu filmu Batman začína sa to považovalo za veľmi kontroverznú vec a boli sme za to dosť potlačení. Ľudia sa obávali.“

Určite by bolo veľmi zaujímavé sledovať Jokerov pôvod pod réžiou Christophera Nolana. Netvrdíme, že nie. No úspech Temného rytiera tkvel práve v Jokerovom príbehu, ktorý sa nakoniec rozhodli spracovať. Diváci sa jednoducho boja toho, čo doposiaľ nevideli. A musíte uznať, že Temný rytier je tým najlepším, akým kedy mohol byť.

Zaujíma vás, akým spôsobom prišiel Joker vo filme Temný rytier k svojim jazvám? Alebo ste spokojní s príbehom, ktorý sme videli? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -