Zvládli si novinky Stevena Spielberga a Liama Neesona získať priazeň divákov? | TRŽBY V KINÁCH #2

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Týždne letia ako kvapky dažďu a obloha víta už ďalšiu búrku. Ďalší už je za nami, čo pre nás znamená nejednu vec. Je však taktiež opäť čas na pohľad do súčasného sveta finančnej situácie filmov. Kiná (aspoň tie zahraničné) mali tú česť tentokrát privítať novinky hneď dvoch veľkých mien – historickú drámu legendárneho režiséra Stevena Spielberga a akčný trhák hviezdy Liama Neesona. Dnes sa teda bližšie pozrieme na to, ako veľmi zaujali peňaženky divákov a či sa im podarilo z trónu zhodiť komédiu Jumanji, ktorá minulý týždeň tromfla nový Star Wars. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Jumanji tržby v kinách

Na prvom mieste sa opäť objavuje snímka Jumanji: Vitajte v džungli s 27 miliónmi. Dobrodružná komédia si len v USA doteraz zarobila už ohromných 283,1 miliónov, čo z nej robí ôsmy najzárobkovejší film vydaným v roku 2017. Celosvetovo sa úspešnému rebootu ani zďaleka nedarí horšie. Štúdiu Sony stihol do vačku schovať už veľkolepých 666,1 miliónov dolárov, pričom toto číslo ešte určite porastie. Jumanji taktiež dokázal prekúsnuť silnú konkurenciu a aj naďalej ťaží zo svojich univerzálne pozitívnych ohlasov.

Zdroj: 7wallpapers.net

S širším vydaním v amerických kinách, The Post: Aféra v Pentagone režiséra Stevena Spielberga obsadzuje druhé miesto s 18,6 miliónmi. Historická dráma je jedným z najvážnejších záujemcov o filmové ocenenia, pričom už doteraz ich niekoľko získala. S Cenami Akadémie za rohom boli filmoví nadšenci veľmi zvedavý, či má tento počin naozaj čo ponúknuť. The Post je v kinách za Atlantikom už od Vianoc, no zatiaľ to bolo len v obmedzenom merítku. Hneď ako sa film dostane ku nám a do celého sveta porastie aj podľa mnohých zaslúžený zisk.

Na treťom mieste debutuje film Muž vo vlaku (The Commuter), najnovší akčný trhák hviezdneho Liama Neesona, s 13,4 miliónmi. Hercovi sa žiaľ v poslednej dobe ani zďaleka nedarí opakovať čísla svojho najznámejšieho počinu, 96 hodín (Taken), keďže väčšina jeho nových filmov si nedokáže spraviť dobré meno. Možno to značí, že čaro podobných filmov sa už vytráca a Neeson by sa mal ponoriť do iného žánru. My však vieme, že to sa naozaj nikdy nestane, keďže herec chce podobné snímky nakrúcať do konca svojho života.

Štvrtý prínos do série už nemá čo ukázať
Zdroj: mensxp.com

Štvrtým filmom je Insidious: Posledný kľúč s 12,1 miliónmi počas druhého víkendu. Horou sa aspoň po finančnej stránke darí vcelku slušne. Produkčný rozpočet o veľkosti 10 miliónov sa premenil na celosvetový zárobok 92,5 miliónov dolárov. Na krk mu dýcha Najväčší showman, ktorý zakončuje prvú päťku. Muzikál Hugha Jackmana si zarobil 11,8 miliónov, čím navýšil celosvetové tržby na 194,6 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Na šieste miesto radikálne padol nový Star Wars: Poslední Jediovia s 11,2 miliónmi. Najkontroverznejšia epizóda si však už doteraz zarobila ohromných 1,2 miliardy dolárov. Filmom číslo sedem je Paddington 2 s 10,6 miliónmi. Ide o menší šok, keďže rodinný počin obdržal jednomyseľne pozitívne recenzie a bol chválený za viac-generačnú atraktívnosť. Originál si pritom za prvý víkend zarobil takmer 2-krát toľko, čo je naozaj zaujímavé. Na vine je s najväčšou pravdepodobnosťou prítomnosť veľkolepého blockbusteru akým je Jumanji: Vitajte v džungli, ktorý počinu prebral publikum. Mimo domoviny sa však filmu darí lepšie. Celosvetovo má na konte už 135,8 miliónov dolárov.

Zdroj: hdqwalls.com

Na ôsmom mieste sa objavuje Proud Mary, nový akčný film herečky Taraji P. Henson. Snímka si za prvé tri dni zarobila 10 miliónov dolárov, čo majú na svedomí priemerné recenzie. Aj keď všetci vychválili herecký výkon Henson, zvyšok filmu sa s jej talentom podľa všetkého zrovnávať nemôže. To ľuďom dalo len malý stimul na kúpu lístkov. Deviate miesto zaujal Pitch Perfect 3 s 5,6 miliónmi. Pokračovanie si doteraz celosvetovo zarobilo už 162,3 miliónov dolárov. S desiatym miestom nám zoznam zakončuje Najtemnejšia hodina, ktorá si počas už ôsmeho víkendu zarobila 4,5 milióna. Životopisný film má celosvetovo na konte 54,7 miliónov dolárov.

  1. $27,035,000   Jumanji: Vitajte v džungli
  2. $18,600,000   The Post: Aféra v Pentagone
  3. $13,450,000   Muž vo vlaku
  4. $12,135,000   Insidious: Posledný kľúč
  5. $11,800,000   Najväčší showman
  6. $11,275,000   Star Wars: Poslední Jediovia
  7. $10,620,000   Paddington 2
  8. $10,000,000   Proud Mary
  9. $5,655,000     Pitch Perfect 3
  10. $4,525,000     Najtemnejšia hodina

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -