Neuveríte, ktorý herec by mal stvárniť kapitána Hooka v hranej adaptácii Petra Pana

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rôzne adaptácie príbehu Petra Pana

Klasický príbeh o chlapcovi, ktorý nechcel vyrásť, sa počas rokov dočkal desiatok animovaných a hraných, seriálových či filmových adaptácií. Pôvodne sa jednalo o príbehy spisovateľa Jamesa Matthew Barrie, ktorých ich vymyslel pre piatich synov svojich priateľov. Peter Pan sa odvtedy dočkal divadelných predstavení, množstva knižných príbehov, no hlavne animovanej adaptácie od štúdia Disney z roku 1953.

Táto ikonická interpretácia zaručila, že tu príbehy Petra Pana budú s nami už navždy. Množstvo režisérov sa jeho príbehy pokúsilo preniesť aj na strieborné plátna. V roku 1991 ním bol napríklad Steven Spielberg, ktorý natočil film Hook v hlavných úlohách s Robinom Williamsom a Dustinom Hoffmanom.

Peter Pan
Zdroj: dapsmagic.com

Nepochybne ste si všimli, že trendom myšiaka Disney v posledných rokoch je adaptovanie ich klasických príbehov do hranej podoby. Leví kráľ, Kniha džungle, Kráska a zviera alebo Aladin sú len niekoľkými z nich, pričom v pláne je ich minimálne desať ďalších. Jedným z nich bude práve film zvaný Peter Pan & Wendy, ktorý bude hranou adaptáciou vyššie spomenutej animovanej klasiky z roku 1953.

Server Variety potvrdil, že sa o réžiu postará filmár David Lowery. Na jeho konte sa nachádza napríklad úžasná dráma od štúdia A24, A Ghost Story, no v prvom rade Disney film Pete a jeho drak. Režírovať bude zo scenáru, ktorý napísal spolu s Tobym Halbrookom, s ktorým na disneyovke Pete a jeho drak taktiež spolupracoval.

Zdroj: justjared.com

Jude Law vo filme Peter Pan & Wendy

Ešte zaujímavejšou správou je, že odvekého nepriateľa Petra Pana, Kapitána Hooka, stvárni herec Jude Law. Toho môžete poznať z filmov ako Sherlock Holmes, Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny alebo Captain Marvel. Na stvárnenie ikonického záporáka je ako stvorený, takže ide o veľmi dobrý výber.

Hraný film Peter Pan & Wendy by sa mal vydania dočkať v kine, namiesto toho, aby priamo putoval na streamovaciu službu Disney+. Plánovaný dátum vydania zatiaľ bohužiaľ nepoznáme.

Myslíte si, že herec Jude Law zvládne úlohu legendárneho piráta vo filme Peter Pan & Wendy? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -