Jumanji sa počas Super Bowlu opäť vyšplhal na vrchol! Nečakaný finančný hit prekonáva Spider-Mana a ďalšie filmy | TRŽBY V KINÁCH #5

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Počas pomalého kino týždňa a víkendu Super Bowlu sa podarilo filmu Jumanji: Vitajte v džungli opäť vyšplhať na vrchol. To znamená, že prekonal novinku Winchester: Sídlo démonov a aj šampióna minulého týždňa. Dobrodružný film The Rocka je už tak definitívne považovaný za jeden z najväčších hitov predchádzajúceho roka, ktorý nikto nečakal. Skvelo si cestu razí vďaka množstvu pozitívnych ohlasov, vďaka čomu šplhá po priečkach. Momentálne sa prebojoval k titulu piateho najlepšie zarábajúceho filmu roku 2017, čo znamená, že Jumanji v boji porazil už aj marvelovku Spider-Man: Návrat domov.

Zdroj: canalhollywood.pt

Remake starej klasiky mal to šťastie, že v kine sa mu nepostavila nijaká priama konkurencia. Skutočným rivalom bol popravde len nový Star Wars: Poslední Jediovia. To znamená, že od predchádzajúceho týždňa sme nemohli čakať iný výsledok, ako ten, ktorý sa uskutočnil. Kiná totižto privítali len jednu neočakávanú novinku, ktorá z komerčného hľadiska až tak veľmi nezabodovala.

Jumanji tržby zbiera tak, ako The Rock honoráre

Jumanji: Vitajte v džungli obsadil prvé miesto zoznamu s 11 miliónmi počas už siedmeho víkendu. To znamená, že film si doteraz celosvetovo zarobil už ohromných 857,6 miliónov dolárov a tak niet divu, že štúdio má záujem o natočenie pokračovania. Šampión minulého týždňa v boji prehral a nový Labyrint: Smrteľná liečba zosadol na druhé miesto s 10,2 miliónmi. Celkovo síce stojí už na sume 183,2 miliónov dolárov, no to nie je ani zďaleka zárobok podobný úspešným predchodcom.

Zdroj: youtube.com

Novinka Winchester: Sídlo démonov sa musela uspokojiť s tretím miestom, keďže debutovala len s 9,2 miliónmi počas prvých troch dní. Film bol zdevastovaný negatívnymi ohlasmi, podľa ktorých boli mnohí znudení návalom žánrových klišé. Víkendovú top päťku zakončili filmy Najväčší showman s 7,8 miliónmi a Hostiles s 5,5 miliónmi.

Päť ďalších

Za zmienku bez pochyby stoja aj filmy nominované na Oscara, konkrétne The Post: Aféra v Pentagone a Podoba vody. Prvý z nich si dokázal vybojovať šieste miesto so sumou 5,2 miliónov, za čo vďačí skvelým ohlasom počas sezóny filmových ocenení. Oscarovú sezónu si užíva aj romantické fantasy Guillerma del Tora, ktoré vyťažilo z faktu, že ide o tohtoročne najviac nominovaný film – Podoba vody obdržala až 13 nominácií na Oscara. Momentálne taktiež ide o silného favorita vo väčšine z kategórií, čo zaistí, že počas budúcich týždňov sa nám z dohľadu nestratí.

The Shape of Water - favorit na najlepší originálny scenár
Zdroj: collider.com

Ako však postupuje február, je nevyhnutné, že karty sa konečne zamiešajú. Vrchné priečky tabuľky budú isto poprehadzované, keďže už onedlho sa do kín dostanú komerční giganti v podobe Päťdesiat odtieňov slobody a ešte dôležitejšie, rekordný Black Panther. Jumanji: Vitajte v džungli si prežil naozaj rozprávkový január. Je už však konečne na čase, aby ho na tróne niekto vymenil (aj tak už všetci vieme, že to bude nová Marvelovka).

  1. $10,930,222   Jumanji: Welcome to the Jungle
  2. $10,474,895   Maze Runner: The Death Cure
  3. $9,307,626     Winchester
  4. $7,695,644     The Greatest Showman
  5. $5,218,122     The Post
  6. $5,108,228     Hostiles
  7. $4,706,481     12 Strong
  8. $4,551,163     Den of Thieves
  9. $4,448,520     The Shape of Water
  10. $3,277,453     Paddington 2

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -