Vieme, kto zloží hudbu k filmu Justice League! Nováčikom v DC ale nie je!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Justice League dostane znelku od tohto pána!

Ak ste si mysleli, že Justice League už dávno svojho skladateľa malo, nie ste sami. Doteraz sa stále rozprávalo, že hudbu k zatiaľ najväčšiemu DC filmu zloží Junkie XL. Teda skladateľ, ktorý mal po hudbe k Batman vs Superman iba logicky pokračovať ďalej. Junkie XL do tohto filmového DCEU sveta priniesol novú Batman theme, a spolu s Hansom Zimmerom vytvoril ústrednú theme pre Wonder Woman. DC sa však rozhodlo, že pre tímovku Justice League radšej vyskúšajú niekoho iného.

Ako som už povedal, tým iným nie je žiaden nováčik vo svete DC. Kedysi dávno totižto vytvoril Batman theme, ktorá tohto hrdinu definovala niekoľko rokov. Po Hansovi Zimmerovi, Junkie XL, Stephenovi Priceovi a Rupertovi Gregsonovi-Williamsovi do hudobného sveta DCEU teda neprichádza nikto iný, ako Danny Elfman. Ten má na konte 4 nominácie na Oscara, no a jeho hudobné kúsky pozná určite každý z vás.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=IegjfDInvQE]

Medzi jeho najlepšie diela rozhodne patria soundtracky k filmom Beetlejuice, Batman, The Nightmare Before Christmas, Men in Black, Spider-Man a Hulk z roku 2003. Uvidíme teda, ako do tohto DCEU sveta Elfman zapadne. Predsa len, vo filme bude musieť používať nové Superman, Batman a Wonder Woman themes, ktoré sa celkovo veľmi líšia od jeho štýlu. Určite sme teda veľmi zvedaví, aký kontrast bude mať jeho hudba s už tou použitou. No a samozrejme aj na jeho themes k novým hrdinom, Flashovi, Aquamanovi, Cyborgovi, a pochopiteľne aj k celému tímu. Držíme ti palce Danny Elfman!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Ie1waJKUA2s]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6qcJS_e2_hY]

Čo vravíte na túto prekvapivú novinku? Ste radi, že sa hudby k Justice League ujme takýto skúsený skladateľ? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah