Veľkolepé prekvapenie pre fanúšikov Karate Kida. Nový film spojí dve najznámejšie tváre zo série

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ralph Macchio a Jackie Chan sa spolu ukážu v spoločnom Karate Kid filme

Vesmír, ktorý vznikol ešte v roku 1984 filmom Karate Kid, sa opäť rozrastie. Okrem toho, že jeho súčasťou sú oficiálne 4 filmy, má na konte aj úspešný seriál. Cobra Kai na Netflixe pobláznil divákov, a tak sa čoskoro dočkáme už šiestej série. Magazín Hollywood Reporter ale priniesol informáciu aj o novom Karate Kid filme, v ktorom si majú bok po boku zahrať Ralph Macchio a Jackie Chan.

Toto oznámenie zároveň zaradilo do už tak veľkého fiktívneho vesmíru aj reboot pôvodného filmu. Ten vznikol v roku 2010 a tiež mal názov Karate Kid, ale namiesto karate sa zameral na kung fu. Hlavú rolu si v ňom zahral Jaden Smith, pričom jeho učiteľa stvárnil práve Jackie Chan. Dejovo sa film podobal prvému filmu v sérii, no neodohrával sa v USA, ale v Číne.

Jackie Chan si úlohu pána Hana, údržbára a učiteľa kung fu, znova zopakuje, a to po boku ikonického Ralpha Macchia. Jeho poznáme v tomto filmovo-seriálovom vesmíre ako Daniela LaRussa, žiaka pána Miyagiho (Pat Morita) a neskoršie učiteľa Miyagi-Do karate štýlu.

Hlavného herca do filmu hľadajú po celom svete

Daniel LaRusso je jedna z najvýznamnejších fiktívnych postáv, ktorá prezentovala bojové umenia, zatiaľ čo Jackie Chan je jedným z najznámejších reálnych ľudí, ktorý toto umenie spropagovali vo svete. Pre milovníkov boja pôjde teda o veľký crossover. Ten bude mať na starosti režisér Jonathan Entwistle, ktorý je známy pre televízne seriály ako I’m Not Okay with This a The End of the F***ing World.

Scenár napíše Rob Lieber (Králik Peter). Magazín Hollywood Reporter ďalej informuje aj o tom, že najnovší projekt prinesie príbeh na východné pobrežie. Zameria sa na tínedžera z Číny, ktorý nachádza silu a smer prostredníctvom bojových umení a tvrdého, ale múdreho mentora. Film dnes začal aj s globálnou výzvou hľadania hlavného mladého herca, o čom informujú dvaja herci aj vo vyššie priloženom videu.

Štúdio Sony naplánovalo premiéru tohto filmu na 13. decembra 2024. Okrem filmu vyjde čoskoro aj posledná séria seriálu Cobra Kai, na ktorú by film mohol nadväzovať, ak by vyšla skôr. Seriál sa odohráva 30 rokov po prvom filme a zameriava sa na už dospelého LaRussa a Johnnyho Lawrenca (William Zabka), ktorí na staré spory nikdy nezabudli – a preniesli ich na novú generáciu mladých bojovníkov.

Ste fanúšikmi tohto vesmíru? Tešíte sa na toto nečakané spojenie?

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -