Justice League sa v boji o peniaze diváka postavil proti novému Thorovi! Ktorá komiksovka zvíťazila? | boxOFFICE#46

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší týždeň nám medzi prstami pretiekol ani sme sa nenazdali a kina tak opäť mohli privítať ďalšie očakávané novinky. Medzi ne patrí aj posledná komiksovka tohto roka, superhrdinský tím Justice League! Keďže sa však len pred chvíľou začal premietať Thor: Ragnarok, boli ľudia už uspokojení s Marvelom a počin od DC nepotrebovali? Alebo Batman so svojim tímom naopak ukradol cenných divákov najvtipnejšiemu Avengerovi? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Justice League boxoffice

Prvé miesto samozrejme obsadil film Justice League so zárobkom 96 miliónov počas prvých troch dní. Táto suma je pre štúdio hlboko pod očakávania, čo taktiež tejto snímke udeľuje titul najnižšieho debutu spomedzi všetkých DCEU počinov. Ešte pred víkendom sa pritom očakávalo, že snímka si pokojne zarobí aj o pätinu viac, čím by zárobkom predbehla Wonder Woman aj Muža z ocele. Všetko sa však začalo kaziť hneď potom, ako ľudia začali zverejňovať svoje prvé reakcie. Rovnako, ako ostatné blockbustery štúdia, Justice League obdržal prinajlepšom zmiešané ohlasy, čo veľmi poškodilo jeho komerčné prospekty.

Bude zaujímavé sledovať, ako bude Justice League v kinách pokračovať. Podľa všetkého však pôjdu zárobky len strmo dolu vodou. Budúci týždeň sa v kinách objaví nový animák Pixaru s názvom Coco, a potom si všetci samozrejme budú šetriť peniaze a čas na Star Wars: Poslední Jediovia. Navyše je pri všetkých superdhrdinských filmoch väčšina zárobku obsiahnutá v prvom víkende, po čom sumy len rázne klesajú – tomto prípade sa nedá predpokladať opak. Štúdio teraz už len musí dúfať, že celosvetovo sa snímke bude dariť viac, pretože produkčný rozpočet bol bezpochyby masívny. Celkovo si Justice League doteraz zarobil 281,5 miliónov.

justice league
Zdroj: playbuzz.com

Čo len málo ľudí čakalo je Wonder na druhom mieste. Tento nový rodinný film je založený na knihe s rovnakým názvom, pričom si počas prvého víkendu zarobil 27 miliónov – očakávania hravo predčil vďaka pozitívnym reakciám divákov. Snímka vyčnieva hlavne dušou príbehu a skvelými hereckými výkonmi, čo pre ľudí ponúklo vítanú a kvalitnú zmenu i možnosť oddychu. Nanešťastie pre štúdio sa však do kín dostane ďalší rodinný film, ktorý pravdepodobne snímke Wonder prevezme množstvo divákov.

Na nižšie tretie miesto klesol úspešný Thor: Ragnarok s 21,7 miliónmi počas tretieho víkendu. Stopercentne môžeme predpokladať, že za časť poklesu je zodpovedný nový Justice League. Najvtipnejší Avenger sa však proti novému DC filmu postavil a až tak veľké straty neutrpel. Doteraz si už pritom celosvetovo zarobil 738 miliónov dolárov. Veľký pokles taktiež zaznamenalo aj komediálne pokračovanie Ocko je doma 2 a na piatom mieste sa stále statočne drží Vražda v Orient exprese.

Zdroj: hdwallpapers.in

Päť ďalších

Šiestym filmom, ktorý divákov zaujal, je The Star – vianočný animák, ktorý rozpráva príbeh naivnosti z perspektívy zvierat. Do kín síce nedorazil s tak veľkými očakávaniami ako každý jeden počin od štúdií Pixar či DreamWorks, ale aj tak si dokázal nájsť svoje publikum. Za prvé tri dni si tak zarobil úctyhodných 10 miliónov dolárov. Za týmto animákom nasleduje ďalšie neohromné komediálne pokračovanie, Matky rebelky 2 s 6,8 miliónmi.

Rozšírenia do viacerých lokalít sa tentokrát opäť dočkal záujemnca o prestíťne filmové ocenenia Lady Bird. So zárobkom 2,5 miliónov sa aj naďalej vezie na vlne nadchádzajúcej Oscarovej sezóny. Ako ďalší nádejný počin, ktorý sa zatiaľ premieta len v 50 kinách, sa na deviatom mieste ukázal film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri so zárobkom 1,1 milióna dolárov. Temná komediálna dráma disponuje skvelým hereckým obsadením a je viac než pravdepodobné, že ju čaká úspešná budúcnosť. Zoznam zakončuje ďalšie z pokračovaní. Horor Jigsaw si zarobil len 1 milión, no našťastie pre štúdio išlo o opäť nízkorozpočtový počin.

  1. $96,000,000   Justice League
  2. $27,050,000   Wonder
  3. $21,786,000   Thor: Ragnarok
  4. $14,800,000   Daddy’s Home 2
  5. $13,800,000   Murder on the Orient Express (2017)
  6. $10,000,000   The Star
  7. $6,890,000     A Bad Moms Christmas
  8. $2,529,915     Lady Bird
  9. $1,115,000     Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  10. $1,070,000     Jigsaw

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -