Malo Jumanji skončiť v tom najlepšom? | Jumanji: Ďalší level RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA – Cesta filmovej série Jumanji započala v roku 1995, kedy si v rodinnom filme zahral hlavnú úlohu herec Robin Williams. O dlhých 22 rokov neskôr vzniklo nepriame pokračovanie Jumanji: Vitajte v džungli (2017), ktoré sa samozrejme dočkalo nevyhnutnej modernizácie. Zo stolovej hry sa stala herná konzola, ktorá svojich hráčov vtiahla do magického, no zároveň nebezpečného sveta Jumanji.

V tomto svete sú hlavnými predstaviteľmi herci Dwayne „The Rock“ Johnson, Jack Black, Kevin Hart a Karen Gillan. Táto štvorica má medzi sebou priam neuveriteľnú hereckú chémiu a pokračovanie sa tak stalo vôbec najlepšie zárobkovým filmom štúdia Sony Pictures.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Za takýto úspech môže séria vďačiť aj špecifickému dátumu vydania, ktorý sa vždy blíži Vianociam. Nezaháľa teda ani ďalšie pokračovanie, ktoré vychádza len dva týždne pred Štedrým dňom. Po dvoch rokoch totiž prichádza film Jumanji: Ďalší level, ktorý sa posnaží zopakovať svoj neuveriteľný úspech.

Obľúbená štvorica je späť a tentokrát prichádza aj s legendárnou posilou. Novými tvárami v sérii sú Danny DeVito (Batman sa vracia), Danny Glover (Smrtonosná zbraň) a talentovaná herečka Awkwafina (Šialene bohatí aziati). Poďme sa teda pozrieť na to, či sa oplatí prejsť do ďalšieho levelu, alebo či tento počin vznikol čisto iba kvôli dojeniu peňazí zo série s veľkým menom.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA

Po poslednom filme ostala herná konzola zničená, aby sa už nikto nemohol vrátiť do sveta Jumanji. Spencer (Alex Wolff) sa však najlepšie cítil v koži svalnatého doktora Smoldera Bravestonea (Dwayne Johnson), takže sa pre konzolu vrátil a posnažil sa ju dať dokopy. Do hry sa tak vrátil bez zbytku svojich kamarátov, no tí sa ho samozrejme pokúsia zachrániť.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Problémom však je, že sa Bethany (Madison Iseman) a Fridge (Ser’Darius Blain) nevrátili do svojich pôvodných postáv. Skoro všetci sú pomiešaní a najhoršie je, že Spencerov dedko Eddie (Danny DeVito) sa úplnou náhodou dostane do tela Dr. Bravestonea a z jeho starého kamaráta Mila (Danny Glover) sa stane zoológ Mouse (Kevin Hart).

Práve vďaka spomínanej výmene postáv dostal film úplne nový nádych. Len si predstavte, ako sa Dwayne Johnson snaží hrať Dannyho DeVita. Musí používať jeho hlášky, mimiku, prispôsobiť mu hlas a dokonca aj reč tela. Podobne musel Kevin Hart napodobňovať pomalú reč a chrapľavý hlas Dannyho Glovera.

Toto sme hercom naozaj uverili a zožrali, pričom išlo o hlavný zdroj zábavy v celom filme. Dočkali sme sa aj ďalších zaujímavých a predovšetkým vtipných výmien postáv, no to vám už prezrádzať nebudeme. Je však naozaj veľká škoda, že Danny DeVito ostal mimo hry namiesto v nej, pretože práve on si na seba ukradol všetku pozornosť.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: freep.com

Herecké obsadenie za všetky drobné

Týmto sa dostávame ku hereckému obsadeniu, ktoré bolo priam bezchybné. Mená ako The Rock, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan či Nick Jonas sme si otestovali už v minulom filme. Hlavná štvorka ide ako dobre namazaný stroj a potvrdilo to aj pokračovanie. O to viac prekvapili Danny DeVito, Danny Glover a Awkwafina, ktorí sú v sérii novými tvárami.

Jednoducho ide o výborne namiešanú kombináciu talentovaných hercov, ktorým to spolu naozaj sekne. V prvej tretine sme dokonca videli viac aj zo štvorice reálnych kamarátov, ktorí sa spolu dostali do hry. Alexa Wolffa, Madison Iseman, Morgan Turner a Ser’Darius Blaina teda určite nevidíme poslednýkrát.

Naopak menším problémom bolo fázovanie filmu. Veľkú časť prvej tretiny sme strávili v normálnom svete, zatiaľ čo sme sa už 15 minút mohli premávať vo svete nekonečnej fantázie. Svoje nedostatky mala aj posledná tretina, teda presnejšie finálny súboj. Filmu chýbalo nejaké epické ukončenie, teda celkovo sme sa dočkali menej epických sekvencií ako v predchádzajúcej časti.

Jumanji: Ďalší level RECENZIA
Zdroj: thesun.co.uk

Ale zasa treba uznať, že film Jumanji: Vitajte v džungli v tomto nastavil latku naozaj vysoko. Naopak treba pochváliť, že tvorcom stále nedochádzajú nápady. Stále dokážu vymyslieť šialené prekážky a pre postavy spôsoby ako zomrieť, ktoré zatiaľ nezačali recyklovať z predchádzajúcich filmov.

Zhrnutie

Už dlho sme sa v kine takto dobre nezasmiali. A v tomto s nami súhlasila očividne celá sála. Dokonca by som sa vôbec nehneval, pokiaľ by sa zo série Jumanji stala vianočná klasika a každé dva roky by sme si pred Vianocami užili novú časť až dovtedy, dokým tvorcom nedôjdu originálne nápady.

Vitajte v džungli síce bol lepším a epickejším filmom, no tu to vynahrádza úžasné herecké obsadenie a naozaj výborná komediálna stránka. Ide o zábavu pre celú rodinu, ktorá odkazuje aj na dôležité témy starnutia alebo introverzie. Určite sa teda oplatí prejsť do ďalšieho levelu a film si od nás odnáša hodnotenie 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -