Malo Jumanji skončiť v tom najlepšom? | Jumanji: Ďalší level RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA – Cesta filmovej série Jumanji započala v roku 1995, kedy si v rodinnom filme zahral hlavnú úlohu herec Robin Williams. O dlhých 22 rokov neskôr vzniklo nepriame pokračovanie Jumanji: Vitajte v džungli (2017), ktoré sa samozrejme dočkalo nevyhnutnej modernizácie. Zo stolovej hry sa stala herná konzola, ktorá svojich hráčov vtiahla do magického, no zároveň nebezpečného sveta Jumanji.

V tomto svete sú hlavnými predstaviteľmi herci Dwayne “The Rock” Johnson, Jack Black, Kevin Hart a Karen Gillan. Táto štvorica má medzi sebou priam neuveriteľnú hereckú chémiu a pokračovanie sa tak stalo vôbec najlepšie zárobkovým filmom štúdia Sony Pictures.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Za takýto úspech môže séria vďačiť aj špecifickému dátumu vydania, ktorý sa vždy blíži Vianociam. Nezaháľa teda ani ďalšie pokračovanie, ktoré vychádza len dva týždne pred Štedrým dňom. Po dvoch rokoch totiž prichádza film Jumanji: Ďalší level, ktorý sa posnaží zopakovať svoj neuveriteľný úspech.

Obľúbená štvorica je späť a tentokrát prichádza aj s legendárnou posilou. Novými tvárami v sérii sú Danny DeVito (Batman sa vracia), Danny Glover (Smrtonosná zbraň) a talentovaná herečka Awkwafina (Šialene bohatí aziati). Poďme sa teda pozrieť na to, či sa oplatí prejsť do ďalšieho levelu, alebo či tento počin vznikol čisto iba kvôli dojeniu peňazí zo série s veľkým menom.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA

Po poslednom filme ostala herná konzola zničená, aby sa už nikto nemohol vrátiť do sveta Jumanji. Spencer (Alex Wolff) sa však najlepšie cítil v koži svalnatého doktora Smoldera Bravestonea (Dwayne Johnson), takže sa pre konzolu vrátil a posnažil sa ju dať dokopy. Do hry sa tak vrátil bez zbytku svojich kamarátov, no tí sa ho samozrejme pokúsia zachrániť.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Problémom však je, že sa Bethany (Madison Iseman) a Fridge (Ser’Darius Blain) nevrátili do svojich pôvodných postáv. Skoro všetci sú pomiešaní a najhoršie je, že Spencerov dedko Eddie (Danny DeVito) sa úplnou náhodou dostane do tela Dr. Bravestonea a z jeho starého kamaráta Mila (Danny Glover) sa stane zoológ Mouse (Kevin Hart).

Práve vďaka spomínanej výmene postáv dostal film úplne nový nádych. Len si predstavte, ako sa Dwayne Johnson snaží hrať Dannyho DeVita. Musí používať jeho hlášky, mimiku, prispôsobiť mu hlas a dokonca aj reč tela. Podobne musel Kevin Hart napodobňovať pomalú reč a chrapľavý hlas Dannyho Glovera.

Toto sme hercom naozaj uverili a zožrali, pričom išlo o hlavný zdroj zábavy v celom filme. Dočkali sme sa aj ďalších zaujímavých a predovšetkým vtipných výmien postáv, no to vám už prezrádzať nebudeme. Je však naozaj veľká škoda, že Danny DeVito ostal mimo hry namiesto v nej, pretože práve on si na seba ukradol všetku pozornosť.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: freep.com

Herecké obsadenie za všetky drobné

Týmto sa dostávame ku hereckému obsadeniu, ktoré bolo priam bezchybné. Mená ako The Rock, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan či Nick Jonas sme si otestovali už v minulom filme. Hlavná štvorka ide ako dobre namazaný stroj a potvrdilo to aj pokračovanie. O to viac prekvapili Danny DeVito, Danny Glover a Awkwafina, ktorí sú v sérii novými tvárami.

Jednoducho ide o výborne namiešanú kombináciu talentovaných hercov, ktorým to spolu naozaj sekne. V prvej tretine sme dokonca videli viac aj zo štvorice reálnych kamarátov, ktorí sa spolu dostali do hry. Alexa Wolffa, Madison Iseman, Morgan Turner a Ser’Darius Blaina teda určite nevidíme poslednýkrát.

Naopak menším problémom bolo fázovanie filmu. Veľkú časť prvej tretiny sme strávili v normálnom svete, zatiaľ čo sme sa už 15 minút mohli premávať vo svete nekonečnej fantázie. Svoje nedostatky mala aj posledná tretina, teda presnejšie finálny súboj. Filmu chýbalo nejaké epické ukončenie, teda celkovo sme sa dočkali menej epických sekvencií ako v predchádzajúcej časti.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Ale zasa treba uznať, že film Jumanji: Vitajte v džungli v tomto nastavil latku naozaj vysoko. Naopak treba pochváliť, že tvorcom stále nedochádzajú nápady. Stále dokážu vymyslieť šialené prekážky a pre postavy spôsoby ako zomrieť, ktoré zatiaľ nezačali recyklovať z predchádzajúcich filmov.

Zhrnutie

Už dlho sme sa v kine takto dobre nezasmiali. A v tomto s nami súhlasila očividne celá sála. Dokonca by som sa vôbec nehneval, pokiaľ by sa zo série Jumanji stala vianočná klasika a každé dva roky by sme si pred Vianocami užili novú časť až dovtedy, dokým tvorcom nedôjdu originálne nápady.

Vitajte v džungli síce bol lepším a epickejším filmom, no tu to vynahrádza úžasné herecké obsadenie a naozaj výborná komediálna stránka. Ide o zábavu pre celú rodinu, ktorá odkazuje aj na dôležité témy starnutia alebo introverzie. Určite sa teda oplatí prejsť do ďalšieho levelu a film si od nás odnáša hodnotenie 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Toto sú predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales. Medzi nimi aj dva kostýmy

Predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales Hra Spider-Man: Miles Morales odhalila svoje predobjednávkové bonusy na PlayStation 4. Hráči, ktorí si titul zakúpia pred vydaním (12....

Vieme, kedy sa kazašský reportér Borat vráti v pokračovaní. Film Borat 2 si pozrieme online

Pripravte sa, komický kazašský reportér Borat sa vráti ešte tento rok. Pred pár mesiacmi bol herec a komik Sacha Baron Cohen zahliadnutý pri nakrúcaní...

5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v...

Hlavný zloduch Marvel seriálu Hawkeye bol odhalený. Poznáte túto komiksovú postavu?

MCU seriál Hawkeye je na ceste a štúdio Marvel nám stále neodhalilo hlavnú zápornú postavu, ktorá bude znepríjemňovať život Clintovi Bartonovi. Toho si samozrejme...

Blumhouse chystá adaptáciu knihy Stephena Kinga, Podpaľačka. Kto si zahrá jednu z hlavných úloh?

Blumhouse a kniha Podpaľačka Blumhouse chystá adaptáciu knihy Podpaľačka. Film vychádza z predlohy jednej z najznámejších kníh Stephena Kinga, ktorú vydal ešte v roku 1984....