Najničivejší požiar v histórii Kalifornie: Luxusné vily celebrít premenené na popol!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kalifornský požiar 2018 a jeho obete

V západnom americkom štáte Kalifornia sa rozpútali masívne požiare, nad ktorých ničivou silou sa pozastavujú aj odborníci. Ani idealistický život v takzvanom Zlatom štáte vás neubráni pred prírodou. Pri požiaroch tragicky zahynulo už 53 civilistov a 6 požiarnikov, pričom ďalších aspoň 44 ľudí bolo zranených. Finančné škody presahujú 3 miliardy dolárov, z čoho sa musí radovať nejedna poisťovňa.

kalifornský požiar
Zdroj: whec.com

Požiar ako taký už poznačil životy tisícov ľudí, pričom najviac škody bolo spôsobenej v blízkosti miest Chico, Paradise a Concow. Len v tejto oblasti sa požiar rozšíril na rozlohu cez 50 000 hektárov. Na popol bolo podľa odhadov premenených takmer 8 000 budov a rodinných domov. Epicentrum druhého veľkého požiara si nevyžiadalo toľko obetí, avšak jeho ničivý potenciál je neporovnateľne väčší. Oheň sa šíri v oblasti Thousand Oaks, vzdialenej len zopár desiatok kilometrov od srdca Hollywoodu v Los Angeles.

Už pred pár dňami začali masívne evakuácie celebrít, ktoré v tejto oblasti obývajú svoje miliónové vily. Aj keď bolo v tejto oblasti doteraz zničených „len“ zhruba 800 domov, hrozby hovoria o tom, že plamene by sa mohli rozšíriť ku desiatkam tisícov ďalších budov v LA.

kalifornský požiar
Zdroj: telegraph.co.uk

Celebrity, ktorých vily sa premenili na popol

Na zoznam sa stále pripisujú ďalšie známe tváre, ktoré stratili svoj domov, alebo ho museli opustiť. Patria medzi nich aj Miley Cyrus a Liam Hemsworth. Speváčka odhalila, že svoj domov stratila. Ostala však pozitívna: „Moje domáce zvieratká a láska môjho života sú v bezpečí, čo je všetko, na čom teraz záleží.“ Taktiež ľudí podporila k tomu, aby pre boje s tragickým požiarom a jeho obete darovali peniaze a nevyhnutné suroviny.

Požiar zasiahol aj domov Kim Kardashian-West, ktorá bola spolu so svojou rodinou evakuovaná do bezpečia. Khloé Kardashian pre obete požiaru nakúpila potraviny a pod., popri čom nás Caitlyn Jenner informovala, že vďaka evakuácii sú ona aj jej domáce zvieratká v poriadku. Morálnu podporu poskytla aj Lady Gaga, ktorá možno taktiež stratí svoj dom. Za všetkých sa modlí a dúfa, že všetci sa včas dostanú do bezpečia. Herec Gerard Butler bol taktiež zasiahnutý, čo nám oznámil fotkou svojho zhoreného domu a auta.


Požiar sa mimo toho blíži aj k domu Cher, ktorá zostáva pozitívna a miesto toho sa pripravuje na vianočnú náladu. O svojom bezpečí informovala aj Alyssa Milano, ktorej vila je stále v ohrození. Pomáha tým, že požiarnikom nakupuje dôležité suroviny pri celodennom boji s ohňom. Medzi ďalších ľudí, ktorí museli evakuovať svoj domov, patrí aj herec Martin Sheen, ktorý so svojou manželkou utiekol na pláž.

Zhorené domy a hromadné evakuácie

Guillermo del Toro sa oprávnene bál o svoj domov plný cenných rekvizít. Plamene si ho nevzali, aj keď potvrdil, že dym mu spôsobil celkom veľké škody. Plamene zhltli aj susedstvo herca Orlanda Blooma, zatiaľ čo Jessica Simpson sa domov taktiež nedostane. Pod silou ohňa sa na popol zmenil aj dom páru Robin Thicke a April Love Geary, ktorí na sociálnych sieťach ďakovali požiarnikom a svojim fanúšikov. Veľme tesne sa ohňu vyhol aj Rainn Wilson.

Oheň ohrozil aj historický pľac Paramount Ranch a vilu, v ktorej sa natáča šou Bachelor – Čakanie na lásku. Paramount Ranch bol nanešťastie značne poškodený. Pokiaľ neviete, prečo nás to tak mrzí, ide o miesto, kde sa natáčalo množstvo seriálov, vrátané obľúbeného Westworldu.

Zdroj: collider.com

Najsmrteľnejší požiar v histórii Kalifornie si doteraz vyžiadal mnoho obetí a my dúfame, že všetci sa však dostanú do bezpečia a ku zoznamu mŕtvych sa už nikto nepridá. 

Zdroj: projects.sfchronicle.com, wikipedia.org, theguardian.com, youtube.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -