Začína iná éra. Nový Kapitán Amerika má prvý trailer a od ľudí idú nadšené ohlasy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Kapitán Amerika 4

Aktualizované 12.7.2024: Anthony Mackie je oficiálne nový Kapitán Amerika. Kontroverzná Marvelovka dnes ukázala prvý trailer.

Premiérovo v MCU uvidíme aj Harrisona Ford v úlohe amerického prezidenta Thauddeusa Rossa. Premiéra v slovenských kinách je situovaná na 13. februára 2025.

Aktualizované 05. júla 2024: Herec Anthony Mackie zverejnil nový záber z nakrúcania filmu Kapitán Amerika: Nový svet. Pri príležitosti amerických osláv dňa nezávislosti, ktoré sa každý rok oslavujú 4. júla predstavil aj novú podobu ich ikonického hrdinu od Marvelu. Pretáčky filmu spravili svoje a teraz dostáva aj serióznejšie vyzerajúci kostým.

V prvom rade sa oblek viac podobá na predošlé, ktoré nosil Kapitán v podaní Chris Evansa. Modrá farba sa však mení na serióznejšie pôsobiacu čiernu. Mackieho sme predtým mohli v MCU vidieť v podobe Falcona, oťaže a štít prebral až v samostatnom seriáli. Ako túto pozíciu obháji budeme môcť vidieť budúci rok od 13. februára.

New Look at Anthony Mackie in ‚Captain America: Brave New World‘
byu/MarvelsGrantMan136 inmarvelstudios

Pôvodný článok

Aktualizované 28. júna 2024: Film Kapitán Amerika 4 s podtitulom Nový svet sme mali pôvodne vidieť v kinách už počas budúceho mesiaca. Počas testovacích premietaní však dostal veľmi slabé skóre od sledujúcich, a tak sa štúdio rozhodlo pre masívne pretáčky. Počas decembra bol najatý nový scenárista Matthew Orton, ktorý predtým pracoval na jednom z dielov seriálu Moon Knight.

Marvel vypustil z filmu viacero politických scén, problémom je, že sa zbavili aj celého nepriateľského tímu a nahradili ho iba jedinou postavou. Hlavne však boli nanovo natáčané tri veľké bojové scény kvôli čomu zabererajú prerábky už 4 mesiace. Samotný režisér Julius Onah prezradil v rozhovore pre portál World of Reel, že je to, ako natáčať úplne nový samostatný film.

Výrazne zarážajúca je aj informácia ohľadom rozpočtu filmu. Ten už predtým činil 275 miliónov, prerábkami sa navýšil o 75 až 100 miliónov, čo znamená, že celkovo spoločnosť za snímku zaplatila medzi 350 a 375 miliónmi dolárov. To môže byť pre Marvel zničujúce, pretože nie je isté, či film s hrdinom, ktorého už nehrá Chris Evans, ale Anthony Mackie priláka toľko divákov. Uvidí sa po premiére, ktorá je stanovená na polovicu februára 2025.

Prvé zábery z filmu Kapitán Amerika 4

Aktualizované 12. apríla 2024: Marvel fanúšikovia, pripravte sa na dobré správy. Problémový film Kapitán Amerika 4 sa nám poodhalil na prvých fotografiách. V rozhovore s Entertainment Weekly navyše herec Anthony Mackie prezradil, v čom bude chystaný film iný než jeho seriál Falcon a Zimný vojak (The Falcon and the Winter Soldier):

„Kapitán Amerika 4 (Captain America: Brave New World) je pocitovo 10-krát väčší než náš seriál. Jedna z najväčších debát pred natáčaním sa týkala toho, aby film nebol len druhou časťou Falcon a Zimný vojak. Ale aby to bol samostatný film s vlastným príbehom a postavamy,“ povedal Mackie pre magazín EW.

Pôvodný článok: Prečo sa Kapitán Amerika 4 nepáčil prvým divákom?

Fanúšikov Marvelu už niekoľko mesiacov zasahujú správy, že tento rok uvidíme z ich hlavného univerza iba jediný film – Deadpool & Wolverine. Kým niektoré posunuli štrajky hercov a scenáristov, jeden z nich má úplne iný dôvod. Kvôli tomu, že pohorel na testovacích premietaniach, budú realizované zásadné prerábky na filme Kapitán Amerika 4. Teraz sa vďaka portálu Comic Basics dozvedáme presnejšie dôvody, prečo nudil prvých divákov.

Snímka sa zdržala o viac ako pol roka. Pôvodne sme mali štvrtý film, kde predmetný štít prebral Sam Wilson aka Falcon (Anthony Mackie), vidieť už toto leto. Tvorcovia však škrtli veľké časti scenára a najatý bol aj nový scenárista Matthew Orth. Mnohé scény nakrútia úplne nanovo. Kvôli tomu dostal film nový dátum premiéry, a to 13. február 2025.

Vynechajú celý tím záporákov

Informátor, ktorý vystupuje pod nickom Oh How I Marvel At Those Marvels tvrdí, že vie, čo divákov na premietaniach sklamalo. Nesedela im umelosť akčných scén a nefungovala podľa nich ani chémia medzi novým Kapitánom a jeho milostným záujmom (jeho manželku si už predtým zahrala Xosha Roquemore).

Pri súbojov boli najmenej uveriteľní druhoradí záporáci, ktorí sa vo filme objavili. Malo ísť o tím známy ako Serpent Society. Ide o kriminálnu organizáciu zloduchov, ktorí sú inšpirovaní haďou tematikou. Prvýkrát sa objavili práve v komikse Captain America #310 z roku 1985 a spolupracovali s HYDROU či Kingpinom. Vo filme ich však nakoniec neuvidíme. Tvorcovia z príbehu úplne vystrihli Serpent Society.

Hlavným dôvodom je politika

Najväčším kameňom úrazu bola politika. Vieme, že v komiksovke hrá Harrison Ford ako predošlý generál Ross, ktorý sa stal prezidentom. Mal čeliť hrozbám práve na najvyšších miestach vo vláde Spojených štátov amerických. Politický kontext by mohol zakaždým rozdeľovať divákov, tu to však bolo oveľa horšie – vyslovene ich nudil. Tento materiál bol „neinšpirovaný“ a zbytočne spomaľoval film.

Kvôli týmto dôvodom pristúpilo štúdio k tomu, aby prerobili film Kapitán Amerika 4. Tri zásadné scény, ktoré sa zameriavali práve na politiku, strihači úplne vynechajú a úplne odstránia aj ďalšie postavy. Na druhú stranu máme očakávať aj nový charakter, nepoznáme však špecifiká.

Vynechajú aj kontroverznú postavu?

Otázkou je, či vynechanou postavou nie je Sabra. Ešte počas októbra prinieslo štúdio správu, že táto postava bude mať svoj debut vo filme Kapitán Amerika 4. V komiksoch išlo o mocnú mutantku menom Ruth Bat-Seraph, ktorá má obrovskú silu, rýchlosť, odolnosť, výdrž a reflexy. Problémom je, že v komiksoch pochádza z Izraela a istý čas dokonca pracovala pre tajnú službu Mossad.

Isté krajiny a oblasti na Blízkom východe hovorili o tom, že budú film bojkotovať a médiá hovorili, že sa príliš ukazuje na konflikt, ktorý sa v danej oblasti dlhodobo odohráva. Disney sa situáciu rozhodlo komentovať a uviedlo, že postava bude pre film zásadne zmenená. Malo ísť o agentku FBI, ktorá by mohla dostať podobný oblek ako Sam Wilson. Takže práve ona by sa mohla stať duchovným nástupcom Falcona.

Nový svet uvidíme vo februári

Postavu Sabry si má zahrať herečka Shira Haas. Nakoľko mala byť spojená práve so Serpent Society a jej súperom mal byť podľa informácie z CBR ich vodca King Cobra, je možné, že do finálneho strihu sa napokon vôbec nedostane. Vo februári navyše podľa US Copywrightu úplne zmizla z obsadenia snímky.

Podľa spomenutých informácií si chce Marvel nechať na pretáčky termíny v lete (pravdepodobne júl, kedy mal film pôvodne prísť). Takto by sa mali vyhnúť ďalším prípadným zdržaniam a odkladu premiéry. Film Kapitán Amerika 4 s podtitulom Nový svet by sme tak mali vidieť vo februári 2025.

Čo hovoríte vy na dôvody, pre ktoré sú realizované prerábky filmu Kapitán Amerika 4? Ste radi, že dali na reakcie pri testovacích premietaniach alebo vám budú niektoré zo spomenutých scén chýbať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: comicbasics.com; comicbookmovie.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Je jednoduché, prečo to ľudí nudilo. Falcon je hrdina, čo má najmenšie ohlasy a nikoho nezaujíma, logicky film nebude mať úspech. Poznám x y fanúšikov marvelu, ale ani jeden mi nepovedal, že najobľúbenejší je Falcon (či dokonca ho má rád).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -