Kanye West nakoniec nebude kandidovať za prezidenta Spojených štátov. Kam sa rozpŕchli jeho ambície?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Svetoznámy raper Kanye West ukončil svoju krátkodobú kandidatúru v tohtoročných amerických voľbách, a teda nebude prezident. Týmto krokom je už teda jasné, že o miesto v Bielom dome sa pobije súčasný prezident Donald Trump a  47. viceprezident Spojených štátov Joe Biden.

Kanye West prezident
Zdroj: usatoday.com

Kanye West ako prezident? V roku 2020 sa také niečo nestane

O odstúpení informoval člen Westovho volebného tímu Steve Kramer, ktorý mu mal pomôcť nazbierať dostatočný počet hlasov, aby mohol vôbec kandidovať. Po novej aktualizácii sa však situácia zmenila a Kramer sa k tomu vyjadril nasledovne:

„Je z toho vonku. Dám vedieť, čo viem, akonáhle budú všetky naše plány zrušené.“

Ak by ste náhodou nevedeli, Steve Kramer je volebným špecialistom a jeho úlohou bolo dostať Westa na čelo volebného hlasovania v Južnej Karolíne, ako aj na Floride.

„Mali sme drvivú podporu, aby sme ho dostali na kandidátnu listinu.“

Verejnosť dlho spochybňovala fakt, že by sa Kanye West mohol ocitnúť v tohtoročných amerických voľbách. K dnešnému dňu nás síce všetkých presvedčil o opaku, ale jeho nádeje sa nakoniec rozplynuli, nevedno kam.

Kanye West prezident
Zdroj: abcnews.com

Skúsi to opäť o 4 roky?

Spevák ohlásil svoju kandidatúru prostredníctvom príspevku na Twitteri 5. júla 2020, v ktorom nezabudol spomenúť vieru v Boha, zjednotenie vízie a budovanie lepšej budúcnosti. No kam sa podeli tieto ambície ešte neprezradil. Predpokladá sa však, že za to budú môcť najnovšie prieskumy, v ktorých by Kanye West získal len 2 %.

Ako by teda dopadlo riadenie Spojených štátov inšpirované Wakandou z filmu Black Panther je otázne, ale podľa všetkého bolo jeho odstúpenie správne. Predsa len, kritikom sa už od počiatku takýto nápad nepozdával a podľa nich mu išlo len o získanie pozornosti. Neskôr sme sa dokonca dočkali vyjadrenia aj od Westovej rodiny, podľa ktorej bolo rozhodnutie kandidovať spôsobené manickou epizódou bipolárnej poruchy, ktorou trpí.

Umelec sa teda v roku 2020 v Bielom dome neukáže, ale do roku 2024 má stále dostatok času premyslieť každý jeden detail.

Myslíte si, že sa sa na to Kanye West ešte niekedy dá a stane sa z neho americký prezident? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: nymag.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -