Jordan Peele je späť s novým hororom Nope. Prvý trailer odhaľuje hrôzy skrývajúce sa v oblakoch

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Filmové štúdio Universal Pictures odhalilo prvý trailer k očakávanému hororu Nope od režiséra Jordana Peelea. Vzrušujúca novinka sa zdá byť o mimozemskej invázii a neutíchajúci teror by mal prekvitať celým filmom. Ako však avizoval režisér filmu, jeho najnovší kúsok budeme schopní pochopiť až vtedy, keď sa dostane do kín. Premiéra je naplánovaná na 21. júla 2022.

O čom to teda bude? Nope sľubuje mrazivú atmosféru a dávku napätia, ktorá začína pohľadom na oblohu. Všetky živé bytosti ovládne panika a zdesenie z toho, čo začne sužovať planétu Zem. Aj keď sme už dlho nedostali žiadny poriadny film o únosoch mimozemšťanov, tento výtvor by sklamať nemusel. Jordan Peele je predsa len považovaný za jedného z najvplyvnejších tvorcov súčasného hororu, čo samozrejme v divákoch vyvoláva veľké očakávania.

Prvý trailer k ambicióznemu hororu Nope od Jordana Peelea

Jordan Peele získal Oscara za najlepší pôvodný scenár pri svojom celovečernom debute Uteč (2017). Skvelý hororový film mu vyniesol nomináciu za najlepšiu réžiu, pričom film získal aj nominácie za najlepší film a najlepšieho herca pre Daniela Kaluuya. Od toho momentu sa zapísal do povedomia kritikov po celom svete ako nadaný tvorca, čo potvrdil aj pri filme My (2019). V ňom sme sa ponorili o niečo hlbšie do najhorších aspektov americkej kultúry a vidíme premenu ľudí na tie najhoršie monštrá.

Ďalším filmom do partie bude už spomínaný horor Nope, ktorý bol nakrútený na film Kodak, vrátane 65mm filmu vo formáte IMAX. To znamená, že už nebudeme mať dočinenia s obyčajným nízkorozpočtovým filmom, ale dočkáme sa prvotriednej kamery v podaní Hoyte van Hoytemu. Hoytema je obľúbeným kameramanom Christophera Nolana, s ktorým spolupracoval na filmoch Interstellar, Dunkirk a Tenet.

Obsadenie filmu zahŕňa mená ako Daniel Kaluuya (Black Panther), Keke Palmer (Zlatokopky), Barbie Ferreira (Eufória), Steven Yeun (Minari), Brandon Perea a Michael Wincott. Jordan Peele v projekte pôsobí tiež ako producent po boku Iana Coopera pod záštitou vlastnej produkčnej spoločnosti Moneypaw Productions. Vyzerá to naozaj sľubne, pútavo a epicky. Už len si počkať na premiéru, ktorá dorazí na veľké plátno v letných mesiacoch.

Páčil sa ti prvý trailer k filmu Nope od Jordana Peelea? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -