Justice League vyšiel na Blu-Ray, no bez Snyderovho zostrihu! Dokázal nás disk ale aj tak zaujať? | ROZBOR

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Oplatí sa kúpiť Justice League Blu-Ray?

Po minulom filme Thor: Ragnarok nám distribútori posielajú na trh ďalší mega titul. Tentoraz ide o veľkú DC tímovku Justice League, ktorá po prvýkrát v histórii spojila najväčších DC hrdinov v hranom filme. Pochopiteľne sa od veľkého filmu čaká aj veľká domáca nádielka, no a treba uznať, že sa distribútori opäť činili. Poďte sa pozrieť, ako to dopadlo!

Prepis (Blu-Ray verzia)

Film vychádza až v šiestich verziách, takže na výber toho máte naozaj veľa. O baleniach si však povieme nižšie. Teraz sa zameráme na tu hlavnú verziu, teda 2D blu-ray film. Film prišiel vo formáte 1,85:1 no a myslím, že už to značí, že ide o neskutočný obraz. Tieto roztiahnuté formáty bývajú vždy pestré a plné no a inak tomu nie je ani tu. Je to skutočne radosť pozerať sa naň. No a čo sa týka zvuku, tak už tradične Warner Bros. myslí takmer na všetkých.

Máme tu dve anglické audiostopy, jedna je v Dolby Atmos True HD a druhá v DTS-HD Master Audio 5.1. To je skutočne úchvatné, ak doma máte domáce kino alebo ste si zainvestovali do Atmosu, tento titul vám určite nesmie chýbať. Ostatné jazyky sú: čeština, maďarčina, ruština, thajčina a turečtina. Tieto prichádzajú v Dolby Digital 5.1, takže dnes už štandart. No a titulkov tu máme toľko, že tejto verzii musí rozumieť azda celý svet. Máme tu: české, anglické pre nepočujúcich, arabské, bulharské, čínské zjednodušené, čínské, dánské, estonské, finské, hebrejské, chorvátske, islandské, kantonské, korejské, litovské, lotyšské, maďarské, nórske, portugalské (Európa), rumunské, ruské, slovinské, švédské, thajské, turecké. Keby takúto výbavu mali všetky blu-ray, asi by sme sa už nikdy nesťažovali. Pripomeniem iba, že pri 4K verzii sú jazyky pozmenené, ale všetky sú zastúpené v DTS-HD Master Audio 5.1.

Bonusy (Blu-Ray verzia)

Ako už asi tušíte, je to film od Warner Bros., čo väčšinou značí neskutočnú nálož bonusového materiálu. Inak tomu nie je ani tu. Bonusy sú krásne v HD a majú titulky, čiže užije si ich aj, človek ktorý nerozpráva po anglicky. Jediná škoda je, že pri všetkej kontroverzii s týmto filmom sú zábery z natáčania trochu limitované. Warner Bros. sa nás totižto stále snaží presvedčiť, že ide o pôvodnú verziu Zacka Snydera, no a dostávame teda len pár úryvkov spoza kamier.

Snyder pochopiteľne nenadaboval žiaden komentár k bonusom a ani k filmu, takže ak ste chceli vedieť niečo ohľadom pôvodnej verzii filmu, tu nič také nenájdete. No a aby som tu zhrnul všetko, tak menu je bohužiaľ veľmi obyčajné. Máme tu len hodený obrázok s krátkou hudbou z filmu. Ide teda o celkom odfláknuté menu, na aké sme už ale pri Warner Bros. bohužiaľ zvyknutí.

Vymazané scény tú sú dve, dokopy trvajú asi 2 minúty. Je jasné, že z filmu sa vystrihol veľmi veľký materiál, no ten nesúhlasí s verziou filmu, ktorú chcelo štúdio. Dostávame iba minútový pohľad na to, ako si Superman oblečie kostým a potom v druhej scéne jeho príchod k Alfredovi, kde mu povie jednu vetu (ide o scénu z traileru, kde Alfred dúfa, že neprišiel neskoro).

Ďalej tu máme menší dokument o tom, kde je rozpísaná celá komiksová (ale aj kreslená) minulosť Justice League. Uvidíte teda, ako sa za všetky roky tento ikonický tím vyvíjal, až kým neprišiel do hranej podoby. Tí, čo sa zaujímajú o komiksy, budú veľmi spokojní. Samozrejme, nájdete tam zábery spoza kamier.

Potom je tu niečo ako pokračovanie tohto dokumentu, no tentoraz zamerané len na hlavnú trojicu. Opäť ide hlavne o postavy na stránkach komiksov, avšak znova nahliadnete aj na niekoľko záberov z natáčania.

Neskôr tu máme menší špeciál, v ktorom nás privítal herec Ray Fisher (Cyborg) a následne nám predstavuje nových hrdinov tímu, ktorí sa nestihli ukázať v predošlých DCEU filmoch. Ak ste teda chceli o týchto postavách vedieť viac, všetky potrebné informácie tu nájdete.

Ďalej sa tu ukazuje vytváranie technológií a kostýmov pre film. Ide o krásny a detailný pohľad, komentovaný ľuďmi, čo sa na tom podieľali. Koho tieto veci zaujímajú, určite bude veľmi rád, keď tieto procesy uvidí.

No a potom tu máme azda najzaujímavejší bonus celého disku. Ide o takzvané študovanie scén. Prosím pekne, uvidíte do hĺbky rozobraté 4 veľké scény filmu. Tie sú dokonca porovnávané s previzualizáciami, story-boardmi a concept-artmi. Nič takéto som ešte na disku nevidel a musím povedať, že každého, koho zaujíma výroba filmu bude rovnako nadšený, ako ja. Veľmi zaujímavo spracované a aj detailne ukázané.

Balenie

Bonusov teda bolo hodne, poďme sa ešte pozrieť na tie balenia. Film si môžete zakúpiť v šiestich verziách a to: DVD, Blu-Ray, Blu-Ray 3D+2D (v troch edíciách) a 4K UHD + 2D Blu-Ray. Okrem obyčajného plastu, 3D+2D verzia dostala aj vydanie v limitovanom digibooku a steelbooku. My sme dostali len tú obyčajnú verziu, a musíme povedať, že sme prevedením boli milo prekvapení. Predná aj zadná strana je krásne nadizajnovaná, no a máme tu aj potlačený disk s logom filmu. Škoda, že už len to vnútro obalu nemá potlačený obrázok, vyzeralo by to o niečo krajšie. Treba však povedať, že na štandart veľmi pekné a kto chce niečo viac, sme si istí, že digibook alebo steelbook vám to dopraje.

VERDIKT: Ak sa vám teda film páčil a chcete si ho zaradiť do svojej DCEU zbierky, naša blu-ray edícia vás v žiadnom prípade nesklame. Skvelé audio stopy, úžasný obraz, krásne edície a aj taká hodinka dodatočných bonusov. Toto už sa pomerne blíži k perfektnému vydaniu.

Zakúpite si Justice League na Blu-Ray? Zbierate DCEU filmy? Máte ešte nejaké otázky ohľadom tohto disku? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...

Trailer na seriál The Haunting of Bly Manor od Netflixu odhaľuje, že sa v októbri budeme poriadne báť

Pre fanúšikov The Haunting of Hill House... Písal sa október roku 2018 a na Netflix prišiel hororový seriál The Haunting of Hill House, ktorý sa...

Tento rok neuvidíme žiaden MCU film. Presunula sa Black Widow a aj ostatné Disney filmy

Disney posúva svoje premiéry Pred nedávnom sa nám dostala informácia, že hrozí, že obrovské štúdio Disney bude posúvať svoje premiéry. Bohužiaľ sa to teraz stalo...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...