Do boja komiksoviek sa pridal najnovší počin Pixaru! Ako sa darilo nádhernému animáku Coco? | boxOFFICE#47

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší týždeň v kinách je za nami a už sa k nám pomaly blížia sviatky. Najväčší z tých decembrových je však pre nás určite príchod Star Wars: Poslední Jediovia. Ten, podľa očakávaní, už o necelé tri týždne bezkonkurenčne ovládne všetky tržby. Dovtedy tak ostáva ostatným štúdiám už len chvíľa na to, aby zo svojich premietaní vyťažili čo najviac. Zároveň sa však pod tieňom Epizódy VIII do kín nedostáva mnoho noviniek, čo sa snažila využiť spoločnosť Disney/Pixarpod ktorú okrem iného patrí aj samotný Star Wars. Najnovší animák Coco tak slúži ako skvelé odreagovanie rodín pred sviatkami, čo sa odrazilo na jeho zárobkoch!

Coco boxoffice

Na prvom mieste je podľa všetkých očakávaní Coco. Najnovší animák od Pixaru si za prvé tri dni zarobil 49 miliónov, a keďže sa v USA dostal do kín ešte o dva dni skôr, na konte už má 71,1 miliónov dolárov. Skvelým načasovaním dokázal pozitívne recenzie a ohlasy divákov využiť naplno. Coco dokonca hravo prekonalo predchádzajúci debut animáku od Pixaru s dátumom vydania na Deň vďakyvzdania. Tým bol Dobrý dinosaurus (2015), ktorý si počas prvých piatich dni zarobil zhruba o 20% menej – dá sa teda očakávať, že najnovší počin štúdia bude ďalším obrovským hitom.

Gigant filmovej animácie je na vrchole už nejaký ten čas. Stále dookola ukazuje svoju schopnosť do kín vtiahnuť obrovské masy ľudí, ako tomu bolo tento víkend. Coco by však malo pekne zarábať aj v nasledujúcich týždňoch – minimálne dokým kiná neprivítajú nový Star Wars. Pixaru ale praje fakt, že počas budúcich dvoch týždňov ľudia nemusia očakávať žiadne celosvetové novinky, ktoré by sa zamerali na ich divákov. Coco reprezentuje viac-generačný príbeh, v ktorom je Pixar tak známy. Pozrieť si ho chcú ako deti, tak aj dospelí, a aj keď možno nepôjde o najväčší hit, stopercentne je úspešný.

Coco - favorit na najlepší animovaný film
Zdroj: youtube.com

Druhé miesto zaujal šampión minulého týždňa, Justice League, ktorý upadol o vyše polovicu na sumu 40,7 miliónov počas druhého víkendu. Popravde ide o vcelku nízky pokles vzhľadom na to, že najnovšia komiksovka DC pozitívne zaujala len málo ľudí. Celosvetovo si doteraz zarobil už 481,3 miliónov dolárov, čím sa blíži k magickej hranici 600 miliónov, ktorá vy pre štúdio konečne znamenala zisk. Justice League má pred sebou stále veľký kus cesty, no nakoniec to vyzerá tak, že nepôjde o tak veľké zlyhanie, ako sa zdalo.

Nekonečné pokračovania a nádejné novinky

Ďalšiu pozíciu zaujal Wonder s 22,3 miliónmi, ktorému sa zatiaľ veľmi darí, a štvrté miesto obsadila najnovšia Marvelovka Thor: Ragnarok s 16,7 miliónmi. Najvtipnejší Avenger si doteraz celosvetovo zarobil už ohromných 790 miliónov dolárov. Prvú päťku ohraničuje ďalšie zbytočné pokračovanie Ocko je doma 2 s 13,2 miliónmi.

Na šiestom mieste zastavil počin Vražda v Orient exprese, ktorému bolo nedávno oficiálne potvrdené pokračovanie. Príbeh plný záhad Kennetha Branagha si cez víkend zarobil 13 miliónov. Siedme miesto zaujal animák The Star s 6,8 miliónmi. Podanie klasického príbehu štúdiom Sony si doteraz zarobilo len 22,7 miliónov, keďže sa premieta prevažne len v USA. O nič lepšie pokračovanie priniesli aj Matky rebelky 2, ktoré si na ôsmom mieste zarobili 5 miliónov.

Zdroj: anoncraft.com

S rozšírením do viacerých kín, Roman J. Israel, Esq. si na predposlednom mieste počas víkendu zarobil 4,5 miliónov dolárov. Aj napriek prítomnosti hviezdneho herca Denzela Washingtona v hlavnej úlohe film nedokázal zaujať a obdržal zmiešané recenzie. Jediné, čo dráma potrebovala na to, aby sa dostala medzi väčšie filmy, boli široko pozitívne recenzie – no toho sa žiaľ nedočkala. Zoznam zakončuje záujemca o Oscara s názvom Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, ktorý sa opäť dostal do stoviek ďalších kín. Tento víkend si film zarobil 4,4 milióna, pričom temnej komédii sa darí stále viac.

 1. $49,022,000   Coco
 2. $40,730,000   Justice League
 3. $22,300,000   Wonder
 4. $16,791,000   Thor: Ragnarok
 5. $13,250,000   Daddy’s Home 2
 6. $13,000,000   Murder on the Orient Express (2017)
 7. $6,875,000     The Star
 8. $5,010,000     A Bad Moms Christmas
 9. $4,515,000     Roman J. Israel, Esq.
 10. $4,400,000     Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

 1. Tak na to aby bola JL vôbec v pluse by potreboval s kín minimálne 1,5 miliardy !!!
  Ak skončia tržby pod miliardou tak to bude poriadny mínus a škrt cez rozpočet..
  Pohlavári radšej vyhodia režisérov, hercov, scenáristov, ako by mali prestať strkať nos do filmu, alebo vyhodiť seba.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -