Dwayne ‚The Rock‘ Johnson je rekordman štúdia Sony! Jumanji: Vitajte v džungli prekonáva všetkých Spider-Manov a získava cenný titul.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nikto by ešte pred pár mesiacmi neočakával, že z Jumanji: Vitajte v džungli sa stane taký ohromný hit. Dobrodružná komédia prekonala takmer všetky očakávania a do kín priťahovala množstvo divákov aj napriek silnej konkurencii. Remake starej klasiky sa v kinách premietal spolu so Star Wars: Poslední Jediovia, no aj tak si zarábal skvelé peniaze. Vďaka veľmi pozitívnym ohlasom sa dokonca stalo niečo, na čo nie sme zvyknutí – počas druhého víkendu si film zarobil viac, ako počas debutu! Celosvetové zárobky šplhali neskutočným tempom a dnes prekonali ďalší míľnik. Ide totižto o najlepšie zarábujúci film štúdia Sony, v ktorom nevystupuje Spider-Man!

Zdroj: canalhollywood.pt

Jumanji ešte nezastavil

Na náš údiv nám portál Deadline dáva vedieť, že úspešný film aj naďalej láme rekordy pre štúdio Sony. Po víkende sa očakáva, že Jumanji bude mať celosvetovo na konte až 904,3 miliónov dolárov, čím prekoná snímku Spider-Man 3. Nemožno nepodotknúť, ako veľmi pôsobivé to je. Tento týždeň sa dokonca konkurencia navýšila o Black Panthera, no o dobrodružný film je stále veľký záujem a do kín priťahuje množstvo spokojných divákov.

Sony nemôže byť s výsledkami spokojnejšie. Je takmer isté, že z Jumanji: Vitajte v džungli sa stane druhým najlepšie zarábajúcim film tohoto štúdia – a to ako na domácom trhu, tak aj na celosvetovom. V rámci zárobkov v USA ho prekonáva iba prvý Spider-Man Tobeyho Maguirea. Celosvetovo nedokázal predbehnúť iba Bondovku Skyfall, ktorá teoreticky pochádza od štúdia MGM, no Sony ju distribuovalo. Pre Jumanji je to neskutočný úspech a oficiálne sa tak môže zaradiť medzi najväčšie franšízy štúdia.

Otázka teda znie, či môže byť tento úspech zopakovaný. To uvidíme na vlastné oči, pretože Sony už dávnejšie dalo zelenú pokračovaniu. No a druhej časti veria tak veľmi, že pre ňu plánujú dátum vydania na december 2019kedy sa opäť postaví oproti Star Wars. Projekt však vyzerá sľubne. Pokračovanie značí návrat scenáristov Jeffa Pinknera a Scotta Rosenberga, pričom aj režisér Jake Kasdan je k druhej časti priradený. To znamená, že nadchádzajúci diel má bez pochýb minimálne taký potenciál, ako ohromne úspešný Jumanji: Vitajte v džungli.

Zdroj: youtube.com

Príbeh sa ešte ani zďaleka nekončí a štúdio sa môže tešiť na budúcnosť. Nový Jumanji ešte stále nebol vydaný v Japonsku a vo zvyšku Ázie aj naďalej boduje. S tak veľkým úspechom môžeme len predpokladať, že pokračovanie bude ešte veľkolepejšou záležitosťou.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -