4-hodinový film alebo miniséria? Zack Snyder potvrdil spôsob vydania jeho Justice League

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

4-hodinový film alebo miniséria?

Režisérsky zostrih filmu Justice League od Zacka Snydera je doslova za dverami. Špecifický dátum vydania zatiaľ odhalený nebol, no jeho príchod očakávame v priebehu marca. Jeho domovom sa stane streamovacia služba HBO Max, ktorá okrem Zack Snyder’s Justice League vydá 17 ďalších tohtoročných filmov štúdia Warner Bros.

Zatiaľ čo pôvodná verzia Justice League z roku 2017 mala trvanie 2 hodiny, originálna vízia Zacka Snydera bude trvať neuveriteľné 4 hodiny. A už nejaký ten piatok dozadu bolo oznámené, že film bude rozdelený na štyri hodinové časti, teda sa z neho stane miniséria. Šlo by o logické rozhodnutie, vďaka ktorému by si HBO Max udržalo divákov hneď na niekoľko týždňov. Teraz však režisér potvrdil, že tomu bude inak.

Snyder so svojimi fanúškmi na sociálnej sieti Vero pravidelne zdieľa aktualizácie a novinky ohľadom práce na filme. Aj tentokrát zdieľal fotografiu z prác na filme, pričom mu v komentároch na príspevku pristála zaujímavá otázka. Vyjde Snyder Cut vo forme štvordielnej minisérie, ako bolo pôvodne naznačené, alebo ako jeden súvislý film? Režisér na to jednoducho odpovedal: „One shot.

Čo v preklade znamená, že sa nakoniec bude jednať o súvislý štvorhodinový film. Takže si pripravte kýbel popcornu a litre koly, poprípade si rovno naplánujte zastávky na toaletu. Režisérsky zostrih tak bude o dve hodiny dlhší ako kinoverzia, pričom Snyderovi štúdio vyhradilo 70 miliónov amerických dolárov na jeho dokončenie. Z akých záberov sa teda bude jeho verzia skladať?

Justice League DC trailer
Zdroj: trendsmap.com

Justice League len so zábermi od Zacka Snydera

Vieme, že Zack Snyder’s Justice League nebude obsahovať žiadne scény, ktoré natočil režisér Joss Whedon po prebratí iniciatívy. To znamená, že uvidíme 100 % pôvodných záberov nakrútených Snyderom pred jeho odchodom. Tie budú doplnené o nové zábery, ktoré vznikli počas dotáčok s Henrym Cavillom, Benom Affleckom, Rayom Fisherom a v neposlednom rade s Jaredom Letom.

Pôvodne sa ich mala zúčastniť aj Gal Gadot, ktorá ale nedávno potvrdila, že sa žiadneho dodatočného nakrúcania nezúčastnila. Každopádne, tieto dotáčky pridajú iba štyri až päť minút nových záberov, alebo presnejšie dve nové scény. Režisér objasnil, že jedna z týchto scén bude obsahovať Jokera herca Jareda Leta, ktorý sa v pôvodnom filme neobjavil vôbec. Ostatok filmu budú tvoriť zábery, ktoré Snyder nakrútil už v minulosti. Z tých sme vraj nevideli až 80 %

Ste radi, že sa namiesto štvordielnej minisérie dočkáme jedného súvislého filmu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -